Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Pytanie o fabryczny alarm

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 3,0 '03; 75 3,0 '88
    Postów
    49

    Domyślnie Pytanie o fabryczny alarm

    Hej, mam pewną zagadkę, otóż od momentu zakupu alfy myślałem że pomimo migającej ciągle diody na desce i czujek ruchu nad głową nie mam alarmu, bo w bagażniku po prawej stronie nie ma stacyjki. Zresztą nigdy nie zadziałał pomimo różnych sytuacji, które normalnie by wzbudziły alarm. Ostatnio jednak podczas grzebania w aucie wyładowałem mocno aku (ICS pokazał komunikat o zbyt niskim napięciu) i ku mojemu zdziwieniu po podłączeniu naładowanego aku (i oczywiście otwartym bagażniku) zaczął wyć alarm. Zdjąłem wykładzinę i mam chyba fabryczną instalację (jak na zdjęciu) tylko bez tej stacyjki. Karty z kodami też nie ma, a mam wszelkie inne karty czy dokumenty. Czy ktoś z Was się spotkał z taką "bieda" wersją fabrycznego alarmu? I czy fakt że jedynym sposobem otwarcia auta i niewzbudzenia alarmu jest otwarcie najpierw drzwi kierowcy jest standardowym działaniem alarmu? A wyjący alarm mogę wyciszyć tylko przekręcając kluczyk w stacyjce na zapłon. No i czemu teraz się aktywował ten alarm, jak już wcześniej trzy razy wyjmowałem aku?
    Dzięki za wszelkie opinie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190910_165611.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	55.8 KB
ID:	261849

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Kamil10
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    AR 166 3.0 220KM
    Postów
    153

    Domyślnie

    Masz alarm fabryczny i nie jest to żadna wersja "bieda", tylko początkowo były wersje z kluczykiem, którym można bylo wyłączyć zasilanie alarmu, później już kluczyka nie było.
    Jeśli dioda miga mimo tego że samochod jest otwarty, kluczyk w stacyjce na zapłonie to znaczy że masz jakiś błąd w centralce alarmu albo centralnego zamka
    Alarm aktywuje się tylko pilotem, dezaktywuje pilotem albo wyłącznikiem zapłonu
    Zamknięcie kluczykiem w drzwiach nie aktywuje alarmu
    Żadnych kart kodowych nie ma do alarmu i nie jest Ci to potrzebne, jest hasło do programowania jak robisz to komputerem diagnostycznym
    Jak się akumulator wyładował, to mogło się coś zresetować w alarmie i się włączył po podpięciu zasilania, ale nie zmienia to faktu że trzeba zdiagnozować błędy w centralce alarmu albo centralnego

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 166 3.0 Sportronic 2002
    Postów
    323

    Domyślnie

    Vag kkl i alfa obd łączy się z tym modułem, możesz sprawdzić co w trawie piszczy. Dodatkowo można alarm aktywować/dezaktywować.
    Mam do Ciebie inne pytanko, masz fabryczny xenon w samochodzie?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 3,0 '03; 75 3,0 '88
    Postów
    49

    Domyślnie

    Dzięki za info, muszę spróbować się połączyć z centralką, bo ewidentnie nie działa normalnie. Czy do sprawnego działania alarmu niezbędne jest poprawne działanie centralnego zamka? U mnie jedne drzwi nie otwierają się centralnym, czy to może powodować nierozbrajanie alarmu przy otwieraniu pilotem, bo teraz wyje przy każdym otwarciu drzwi, nawet kierowcy.
    Co do ksenonów to są fabryczne, i nawet działają

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 3,0 '03; 75 3,0 '88
    Postów
    49

    Domyślnie

    Połączyłem się z centralką, pokazuje błąd "external tilt sensor faulty" czyli coś jest na rzeczy. Co do deaktywacji alarmu, nie znalazłem tej opcji, jakaś podpowiedź jak to zrobić?

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 166 3.0 Sportronic 2002
    Postów
    323

    Domyślnie

    Nie wyświetla błędów po polsku?
    Ale z tłumaczenia jest to chyba "błąd czujnika przechyłu?"

    A co do dezaktywacji alarmu, chyba coś mi się pomyliło, łącząc się z centralką centralnego zamka jest tam opcja żeby działała albo jako alarm albo jako sam centralny.

    W każdym bądź razie też mam fabryczny alarm i nie potrafię go uruchomić, mem ten sam błąd co Ty, czujnik przechyłu, i nie mam pojęcia gdzie ten czujnik jest, czy są to czujniki poziomowanie od ksenonów, jakiś oddzielny czujnik czy zintegrowany w centralce alarmu. Tyle że u mnie ksenony nie działają, mam uszkodzony czujnik poziomowania.
    Po wykasowaniu błąd wraca?
    Łączyłeś się z centralką od świateł? Sprawdź czy nie masz błędów od czujników poziomowania.
    U mnie wszystkie testy typu wycie syreny, awaryjne, dioda na desce przechodzą poprawnie, ale ciągle jest ten błąd, tyle że mimo odłączania akumulatora wiele razy alarm nigdy nie wył, kontrolka na desce też nie miga.

    Mówisz o tym że wyje po otwarciu drzwi kierowcy ale w jaki sposób? Z pilota czy przekręcając w nich kluczyk?

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Sprawdźcie AlfaOBD jaki kraj macie ustawiony w alarmie. Było chyba 5 różnych opcji, które różniły się między sobą.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 166 3.0 Sportronic 2002
    Postów
    323

    Domyślnie

    [MENTION=5374]danus77[/MENTION] próbowałem każdej i w żadnym przypadku dioda po zamknięciu samochodu nie działała.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 3,0 '03; 75 3,0 '88
    Postów
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał starykot Zobacz post
    Mówisz o tym że wyje po otwarciu drzwi kierowcy ale w jaki sposób? Z pilota czy przekręcając w nich kluczyk?
    Z obserwacji stwierdzam że przy odryglowywaniu pilotem nie deaktywuje alarmu, lampka miga, otwieram drzwi, włącza się syrena, przekrecam kluczyk na zapłon, ucisza się syrena i lampka przestaje migać. I tak samo zaryglowanie drzwi pilotem nie powoduje aktywacji alarmu. Alarm aktywuje się "sam" bo lampka zaczyna migać jakiś czas po zamknięciu auta. Czyli pilot sobie a alarm sobie. Po pracy sprawdze jak reaguje na ryglowanie drzwi przekręceniem kluczyka i posprawdzam w AlfaOBD światła i centralny.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 3,0 '03; 75 3,0 '88
    Postów
    49

    Domyślnie

    Reasumując:
    -zamykając i odryglowując auto kluczykiem w drzwiach - alarm nie wyje,
    -zamykając auto kluczykiem w drzwiach i otwierając pilotem - alarm nie wyje,
    -zamykając pilotem i otwierając pilotem - alarm wyje,
    -centralny zamek ma błąd "Diagnosis line in short circuit to ground, check wiring insulation. Control unit might be faulty"
    -za światłami się nie mogę połączyć.
    Czyli wiem że nic nie wiem

Podobne wątki

  1. Alarm fabryczny
    Utworzone przez dexter1213 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-12-2017, 21:08
  2. [164] Fabryczny alarm
    Utworzone przez mlodyt86 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-10-2010, 13:13
  3. [155] Alarm fabryczny
    Utworzone przez Vinc w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-09-2010, 19:29
  4. Fabryczny alarm
    Utworzone przez qualin w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-06-2009, 10:56
  5. Alarm fabryczny w 156
    Utworzone przez nowakooowski w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-09-2007, 08:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory