Zobacz wyniki ankiety: Jakiego tematu oczekują użytkownicy AR166?

Głosujących
19. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Shoutbox`a jak dotychczas-skrót będzie w technicznym ale temat ląduje w HydeParku

    6 31.58%
  • Shoutbox`a czysto technicznego - pisanie w jednym wielkim temacie zamiast w posegregowanych wątkach

    3 15.79%
  • Brak shoutbox`a. Skupiamy się na zorganizowanych tematach technicznych.

    8 42.11%
  • Mam inną propozycję (nowa forma) - opis w temacie lub PW

    2 10.53%
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Sonda o zbiorczym temacie technicznym "shoutbox"

  1. #1
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie Sonda o zbiorczym temacie technicznym "shoutbox"

    Panowie i Panie. Na prośbę autora wątku, temat "mini shoutbox" został usunięty. Nie ukrywam, że jestem temu bardzo przychylny a już tłumaczę dlaczego. Po pierwsze temat ten był w 80% zbieraniną postów nie mających nic wspólnego z działem technicznym. Było to nagminne łamanie regulaminu. Przymykałem na to oko ponieważ temat powstał przed moją kadencją i miał już "brodę i wąsy". Po drugie od zawsze forum było formą zorganizowanego magazynowania i wymiany informacji. W dziale technicznym informacji technicznych. A mini shoutbox nie był w żadnym stopniu zorganizowany. Po pierwsze uderza to w idee przyświecające forum i jednocześnie uderzające w samych użytkowników. Informacje merytoryczne, które się przewijały ginęły w otchłani wielu tysięcy stron jednego tematu. Pomoc która się pojawiła (a często była tylko przepychanką) służyła tylko chwilkę i tylko jednej osobie. Egoistyczne podejście pytającego i nikła skuteczność pomagających. To jest bez sensu. Czemu to ma służyć? Czy tak trudno podpiąć się pod istniejący temat lub założyć nowy? Tak żeby było przejrzyście, żeby inni mogli do tego wrócić?
    Pisząc metaforycznie wolicie mieć na forum "posegregowane księgi" czy chaotyczną stertę kartek z notatkami w których grupka ludzi przebiera?

    Ponieważ już się pojawił kolejny ochotnik z tematem śmieciowym postanowiłem zrobić sondę. Jej wynik pozwoli mi ocenić zapotrzebowanie i formę realizacji waszych oczekiwań.

    Bezwzględnie nie zgadzam się na "pitolenie o dupie Maryni" w dziale technicznym. Ale jeżeli się bardzo uprzecie zgodzę się na wątek śmietnikowy pod warunkiem, że będzie czysto techniczny.

    Proszę o głosowanie i ewentualne komentarze/pytania/propozycje tylko żeby ten wątek nie przerodził się w awanturę

    Jakiego tematu oczekują użytkownicy AR166?
    1. Shoutbox`a jak dotychczas (skrót będzie w technicznym ale temat ląduje w HydeParku gdzie jest na to miejsce). Będzie można dyskutować w nim o czym komu się żywnie podoba.
    2. Shoutbox`a czysto technicznego - moim zdaniem bez sensu jak są tematy dedykowane lub można założyć nowy i rozbudowywać merytoryczną bazę informacji. Ale jak większości będzie na rękę szukanie i pisanie w jednym wielkim temacie zamiast w posegregowanych wątkach to ok.
    3. Brak shoutbox`a. Skupiamy się na zorganizowanych tematach technicznych.
    4. Mam inną propozycję (nowa forma) - opis w temacie lub PW

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Powinien być jeden temat zbiorczy z konkretnymi pytaniami jak i odpowiedziami.
    Ścisły regulamin bez wjazdu jeden na drugiego co bardzo często było prezentowane w temacie każdy wie jakim.
    I w końcu uruchomić ostrzeżenia/bany coby każdy wiedział, że jednak tym "Bogiem" nie jest


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Z w/w propozycji zaznaczyłem opcję z Hyde Parkiem aczkolwiek to wtedy już nie będzie Mini Shoutbox 166 bo już wszyscy będą go widzieć. I będzie Alfaholicy Shoutbox. No chyba, że da się zrobić odnośnik do tematu w dziale 166 a niewidoczny dla osób wchodzących bezpośrednio do Hyde Parku? No to byłoby chyba najlepsze rozwiązanie jak jest taka techniczna możliwość... Bo inaczej będą z buta wchodzili Ci z ogólnego głosząc herezje na przykład że 159 jest lepsze od 166 . Wredy w naszym gronie możemy podyskutować na różne tematy, tematy techniczne są gdzie ich miejsce (jak na każdym forum w dedykowanych tematach a nie w jednym miejscu, każdy powinien być zadowolony). A kto nie chce dyskutować na tematy pomijające 166 - nie musi .

    Była chwilę sytuacja, że dyskutowaliśmy na temat "około jeden sześć szóstkowy" w dotychczasowym temacie, co raz zresztą nawet podkreśliłem a nowego, który wszedł z buta z jakimś technicznym pytaniem pięknie każdy zlewał. Ale zdaję sobie sprawę, że to tak na dłuższą metę raczej nie zadziała.

    Jeden zbiorczy temat techniczny to według mnie bardzo kiepski pomysł. Fora od zawsze funkcjonowały na zasadzie zakładania konkretnych wątków w dedykowanych działach bo jest wtedy wszystko przejrzyste, przemyślane i poukładane tak jak ma być. Nie ma co wynajdować koła na nowo.
    Ostatnio edytowane przez Krzemol ; 23-06-2019 o 11:55

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    niszczyć raka w zarodku. dział 166 powinien służyć tylko wymianie informacji technicznych w konkretnych wątkach co pozwoli odnaleźć pomoc każdemu kto jej potrzebuje.
    imo podobny temat nie jest potrzebny chyba że będą lecieć punkty za pytania techniczne i ktoś to będzie egzekwować. z drugiej strony jak Marek zacznie sypać punktami tozaraz się zacznie dyskutowanie o tym że "xxx pisał o żarówkach i punktów nie dostał a "yyy" dostał punkty bo zapytał o cewki.

    imo lepiej jak forum i dział 166 wróci do czystej zdrowej formy sprzed kilku lat jak naprawdę było fajnie i nie konfliktowo.
    to forum techniczne i w zasadzie jedyne miejsce poświęcone tylko modelowi 166.
    wycinać.raczysko bo będzie to samo co z moim wątkiem.

    na forum jest grupa" fanatycy 166" tam nie ma moderacji można się wyzywać i dyskutować. wstęp wolny dla każdego. warunek posiadanie 166.
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 23-06-2019 o 12:02
    [C

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Prosze bez prowokacji.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Prosze bez prowokacji.
    Sami jestescie prowokatorami.Wy forumowicze z krwi i kosci.Stracilem caly szacunek do dzialu 166 i tego co tu sie dzieje...trwajcie sobie w tym gó..wnie... Sam zrobie sobie "przerwe na kawe"..

    Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silentosu
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    166 3.0 V6 Sportronic
    Postów
    287

    Domyślnie

    Opcja nr 3: tylko zorganizowane tematy techniczne.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar krzysostry
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Była: Alfa Romeo 166 2.4 JTD 140KM, Jest: Alfa Romeo 166 2.4 JTD 150 KM
    Postów
    415

    Domyślnie Sonda o zbiorczym temacie technicznym "shoutbox"

    Dla mnie ten temat powstał na podstawie tematu z działu shoutBox 164. Gdzie jest to wolny temat o 164. A nie techniczny. Ja tak to zrozumiałem techniczne tematy miały być dalej zakładane. Tu miały być luźne pogaduchy.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    166 2.4 jtd only
    Postów
    86

    Domyślnie

    Shoutbox w formie tematu nie ma wg mnie sensu, z powodów tak jak wyżej wymienione, głównie chodzi o to, że ginie tam dużo pożytecznej treści.

    Czasem jednak trzeba zadać jedno szybkie pytanie, gdzie stwarzanie tematu nie ma sensu, a nie bardzo jest czas na szukanie odpowiedzi w kilkudziesięciu postach, a nie jest to wcale takie proste dla kogoś, kto jest na tym forum od niedawna (wiem,bo sam to przerabiałem ).

    Moją propozycją jest shoutbox w formie czatu, tak jak widziałem na innych forach np. leonclub.pl. Wyświetla się tam tylko kilkanaście ostatnich wpisów i jak ktoś chce może zadać jakiekolwiek pytanie, a jak zginie, to już jego problem. Jeżeli będzie to dla niego istotne, to być może stwierdzi, że jednak warto założyć temat i to zrobi, pomagający tym samym innym szukającym odpowiedzi na podobne pytanie.

    Nie wiem czy stworzenie tego jest możliwe dla podforum, czy jedynie dla całego forum, ale wg mnie warto coś takiego rozważyć.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar semri
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Bydgoszczy
    Auto
    166 3.2 V6 Ti
    Postów
    948

    Domyślnie

    Ja lubiłem tamten temat, mogłem sobie poczytać jak nasze "koleżeństwo" tak naprawdę do siebie podchodzi. Ten tego (notabene to jest najkrótszy kawał o pedałach ), tamten innego. Jedni podchodzą do 166 swoją miarą i myślą, że każdy będzie taki jak on w tym ogólniku do tego modelu podchodził, ale czasem trafi się taki co ma jakimś cudem 166 i chce ją dojechać na maxa. Popyta i spierdziela, tyle im wystarczy.
    Jeśli będą tylko tematy odnośnie awarii i usterek, bo innych się nie zakłada, to nie będzie więzi wśród stałych użytkowników 166, a żeby zjawić się na zlocie 166 czy Busso, to zostanie klika - z czasem coraz mniejsza.
    Temat odnoście ogólnej społeczności 166 jakichś powinien być, czy to w tym dziale, czy na HP nie ma już znaczenia, tylko by każdy wiedział.
    Ostatnio edytowane przez semri ; 23-06-2019 o 23:10
    Alfa Romeo 166 V6 3.2 Ti
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20V
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDm 20V 228KM 460Nm - wspomnienie

Podobne wątki

  1. [159] Katalog felg pasujących na zaciski Brembo: "duże" 2.4, 3.2, "małe" 1.9 polift)
    Utworzone przez Ciacho13 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 15-07-2020, 11:04
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-10-2018, 13:11
  3. Sonda 1.8 ts a instalacja " w rurę "
    Utworzone przez kubakostek w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-10-2014, 17:39
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-07-2012, 10:25
  5. Sonda lambda - "Adaptacja lambda2 poza zakresem maks."
    Utworzone przez yarp2326 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-05-2011, 17:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory