Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44

Temat: Problem z klimatyzacją - zaworek?

  1. #21
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lk_ Zobacz post
    kiedyś w warsztacie powiedzieli mi, że nie dobija się "do pełna", tylko maszyna wysysa cały czynnik z układu, a potem wpompowuje zaprogramowaną ilość. Może dlatego facet liczy za samo podłączenie?
    Bzdura. Dawniej się na to mówiło: "Maszyna aż gwizda tylko operator piz..a".
    Jeżeli ktoś nie ogarnia kuwety to może tak mówić. Ale ktoś kto się zna narzeczy to potrafi zrobić wszystko. Sprawdzić tylko ciśnienie albo nabić dowolną ilość czynnika. Problem polega na tym, że kiedyś było chyba więcej fachowców. A teraz żeby móc w ogóle kupić czynnik lub maszynę musisz mieć jakiś certyfikat szkoleniowy i uprawnienia. Do tego ceny czynników powędrowały kilkanaście razy w górę i rynek się zmienił nie do poznania.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jerry46 Zobacz post
    silnik już mocno się rozgrzał. a mimo to leciało zimne, zobacze po południu i dam znać
    To życzę Ci żeby się "odwiesi"

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar Lk_
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo Crosswagon
    Postów
    103

    Domyślnie

    Ja to robiłem ostatnio, gdy jeszcze czynnik był względnie tani i zapłaciłem tylko za różnicę (nabite - wyssane), ale na pewno robił w ten sposób - czyli najpierw odciągał, a potem ładował ustaloną ilość. Czy można inaczej - nie wiem. Facet robił to przy mnie, więc o ściemnianiu nie ma mowy. Mówię to, co widziałem.

  3. #23
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Ja rozumiem. Po prostu gość podpiął i nacisną start widocznie więcej inwencji twórczej (o ile miał do tego wiedzę) nie było w cenie.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar Lk_
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo Crosswagon
    Postów
    103

    Domyślnie

    A to nie wiem. Coś tam niby mierzył, sprawdzał lampką czy nie ma wycieków, ale nabijanie zrobił "w automacie". Jeśli inni robią podobnie, a teraz jeszcze czynnik jest drogi, to sobie mogą wołać 200zł za samo podłączenie.

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    troche pojeździłem bo i tak czekam na części i niestety - po poludniu gdy temp osiąga 30C klima nie chłodzi, przejechałem 100km i i tak się nie rozkręciła, jedynia jak dam bardzo słaby nadmuch i ustawie na klimie 16C to leci lekko chłodnawe. Co innego rano - jak jest na zew. 24C, klima chodzi idealnie - bardzo zimne powietrze. Do tego element cylindryczny srebrny ( taki po lewej stronie od pasażera przy zbiorniczku na płyn do spryskiwaczy (nie wiem jak się nazywa to ustrojstwo) jest bardzo zimny i skrapla się na nim woda, jak jest dużo cieplej - jest ciepły. Na pewno wymienią mi ten zawór a mam pytanie - osuszacz to jest ten element czarny czy zaraz przy sprężarce? blisko chłodnicy? Czy jeszcze gdzieś wewnątrz się kryje za filtrem kabinowym?
    Rozumiem, że do tych napraw nie będą musieli mi rozbebeszać środka tylko od strony silnika pozdejmować osłony przy wycieraczkach?

  6. #26
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Osuszacz do srebrna puszka na przewodach. Coś jak większy dezodorant wymiana trywialna tylko pamiętaj o nowych oringach. Zaworu nie zmieniałem.

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było: 3.0V6/2.5V6/2.4R5 | Jest: 2.4R5/2.0TS
    Postów
    312

    Domyślnie

    Mam podobny problem, z tym że u mnie chłodzi w czasie jazdy, na postoju wali żarem jak z hutniczego pieca Chłopcy podpowiadają kompresor lub chłodnicę. Dzisiaj wyjeżdżam więc nie zdążę nic wymodzić, ale przyszły tydzień będzie pod znakiem walki z tym tematem.

  8. #28
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Na kompresor jest łatwy test. Jak przestaje Ci na postoju chłodzić to dodaj lekko gazu i utrzymaj wyższe obroty. Zacznie lecieć chłodniejsze to klęka kompresor. Nie ma różnicy, to niewydolny układ.

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było: 3.0V6/2.5V6/2.4R5 | Jest: 2.4R5/2.0TS
    Postów
    312

    Domyślnie

    Zrobiłem tak wczoraj, zmiany nie było, zatem cuś się przytkało

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    walka nadal trwa z nieszczęsną klimą. mechanik stwierdził po rozebraniu instalacji, że podwinęła się gdzieś uszczelka i przytkała układ.

    wczoraj temperatury były dość duże - wydaje mi się, że klima powinna mimo wszystko lepiej chodzić. Jak u was przy takich warunkach jak obecnie (bardzo ciepło, duszno) - zachowuje się klimatyzacja przy np ustawionych 16C llub na LOW? powietrze z nawiewów leci bardzo zimne czy chłodnawe?

    I mam pytanie o cześć układu, taki mały srebrny zbiorniczek zaraz przy pojemniku na płyn do spryskiwaczy, (nie osuszacz) - jak on się fachowo nazywa? Powinien być bardzo zimny? Bo tak mi się kojarzy że wcześniej był ultra zimny.

Podobne wątki

  1. Problem z klimatyzacją
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-12-2013, 21:10
  2. Problem z klimatyzacją
    Utworzone przez Kolin w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-07-2013, 16:08
  3. [145] Problem z klimatyzacją
    Utworzone przez maniek015 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-05-2013, 17:05
  4. Problem z klimatyzacją.
    Utworzone przez marcianno1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 16-04-2011, 16:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory