Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Szum przy 60km/h - łożysko/piasty?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie Szum przy 60km/h - łożysko/piasty?

    Mam taki temat aktualnie na tapecie - przy prędkości powyżej ok 60km/h w aucie robi się sporo głośniej, dźwięk jednostajny nie jakiś mocno niepokojący ale zdecydowanie mówi że coś jest nie tak. Ciężko go wyczuć skąd dochodzi podczas jazdy - nie zależy od obrotów - im szybciej tym głośniejszy, obojętnie czy na luzie czy biegu. Najpierw myślałem, że to coś w silniku ale ten dźwięk jest tak trudno określić że pasażer z tyłu twierdzi że to coś w tylnim kole. Podejrzewam łożysko/piaste. Jakie objawy daje uszkodzenie tych elementów? Wiadomo, że najlepiej dać to na warsztat - jakie orientaccyjne koszta mogą być takiej wymiany? (jeśli oczywiście to jest to).

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar semri
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Bydgoszczy
    Auto
    166 3.2 V6 Ti
    Postów
    948

    Domyślnie

    Podnieś auto i zakręć wszystkimi kołami. O łożysku łatwo też się przekonać jak jedziesz w tunelu z uchylonymi oknami lub blisko barier PCV stawianych przy ulicy, a chodnikiem.
    Alfa Romeo 166 V6 3.2 Ti
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20V
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDm 20V 228KM 460Nm - wspomnienie

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Kamil10
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    AR 166 3.0 220KM
    Postów
    153

    Domyślnie

    Uszkodzone łożysko piasty właśnie objawia się szumem, szumieć też może opona więc sprawdź czy opony nie są wyząbkowane, a najlepiej sprawdzić łożysko piasty tak jak semri napisał, podnieść i zakręcić kołem, tylko musisz rozróżnić szum trących klocków o tarcze, a szum łożyska
    Mozesz też zobaczyć na łuku drogi jadąc w prawo czy lewo kiedy szum ustaje
    Z tyłu są dostępne całe piasty koła z łożyskiem i pierścieniem ABS, nie ma samych łożysk, koszt piasty renomowanej firmy np. SKF, SNR od ok. 300 i to z dobrym rabatem w górę, można kupić też za ok. 100 ale ile pojeździ to tego nie wie nikt, a koszt wymiany w zależności od warsztatu 100 w górę
    Z przodu są dostępne same łożyska, ale do wymiany niezbędne jest wymontowanie zwrotnica, koszt wymiany większy

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Lancia Thesis :)
    Postów
    83

    Domyślnie

    Z szumem łożysk na podniesionym aucie to nie jest tak prosto. Muszą być Ju nieźle uwalone by słychać było. Jeśli dopiero początkują to nie usłyszysz na podniesionym lecz na obciążonym. Niech ktoś Cię przewiezie. Siadz z tyłu i nasluchuj z której strony to idzie.

    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    dzięki wielkie za podopwiedzi, sprawdze dokładnie wszystkie tropy. dziś też kolejna nowa usterka - przy najeżdżaniu na nierówności drogi (małe dziury, wypukłości) słychać dość mocno metaliczny stuk, tak jakby dwa metale się zderzały. niedawno wymieniałem wszystkei wahacze, tuleje stabilizatora, drążki stab.), gdzieś czytałem że może to być maglownica, ech

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Mnie ostatnio padło łożysko w piaście z tyłu. To nie był szum ale takie buczenie/ huczenie. Już powyżej 60km/h było tak głośne, że zagłuszało silnik. A na lewaku kręcąc kołem zero dźwięku.

    Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    U mnie też walczyłem z szumem,do tego stopnia,że wymieniałem nawet skrzynie biegów.Dopiero,gdy założyłem zimówki,to ustało.Na opony nie stawiałem,bo zakładałem letnie nowe.Niestety chińskie.pierwszy i ostatni raz.Były tak dziwnie wyząbkowane,że powodowały szum podobny do uwalonego łożyska w kole,skrzyni,na długiej półosi,bo tą też wymieniałem.A powód był tak banalny i prozaiczny-opony chińskie.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    opony mam co prawda 3 letnie ale nie wiele na nich jeździłem (rainsporty 3) i myślę, że to jednak będzie łożysko. przy skręcaniu co prawda nie ma różnicy ale jadąc przy panelach na autostradzie przy opuszczonym oknie wyraźnie słychać ten dźwięk. mechanika mam na przyszły tydzień więc zobaczymy co i jak. przy okazji może zrobi ten przód bo byle jaka nierównośc to metaliczny stukot... dzięki za porady, dam znać co i jak.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Lancia Thesis :)
    Postów
    83

    Domyślnie

    No to czekamy. Każde rozwiązanie problemu rzutuje na diagnozy i rozwiązanie innego problemu. Koniecznie daj znac.


    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil10 Zobacz post
    Uszkodzone łożysko piasty właśnie objawia się szumem, szumieć też może opona więc sprawdź czy opony nie są wyząbkowane, a najlepiej sprawdzić łożysko piasty tak jak semri napisał, podnieść i zakręcić kołem, tylko musisz rozróżnić szum trących klocków o tarcze, a szum łożyska
    Mozesz też zobaczyć na łuku drogi jadąc w prawo czy lewo kiedy szum ustaje
    Z tyłu są dostępne całe piasty koła z łożyskiem i pierścieniem ABS, nie ma samych łożysk, koszt piasty renomowanej firmy np. SKF, SNR od ok. 300 i to z dobrym rabatem w górę, można kupić też za ok. 100 ale ile pojeździ to tego nie wie nikt, a koszt wymiany w zależności od warsztatu 100 w górę
    Z przodu są dostępne same łożyska, ale do wymiany niezbędne jest wymontowanie zwrotnica, koszt wymiany większy
    gdybyś mógł polecic sklep gdzie dostane piaste SKF w cenie 300 byłbym wdzięczny, z tego co widze i szukam - ponad 400zł

Podobne wątki

  1. 156 1.9 105 KM łożysko piasty
    Utworzone przez Kacper_96 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-08-2016, 17:01
  2. [156] szum podczas jazdy powyzej 60km/h
    Utworzone przez marciniooo w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 22:02
  3. Szum podczas jazdy powyzej 60km/h
    Utworzone przez marciniooo w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 20:46
  4. łożysko piasty tył
    Utworzone przez jacho w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 01:43
  5. Łożysko piasty
    Utworzone przez romek126 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-12-2009, 14:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory