Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Białe place na lakierze

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie Białe place na lakierze

    mam problem z lakierem który niestety narasta. zaczne od tego że o auto dbam, myje tylko ręcznie, mikrofibra, dobre specyfiki apc, na dwa wiadra,, suszenie woskowanie - itd cuda wianki. niestety w losowych miejscach zaczynają pojawiać mi się białe place - tzn. zew. lakier bezbarwny schodzi sam z siebie i jak jest sucho wyłażą mega brzydkie białe place. o dziwo w losowyc h miejscach na aucie. zaczęło się od dachu, maska i miejsce na łuku nad oknem z tyłu.

    widze, że problem postępuje i pytanie - czy da się to jakoś zachamować, naprawić? czy tylko malowanie od nowa całości?

    oklejanie folią ogarniam na płaskich elementach i to mogę zrobić, gorzej z wypukłościami itp.

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Miałem dokładnie to samo. Dbanie po kilkunastu latach już nic nie da. Tylko lakierowanie. Możesz oczywiście okleić ale dobra folia też kosztuje a pod nią i tak musisz mieć idealnie gładki lakier.
    Nie zahamujesz tego już teraz ani nie naprawisz bez całkowicie nowego lakieru.

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    polerke kiedy robiles lepiej napisz . wg mnie to wina mody na detailing i oddawanie aut do samozwanczych polermajstrow

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    [C

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar wilq01
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 Busso CF3 manual
    Postów
    47

    Domyślnie

    To raczej nie jest wina polerowania. Zauważ Masa, że w wielu starych autach tak się robi, zazwyczaj właśnie zaniedbanych. Praktycznie zawsze na początku jest dach, maska, klapa. Nie przypominam sobie żebym widział takie plamy np. na drzwiach. To po prostu uszkodzony klar od warunków atmosferycznych - soki z drzew, ptasie kupy i do tego mocne słońce. Najpierw robią się wżery a po latach zaniedbań klar jest, że tak powiem, "przebity na wylot".

    Jerry teraz niestety już żebyś nie wiem jak dbał to nie cofniesz tego procesu. Tylko lakierowanie mogłoby całkiem zaradzić.

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    A polerowanie auta mechaniczne czym jest z punktu widzenia fizycznego? to ścieranie warstwy lakieru bezbarwnego. warstwa robi się coraz ciensza wystarczy że ptak zrobi kupę i zaczyna się maniana. ja tu na forum kilka osób znam co polerkw robią co pół roku. jeszcze jak zrobi tą polerke jakiś samozwańczy detailer to już sposób na "sukces" murowany. nie mówię że u Ciebie tak jest bo nie widzialem

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    [C

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar wilq01
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 Busso CF3 manual
    Postów
    47

    Domyślnie

    Nie no, oczywiście zgadzam się, że polerowanie osłabia lakier, ale raczej nie jest bezpośrednią przyczyną uszkodzeń. Jak mówię, plamy takie najczęściej są na samochodach zaniedbanych, które polerki w życiu nie widziały. Mój ojciec miał kiedyś Fiata Seicento od nowości, polerki nie widział, on zwykłe mycie rzadko widział [emoji6], parkował pod drzewami i po latach miał cały dach w takich plamach.

    A że niektórzy magicy potrafią polerkę spaprać to nie przeczę [emoji28]

    Wysłane z mojego H4413 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez wilq01 ; 03-07-2019 o 16:19

Podobne wątki

  1. farba olejna na lakierze ;(
    Utworzone przez boyafvander w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-03-2011, 18:39
  2. rysy na lakierze
    Utworzone przez Wili w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-09-2010, 12:07
  3. Farba olejna na lakierze :/
    Utworzone przez piotr9008 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-02-2010, 11:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory