Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Temat: Brak świateł z tyłu - prawa strona

  1. #21
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Zrobiłbym tak:
    1. Wyciągasz wszystkie żarówki z prawej strony i mierzysz napięcie oraz rezystancję. Szczątkowe napięcie będzie się pojawiać, ponieważ takimi impulsami układ testuje żarówki.
    lewy rej E1
    prawy klapa E2
    prawy błotnik E3
    prawy przód D4
    prawy stop E5
    prawy rej E6
    Lewy stop E7
    Lewy błotnik E11
    lewy klapa E12
    lewy przód D6

    2. Następnie wkładasz żarówki kolejno i sprawdzasz co się dzieje. Zaczynasz od przedniej postojówki. Dodatkowo wkładając poszczególne żarówki weź miernik i porównaj pobór prądu między prawą i lewą stroną, ale nie zasilając z modułu ale bezpośrednio z plusa.
    3. Nie wiem czy to pomyłka, ale powinny przenosić piny w przełączniku:
    - dla przełącznika w prawo: 4-5
    - dla przełącznika w lewo: 9-11
    4. Manetka kierunkowskazów powinna łączyć:
    - Lewa strona: wtyka A 4-5
    - Prawa strona: wtyka A 4-6
    5. Te twoje pomiary takie jakieś dziwne. Wygląda jakbyś miał źle włożoną żarówkę 2-włóknową 21W/5W w prawym błotniku. Wyjmij ją i sprawdź.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	postojówki.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	87.3 KB
ID:	259829
    Ostatnio edytowane przez danus77 ; 01-07-2019 o 23:33
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar b-ski
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    PiotrkĂłw Trybunalski, Poland
    Auto
    Bella 166 2,4jtd Millenium
    Postów
    753

    Domyślnie

    Powiem wam interesujący przypadek, czytałem wątek 3 razy, jak dobrze rozumiem, na 3 modułach jest to samo, więc to odpada, jeżeli sprawność techniczna przełącznika świateł oraz kierunków pająka jest w porządku to na obecny moment skupił bym się na ciągłości wszystkich obwodów prawej strony, na początek wypiął bym z kostki E piny 2(pozycja), 3(pozycja), 6(prawa tab rej), oraz z kostki B pin 4(pozycja przód), przy zamierzeniu miernikiem każdego tego obwodu do masy nie powinno być przejścia, oczywiście(po uprzednim wcześniejszym wyjęciu żarówek z tych obwodów), być morze gdzieś jest przetarty przewód do masy i odcina całą prawą stronę. Z ciekawostek pamiętam jak kiedyś chciałem zrobić dodatkową pozycję pomarańczową w kierunkach, nie dało rady, po podłączeniu równolegle dodatkowej żarówki W5W do przedniej pozycji gasła cała strona. Czy robiłeś coś w międzyczasie przy światłach, zmieniałeś żarówki czy coś? Czy samo po prostu przestało świecić?
    Ostatnio edytowane przez b-ski ; 02-07-2019 o 11:50

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar Pandaster
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    166 2.4 JTD 150 KM 2003
    Postów
    48

    Domyślnie

    Chłopaki, chyba się udało znaleźć przyczynę. Jestem pewien na jakieś 80%. Z jednego modułu wyprowadziłem kablami prototypowymi poszczególne piny i podłączałem kabelek po kabelku i patrzyłem co się stanie. I wszyło, pin 9 na niebieskim konektorze, jego podłączenie powodowało wyłączenie wszystkich świateł w pozycji "na lewo". Jest to napięcie ze stacyjki, bez kluczyka powinno go tam nie być, a było 12V. Jak podłączyłem wszystkie kable bez wtyczki 9 wszystkie światła postojowe świeciły tak jak powinny świecić. Jak zacząłem ruszać wiązkę kabli światła "murgały". Później napięcie na pinie 9 wariowało, skakało. Teraz po tym jak pomajtałem tymi kablami pod kierownicą wszystko znowu zaczęło działać. Pytanie moje brzmi, co się mogło spieprzyć, że na kablu z napięciem ze stacyjki było ono cały czas obecne pomimo tego, że kluczyka w ogóle nie było w stacyjce. I dlaczego machanie wiązką kabli pomogło.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar Pandaster
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    166 2.4 JTD 150 KM 2003
    Postów
    48

    Domyślnie

    UDAŁO SIĘ! Sprawa była na prawdę prozaiczna, a powodowało to te wszystkie dziwne symptomy. Kabel wychodzący z pinu numer 1 niebieskiej wtyczki miał zły styk, kabel miał luz, a blaszki konektora nie dociskały dobrze do pinu w sterowniku. Stąd cały ambaras, Alfa wróciła już na drogi, a dzisiaj funduje jej pucowanie i wosk. Dziękuje wszystkim za pomoc, a tobie Danus77 wiszę parę dobrych piw.

Podobne wątki

  1. [159] Półoś, strona prawa
    Utworzone przez artur_g w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-11-2015, 21:34
  2. prawa strona nie grzeje
    Utworzone przez marcio95 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-01-2015, 02:22
  3. Skrzypienie prawa strona
    Utworzone przez dream166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-05-2014, 17:56
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-07-2013, 18:14
  5. [146] Prawa strona skrzyni wysiadła !!! Brak 5 i wstecznego
    Utworzone przez Larrond w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-11-2011, 12:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory