Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 54

Temat: Rodzaje skóry (tapicerka skórzana)

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar ArtoKucior
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Płońsk / Płock
    Auto
    Jest: Alfa Romeo 166 2,4jtd 2000r. Alfa Romeo 166 2,4jtd 2004r. Były 2x Lancia Thesis
    Postów
    180

    Domyślnie

    Mój przedlift rok produkcji 1999, pierwsza rej 2000...beżowa skóra MOMO dziurkowana, fotele z elektryki mają tylko pochylane oparcie. Mój polift produkcja i rej 2004, beżowa skóra dziurkowana bez MOMO, elektr tylko pochylane oparcie, u ojca rok 2004 pełna elektr bez pamięci. Dla mnie wyczuwalne i widoczne różnice to MOMO jest jakby grubsza, fajna mięsista skóra (jakby na grubasce usiadł hehe), mniej pomarszczona, mniej zniszczona, zagłówki nie latają...w poliftach (jakbym siedział na staruszce) skóra w dotyku jakby cieniutka, zdecydowanie więcej zmarszczek. U mnie i mojego ojca to samo...kurczę, zabrałbym żonie te siedzenia ale bieda edyszyn...jak u mnie Fakt...momo....może jednak zabiorę hehe

    Jeżeli chodzi o utzymanie skóry to oczywiście kilka razy w roku czyszczę i smaruje je specjalnymi środkami przeznaczonymi do skór...poprostu dbam jak mogę i jak czas pozwala...

  2. #22
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Miałem pierdylion 166 w różnych konfiguracjach u siebie i często gęsto zdarzały się polifty bez skóry bez pamięci, bywały i takie co miały skórę bez pamięci.

    Ktoś pisał (czytałem po łebkach, nie mam czasu - jestem leń) Wdg mnie skóry jakościowo są te same
    Jak g.... wygląda z Przed FL niedziurkowana do '00 ?

    Czy jest MOMO, czy jej nie ma, auto zapindala


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było: 3.0V6/2.5V6/2.4R5 | Jest: 2.4R5/2.0TS
    Postów
    312

    Domyślnie

    Wg mnie, przedliftowa skóra jest inna, gładsza. Poliftowa jest bardziej mięsista i podatna na zgniatanie.
    W szaraku przy przebiegu 140 kkm fotele były jak nowe, ale wyglądały jak wykonane ze skaju.
    Czerwona Alfa ma 260 kkm i fotele są w gorszym stanie, lecz skóra dalej przypomina skaj.
    Czarna Alfa ma wentylowane wstawki, przebieg mniej więcej ten sam co czerwona, ale fotele wyglądają na bardziej wygniecione. Coś jak niewyprasowana koszula

    Świeże foto z dzisiaj:

    przedlift: polift:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0145_2.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	98.4 KB
ID:	256876Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0146_2.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	137.0 KB
ID:	256877
    Ostatnio edytowane przez Garwanko ; 11-04-2019 o 19:36
    AR 166 2.5V6
    AR 166 2.4R5

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    135

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    hmmmm.... nie wiem. Mi się wydaje że wszystko było opcją (może pod koniec więcej wypychali).
    Na pewno w 2000/2001 pojawiła się dziurkowana skóra, nowa eco skóra na boczkach, pamięć foteli i lędźwie.
    Przy czym:
    - dziurkowana skóra stała się standardem
    - pamięć była opcją
    - elektrycznie sterowane lędźwie były opcją (możliwe że z lędźwiami była pamięć, ale mogła być pamięć bez lędźwi)
    - skóra momo była opcjonalna przez cały okres produkcji (tak mi się wydaje)
    Więc moim zdaniem pytanie powinno brzmieć czym się różnią skóry momo/zwykłe a nie kiedy były dawane.
    O ile kojarzę różnicę między materiałem boczków to nie kojarzę różnicy w skórach. Choć z tymi boczkami to też miałem wrażenie, że po prostu "śliskie" były zmęczone a nie że to był inny materiał. Przy czym należy przypomnieć, że skóra "czerwona" i "niebieska" miała boczki z prawdziwej skóry.
    Już to gdzieś pisałem, ale tu generalnie jest nieco bałagan więc pewnie to gdzieś przepadło w czeluściach tego forum. Generalnie jestem skłonny zgodzić się z tym co pisze Marek patrząc po tym co tu widziałem na forum i po moim egzemplarzu. Ja mam wersję FL rok 2005 i mam skórę bez logo MOMO, bez pamięci i lędźwi, ale jest reszta elektryki. Są też wstawki z czegoś podobnego do alcantary w miejscach, które dotykają do plastikowych elementów tapicerki, czyli np. obudowy foteli. Jest też wstawka z innego materiału (przypomina aksamit - nie wiem, nie znam się) na bokach tylnego podłokietnika. Czy te skóry są lepsze, czy gorsze od MOMO, nie wiem, nie mam porównania. Oczywiście część siedziska i oparcia jest dziurkowana.

  5. #25
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz1t Zobacz post
    Są też wstawki z czegoś podobnego do alcantary w miejscach, które dotykają do plastikowych elementów tapicerki, czyli np. obudowy foteli. Jest też wstawka z innego materiału (przypomina aksamit - nie wiem, nie znam się) na bokach tylnego podłokietnika.
    To teraz niech się [MENTION=12133]herbig[/MENTION] wypowie, czy ma logo MOMO na swoich nowych fotelach.
    Ja mam fotele dziurkowane, MOMO, pełna elektryka. Ale one są przekładane z anglika, więc to żadne info
    Tak już kupiłem, osobiście dołożyłem tylko drugą pamięć.

    Żeby było ciekawiej powiem tylko że były też różne wysokości foteli. I to jest prawdziwy hit, bo różnice są naprawdę duże. Otóż: IMO najniżej można usiąść na materiałowych, potem są "niskie" skóry, a najgorsza opcja to "wysokie" skóry, na których siedzi się jak na taborecie. Ciężko rozkminić o co kaman z tą wysokością. Dość powiedzieć, że jest to o tyle wkurzające, że kupiłem fotel niższy i przekładałem skóry na fotelu kierowcy, żeby siedzieć niżej.
    Być może jest to kwestia tego, że miałem fotele od anglika (pasażer siedzi tam wyżej?).

    Ogólnie to pozycja za kierownicą to jedna z niewielu wad 166 (jak dla mnie za wysoko się siedzi), poza tym w serii kierownica jest za daleko (za mała regulacja w osi). Kierownicę sobie poprawiłem (mam bliżej), ale fotela już niżej nie umiem opuścić, a chętnie bym to zrobił
    Ostatnio edytowane przez tomaz ; 11-04-2019 o 21:35
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar herbig
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    166 2.4 20v, CLS 350 CDI, JEEP Grand 5.2, Q7
    Postów
    227

    Domyślnie

    Nie mam loga "Momo" Wg. mnie nikt nie powinien mieć tego znaku w dziurkowanych fotelach, a jeśli są to przez przypadek Ten znak był tylko na gładkich siedzeniach.
    Z tą wysokością Tomaz to jest coś na rzeczy. Dzisiaj siedziałem na fotelach z oznaczeniem momo i wydawało mi się, że był niżej. Skóra też jakby inna. Nie wiem, jutro muszę jeszcze na spokojnie to porównać.

    Masa, te podszycie to na 100% jest zrobione w celu wyeliminowania skrzypień tapicerki. Pisałem już to - żadne oszczędności, po prostu ulepszenie foteli. U mnie teraz jest zdecydowanie ciszej.

  7. #27
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał herbig Zobacz post
    Nie mam loga "Momo" Wg. mnie nikt nie powinien mieć tego znaku w dziurkowanych fotelach, a jeśli są to przez przypadek Ten znak był tylko na gładkich siedzeniach.
    Z tą wysokością Tomaz to jest coś na rzeczy. Dzisiaj siedziałem na fotelach z oznaczeniem momo i wydawało mi się, że był niżej. Skóra też jakby inna. Nie wiem, jutro muszę jeszcze na spokojnie to porównać.

    Masa, te podszycie to na 100% jest zrobione w celu wyeliminowania skrzypień tapicerki. Pisałem już to - żadne oszczędności, po prostu ulepszenie foteli. U mnie teraz jest zdecydowanie ciszej.
    W pierwszym wersie chyba się zagalopowales.
    Wersję CF3 przedlifty i nie tylko one z dziurkami miały MOMO, więc to tylko twój wymyśl.

    Wysłane z mojego MI 8 UD przy użyciu Tapatalka


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  8. #28
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Zaczyna sie robić bajzel bo tu osoby , które nie mają MOMO próbuja naginac realia, że ktoś te fotele oznaczał przez przypadek, a innych nie oznaczał (jakby wypalony napisem momo robił z 20 letnich sztrucli auta pokroju maserati) nie o to tu chodzi....
    My tu chcemy dojśc do tego dlaczego przestali dawac logo MOMo na fotelach i wychodzi narazie na to , że dotkneło to poliftów, w których z prestiżowych (wg opisów AR skór MOMO) zaczęto montowac poprostu skórzane fotele.
    Przedlifry bez oznaczeń momo to prawdopodobnei przekładki z poliftów i tyle. Takie sa fakty.

    Być może w pewnym okresie produkcji jak już Alfa romeo wiedziala, ze titanic tonie i model 166 pomimo liftingu kariery nie zrobi, zaprzestano płacić firmie MOMO za licencję i ich znaczek... Może zaczeli sami robić fotele u swoich innych dostawców...
    Lift 166 zrobiony był przecież po łebkach. Zmienili to co musieli zmienic czyli świński ryj, a na reszte mieli juz wyjebke...

    wiadomo wersja collezione to smaczek, ale raczej cos na zasadzie wersji "happy end " maluszka...
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 12-04-2019 o 06:21
    [C

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Ja mam przedlifta 2003 z momo bez pamięci i lędźwi a mam ori z tego auta zestaw niebieski czy jak kto woli turkusowy.Boczki/podłokietnik p/t w pełnej skórze.

  10. #30
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaaC Zobacz post
    Wersję CF3 przedlifty i nie tylko one z dziurkami miały MOMO
    Potwierdzam
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. Skórzana tapicerka
    Utworzone przez ropiotrek w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-06-2016, 16:11
  2. [GTV Spider] Tapicerka skórzana w Gtv
    Utworzone przez Lukas1020 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-01-2012, 21:50
  3. Skórzana tapicerka
    Utworzone przez piotrpom w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-09-2010, 13:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory