Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy 12345678
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 80

Temat: Po przekręceniu kluczyka brak reakcji

  1. #71
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzemol Zobacz post
    W poliftach zalecali 100ah również w przypadku V6, nie wiem jak TS.
    W instrukcji mam 70Ah

    Cytat Napisał semri Zobacz post
    A kręci na ciepłym? Może czujnik położenia wałków skoro tyle zabaw z rozrusznikiem wykonanych.
    Jak pisałem, nie kręci.

    Tzn. sam nie wiem..
    Wczoraj jechałem trasę ponad 400km. Po 250km postój. Za każdym razem auto odpaliło bez problemu. Kilkanaście prób.
    Przed trasą przeczyściłem klemy. Czy to pomogło, czy przypadek? Na razie pytanie pozostanie bez odpowiedzi.

  2. #72
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rigidigi Zobacz post
    Wczoraj jechałem trasę ponad 400km
    Do odważnych świat należy....400 km Alfą ? Bój się Pan Boga.
    A co do problemu,to wcześniej czyściłeś te klemy? Miałem kiedyś taki przypadek,że winna była stacyjka i nie dawała prądu na rozrusznik.

  3. #73
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Cytat Napisał motogold Zobacz post
    Do odważnych świat należy....400 km Alfą ? Bój się Pan Boga
    Gdy miałem 145, to mogłeś mnie obudzić w nocy i bym pojechał z miejsca do Madrytu.

    166 w sobotę nie dała radę zajechać po pizze i musiałem jechać żony Seatem 1.2 70KM (to trzeba pchać żeby jechało).

    Więc taka trasa 400km, to obecnie nie lada wyzwanie, ciągłe obserwowanie wskaźników, kontrolek. Która tym razem się zapali? Taka gra..
    Jazda tym samochodem przypomina ostatnio rosyjską ruletkę. Te emocje przy przekręceniu kluczyka. Cyk, czy ogień..

    Cytat Napisał motogold Zobacz post
    Miałem kiedyś taki przypadek,że winna była stacyjka i nie dawała prądu na rozrusznik.
    Ale wtedy chyba nie byłoby "cyk"?

  4. #74
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Rigidigi Ty masz takie przypadki że ręce opadają. Jeżeli cyka to stacyjka ok i daje sygnał. Teraz trzeba by było sprawdzić czy dochodzi napięcie do rozrusznika. Jeżeli nie to elektryka. Jeżeli tak to rozrusznik. Może też jeszcze być problem ze stykami na rozruszniku i w momencie poboru brakuje prądu. Ale to raczej bym odrzucił ponieważ już tyle razy to było robione, że pewnie tam lśni.
    Najbardziej mi pasuje teoria z zakleszczającą się tulejką na gorąco ale to takie zgadywanie.

  5. #75
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Z tą regeneracją to na dwoje babka wróżyła. U mnie w altku po dwóch latach od regeneracji padły łożyska i sprzęgiełko. Nie ja go robiłem ale ręce mi opadły jak zobaczyłem na jakich częściach to było zrobione. Teraz zrobiłem sam na markowych klamotach i pewnie jeszcze długo polata

    Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  6. #76
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rigidigi Zobacz post
    Więc taka trasa 400km, to obecnie nie lada wyzwanie, ciągłe obserwowanie wskaźników, kontrolek. Która tym razem się zapali? Taka gra..
    Jazda tym samochodem przypomina ostatnio rosyjską ruletkę. Te emocje przy przekręceniu kluczyka. Cyk, czy ogień..
    Widać,że lubisz ostro grać
    A może masz jakiś zimny lut w rozruszniku? Lub jak Marek pisze,zaciera się na tulejkach.

  7. #77
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał motogold Zobacz post
    A może masz jakiś zimny lut w rozruszniku?
    W rozruszniku połączenia powinny być zgrzewane a nie lutowane.
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  8. #78
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    powinny
    Myślę, że 'powinny' to właśnie jest słowo klucz tutaj. Gdzieś tam po drodze też coś powinno być zrobione zapewne inaczej i teraz by się nie pierd..ło
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #79
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Rigidigi Ty masz takie przypadki że ręce opadają. Jeżeli cyka to stacyjka ok i daje sygnał. Teraz trzeba by było sprawdzić czy dochodzi napięcie do rozrusznika. Jeżeli nie to elektryka. Jeżeli tak to rozrusznik. Może też jeszcze być problem ze stykami na rozruszniku i w momencie poboru brakuje prądu. Ale to raczej bym odrzucił ponieważ już tyle razy to było robione, że pewnie tam lśni.
    Najbardziej mi pasuje teoria z zakleszczającą się tulejką na gorąco ale to takie zgadywanie.
    W ramach ciekawostki napisze Wam, że problemu z rozrusznikiem nadal nie udało się rozwiązać i co jakiś czas mam dłuższy nieplanowany postój, w celu ostygnięcia auta... Ale jak jechałem nad morze to tylko raz.. Pod dystrybutorem w Ostródzie. Ale w sam raz ćwiczenia, żeby zepchnąć auto na bok..

    W czerwcu auto było u Kuby z FLAR-ital, który szukał "dziury". Samego rozrusznika nie wyjmował, no bo u niego działał za każdym razem, więc usterki nie ma. Posprawdzał masy. Znalazł jakiś kiepsko wyglądający przewód masowy w okolicach lewego koła. Taki gruby. Rzeczywiście wyglądał kiepsko, więc został wymieniony. Efektów żadnych. Nadal dreszczyk emocji, czy odpali, czy nie odpali.. Teraz emocje mi opadły, bo nie musze odpalać, bo mam pęknięte węże.. Ale żeby nie wyjść z wprawy to ją przepchnąłem w inne miejsce.. A tak się diagnosta na przeglądzie zachwycał, że takie auto w takim rewelacyjnym stanie jest. Bo jest wszystko nowe, tylko nie jeździ...

    W każdym razie postanowiłem kupić nowy rozrusznik, żeby nie mieć wątpliwości co do regeneracji. Oczywiście nic nie może być łatwo. Skończyły się, a do produkcji nowych nie ma części.. Zatem trzeci miesiąc czekam, aż mi w InterCarsie po znajomości sprowadzają z nie wiem skąd. Ale niby ma w tym miesiącu być.

    Także zabawa będzie jak po wymianie efekt nie ustąpi..

  10. #80
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Jak to nie ma jak są. Dokładnie stąd zamawiałem . Sklep trochę wygląda jak krzak ale zaryzykowałem, przyszedł, zamontowany działał. Na temat trwałości trudno mi więcej powiedzieć bo po niecałym roku użytkowania sprzedałem auto ale kręcił ładnie
    https://www.hurtowniarozrusznikow.pl/p/RNL1560
    Ostatnio edytowane przez Krzemol ; 06-10-2021 o 16:37

Podobne wątki

  1. Brak reakcji na przekręcanie kluczyka
    Utworzone przez gregy w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 18:36
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-05-2015, 07:06
  3. załączanie radioodtwarzacza po przekręceniu kluczyka
    Utworzone przez Marek75 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-05-2011, 11:27
  4. [155] Włączanie Radia Po Przekręceniu Kluczyka
    Utworzone przez SopelAR155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-11-2010, 16:04
  5. Po przekręceniu kluczyka brak reakcji
    Utworzone przez Tfaruk w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-08-2009, 13:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory