Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Brak podświetlenia tarcz zegarów

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Andrzej78500
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zbąszynek
    Auto
    Focus MK3 FL 1.5 TDCI, 159 1.8 FL
    Postów
    585

    Domyślnie Brak podświetlenia tarcz zegarów

    Panowie nabyłem drogą kupna swoją już 3 166-stkę i postanowiłem wymienić przepalone żarówki w liczniku. Wymontowałem licznik wykręciłem spalone oprawki był to niestety ten nowszy typ - te toshiby kupowane z całym plastikiem. Wkręciłem nowe i wszystko ładnie skręciłem i ... oświetlenia zegarów nie ma. W ogóle. Podświetlenie licznika km jak i przycisków km i check działa, a tarcze niepodświetlone. Ktoś ma pomysł o co może z tym chodzić ? 5 razy wyjmowałem już ten licznik wykręciłem te nowe żarówki, na nowo wpinałem kostki i dalej nic ...

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 166 3.0 Sportronic 2002
    Postów
    323

    Domyślnie

    Te żarówki bywają niewdzieczne, często i mnie nie stykaly. Ale podświetlenie licznika km i przycisków jest chyba po stacyjce, a podświetlenie tarcz po przelaczniku świateł. Bezpiecznik? Może coś z pokrętłem od jasności? Spróbuj na wysuniętych i podłączonych zegarach wsunac tam rękę i obracać oprawkami tych zarowek, może pechowo coś nie styka we wszystkich chociaż wątpię.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Andrzej78500
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zbąszynek
    Auto
    Focus MK3 FL 1.5 TDCI, 159 1.8 FL
    Postów
    585

    Domyślnie

    Cytat Napisał starykot Zobacz post
    Te żarówki bywają niewdzieczne, często i mnie nie stykaly. Ale podświetlenie licznika km i przycisków jest chyba po stacyjce, a podświetlenie tarcz po przelaczniku świateł. Bezpiecznik? Może coś z pokrętłem od jasności? Spróbuj na wysuniętych i podłączonych zegarach wsunac tam rękę i obracać oprawkami tych zarowek, może pechowo coś nie styka we wszystkich chociaż wątpię.
    przyciski są po przełączniku - zapalają się po przekręceniu świateł. Przełącznik raczej odpada, bo wszędzie indziej podświetlenie ładnie działa w całym zakresie jasności. Awaryjne rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy to chyba pociągnąć na sztywno oświetlenie z tych 2 przycisków ...

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 166 3.0 Sportronic 2002
    Postów
    323

    Domyślnie

    A wiesz który pin w której kostce za to odpowiada żeby się tak podłączyć? Po nitce do klebka i może dojdziesz gdzie prąd ginie.
    Fakt jest to jakieś rozwiązanie ale później przez takie kombinacje kupujemy kilkunastoletnie auto i lapiemy się za głowę ile przerobek i kombinacji wprowadzili poprzedni właściciele

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Andrzej78500
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zbąszynek
    Auto
    Focus MK3 FL 1.5 TDCI, 159 1.8 FL
    Postów
    585

    Domyślnie

    Cytat Napisał starykot Zobacz post
    A wiesz który pin w której kostce za to odpowiada żeby się tak podłączyć? Po nitce do klebka i może dojdziesz gdzie prąd ginie.
    Fakt jest to jakieś rozwiązanie ale później przez takie kombinacje kupujemy kilkunastoletnie auto i lapiemy się za głowę ile przerobek i kombinacji wprowadzili poprzedni właściciele
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytuÅ_u.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	56.7 KB
ID:	258434

    takie coś znalazłem.

    Nie miałem czasu jeszcze tego ruszyć, ale ostatnio szwankuje mi centralny ( tylko na deszczu, po deszczu itd ) i ostatnio świeciło się ładowanie mimo, że alternator był regenerowany i ładowanie było a po ponownym uruchomieniu silnika zniknęło. Można podejrzewać, że te wszystkie problemy mogą mieć ze sobą związek ? Nie wiem jakaś zaśniedziała masa albo co ?

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było: 3.0V6/2.5V6/2.4R5 | Jest: 2.4R5/2.0TS
    Postów
    312

    Domyślnie

    Wczoraj walczyłem z brakiem wskazań licznika przebiegu i nie działającym predkosciomierzem. Przyczyną była delikatnie (!) zasniedziala masa w bagażniku. Zobacz co u ciebie się dzieje w tej materii

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Andrzej78500
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zbąszynek
    Auto
    Focus MK3 FL 1.5 TDCI, 159 1.8 FL
    Postów
    585

    Domyślnie

    U mnie wyglądają ok, ale profilaktycznie papierem ściernym przeleciałem

Podobne wątki

  1. zmiana koloru podświetlenia tarcz licznika zegarów 147
    Utworzone przez lukasnsk w dziale 147
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 22-01-2021, 10:03
  2. Brak podświetlenia zegarów na konsoli centralnej AR 156 FL
    Utworzone przez pawel2910 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-08-2015, 05:52
  3. [146] Brak podświetlenia zegarów i panelu centralnego
    Utworzone przez Refrex w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-07-2014, 15:38
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-05-2014, 17:27
  5. [146] Brak podświetlenia zegarów
    Utworzone przez Kozior w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 30-08-2012, 00:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory