Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Czuć paliwem przy baku - dziwne objawy

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie Czuć paliwem przy baku - dziwne objawy

    Mam dość dziwny problem z alfa, ostatnio ewidentnie czuć zapach benzyny w okolicach tylnego prawego koła (okolice baku). Szczególnie mocno czuć to po jeździe, zapach utrzymuje się dobre kilkanaście minut. Właziłem pod auto, nie widać wycieku, nic nie kapie, nie ma śladów (możne benzyna wyparowuje?). auto mam w lpg, benzyna idzie tylko do momentu jak silnik załapie temp, co przy obecnych temp zajmuje bardzo krótko (ok 1-2 km po odpaleniu), dalej idzie na lpg. przez ostatnie kilkanaście dni zjadł mi tak ok 10l paliwa przy dość małej eksploatacji. Nie jest to na pewno dziura bo by już dawno cale paliwo wyparowało, z nawiewu od przodu tez nic nie czuć, pod maską czysto i też nie widać wycieku. przewody paliwowe które widać od spodu też czyste - gdyby tam coś mechanicznie się uszkodziło podejrzewam że ciśnienie zrobiło by swoje.
    Generalnie jak jade i przyśpieszam bądź hamuje - wskazówka od poziomu paliwa potrafi zmieniać się o jedną podziałke ( co pewnie jest normalne bo paliwo się przemieszcza w baku i tam gdzie jest pływak rożnie reaguje). Nie wiem czy sam mogę coś jeszcze w temacie zadziałać i co mogło się stać? samo z siebie, jakaś korozja od góry zbiornika i czuć opary od baku?
    Ostatnio miałem w tych okolicach robioną piastę w kole ale mechanik zarzeka się że nic nie zepsuł, Wlew do baku wygląda ok. Może jakieś rady mi dacie co w pierwszej kolejności sprawdzić. tak jak pisze - nie jest to jakiś mega mocny wyciek bo mimo wszystko to paliwo ciągle jest i ubywa powoli (razem z normalną eksploatacją), ale tego zapachu na pewno nie było. może ktoś sie z podobnym przypadkiem spotkał?

  2. #2
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Polska, Mazowieckie
    Auto
    166 V6 3.0
    Postów
    779

    Domyślnie

    Przy wlewie paliwa jest odpowietrznik , musisz zdając nadkole to łatwiej będzie Ci sprawdzić, może któryś wężyk nie trzyma

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Pamiętaj, że pomimo przełączenia na lpg to pompa paliwa dalej pracuje. Ciągle pracuje. Zapach po prawej tylnej stronie to problemy z nieszczelnością wlewu/odpowietrzenia. Jak zdejmiesz nadkole to wszystko będziesz widział.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar altexperte
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V oraz 166 JTD 2.4 10V
    Postów
    227

    Domyślnie

    U mnie wskazówka poziomu paliwa też tak wariowała aż padła zupełnie i pokazywała zero cały czas. Co się okazało to ułamał się pin od spodu w pompie między pływakiem a wtyczką.

    Musiałem wyciągnąć pompę zlutować kabelek od nowa do spodu wtyczki i od tamtej pory wskaźnik paliwa ani drgnie na nierównościach. Pokazuje dokładnie tyle paliwa ile powinien.

    To tak na marginesie.

    Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    dzieki panowie za porady, ogarne temat bo od razu mi się czerwona lampka w głowie zapaliła jak poczułem ten zapach. nadkola jeszcze nie zdejmowałem, da rade to na jednym podnosniku ogarnać? tzn. zdjąć koło i pewnie odkręcić, jakieś niespodzianki tam po drodze mogą mnie spotkać?

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Nie przesadzaj. To nie inspekcja panewek. Masz tylko do zdjęcia nadkole na kilka śrubek.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    Panowie, nie wiem już co to może być. zdejmowałem koło i nadkole, sprawdziłem dokładnie wszystkie węzyki i nie widać żeby gdzieś wyciekało. niestety po przejechaniu większego odcinka (ok 100km) czuć znów paliwem. namierzenie co to może być jest bardzo trudne bo bym chyba musiał od razu odkręcać. zapach przechodzi po krótkiej chwili. może gdy przejade te ok 100km wzrasta cisnienie i następuje wyrzut małej dawki paliwa? na postoju paliwa na pewno nie ubywa, nie ma żadnej plamy itp.

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Sprawdź wężyki idące z baku do EVAP'a.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    Danus a gdzie ten EVAP jest? jak go zlokalizować?

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    EVAP to jest układ podawania oparów paliwa do kolektora ssącego. Idzie specjalny wężyk z baku do tego.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

Podobne wątki

  1. dziwne objawy
    Utworzone przez alfełke w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-12-2016, 17:08
  2. Alfa Romeo 156 Czuć paliwem w kabinie
    Utworzone przez Hacker40 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-09-2015, 21:57
  3. Przy włączonej klimie czuć benzynę
    Utworzone przez kris377 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-07-2014, 19:03
  4. Wariator czy jednak nie... dziwne objawy przy rozruchu.
    Utworzone przez Semprefedele w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 23:47
  5. [155] 18.16v dziwne objawy
    Utworzone przez cobra82_82 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 04-06-2008, 20:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory