Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Centralny zamek nie działa

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Jakubo37
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Lubartów
    Auto
    Alfa 166 2.4 jtd 140KM 2001r
    Postów
    27

    Domyślnie Centralny zamek nie działa

    Centralny zamek odmówił posłuszeństwa, od strony kierowcy wogole nie reaguje na kluczyk, nawet nie zamyka za to od strony pasażera rygluje i spowrotem otwiera, co może być przyczyną? Czytałem już sporo na ten temat i jedyne co nasuwa mi się na myśl to centralka w bagażniku lub siłowniki w drzwiach.


    Jak z dostępem do tego od strony bloczków? Dużo pracy jest żeby wyjąć taki siłownik i wymienić?

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar marshall
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    śląsk kręcę się tu i tam
    Auto
    jakieś alfy
    Postów
    1,055

    Domyślnie

    Dużo jest tematów na forum zapewne siłownik otwiera i zamyka bo ten od kierowcy zdechł zamontuj uniwersalny i po problemie w każdej 166 po zakupie zaczynam od siłowników i urwanych przełączników otwierania szyb

    Wysłane z mojego HAMMER_ENERGY przy użyciu Tapatalka
    Zaczęło się niewinnie od pięknej 147 po 30sztuce tej marki stwierdzam że virus Alfa działa
    Aktual:
    AR 166FL 3.0 v6
    AR GT
    AR 166FL 2.4jtd 20v
    Zastava 750

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Jakubo37
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Lubartów
    Auto
    Alfa 166 2.4 jtd 140KM 2001r
    Postów
    27

    Domyślnie

    Czyli najprawdopodobniej uszkodzony jest silownik drzwi kierowcy? Ja wiem ze to alfa ma swoje zachcianki itp, ale czy jak nie działa jeden od strony kierowcy to czy reszta nie powinna ryglowac? Wszystkie drzwi (poza kierowca) rygluja się i otwierają spowrotem (od strony pasażera)

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    34

    Domyślnie

    Uszkodzony siłownik od strony kierowcy. Temat przerabiałem kilka tygodni temu. Zamontowany zwykły uniwersalny z allegro. Kupiłem odrazu 4 sztuki bo to groszowe sprawy i... dobrze zrobiem - kilka dni temu padł z tyłu.
    Jak uszkodzony jest w drzwiach kierowcy to bedzie tak jak mowisz. 3 drzwi beda sie zamykały i z powrotem otwierały.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Jakubo37
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Lubartów
    Auto
    Alfa 166 2.4 jtd 140KM 2001r
    Postów
    27

    Domyślnie

    Okej wszystko wiem dzięki bardzo za pomoc [emoji28]

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Jakubo37
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Lubartów
    Auto
    Alfa 166 2.4 jtd 140KM 2001r
    Postów
    27

    Domyślnie

    A mógłbyś podlikować co kupić aby to grało? Bo z tego co widziałem w mojej buni mam 4 przewody a w niektórych siłownikach zaledwie dwa, byłbym wdzięczny

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    34

    Domyślnie

    Najzwyklejszy 2 przewodowy. Kup sobie 4. Reszta na bank padnie prędzej czy poźniej.

    Niestety nie mogę jeszcze dodawać linków w postach.. za mało postów napisałem a sztucznie nabijać nie mam zamiaru.
    Wpisz w allegro:

    silownik-7kg-centralny-zamek-master-slave-zamka

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Andrzej78500
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zbąszynek
    Auto
    Focus MK3 FL 1.5 TDCI, 159 1.8 FL
    Postów
    585

    Domyślnie

    A co może być problemem w przypadku, gdy centralny potrafi przez np 2 dni działać normalnie, a za którymś razem po kliknięciu guzika na kluczyku świecą się tylko kierunki i słychać lekkie cyknięcie, natomiast żaden z zamków ani drgnie. Za jakiś czas wszytko wraca do normy, a potem znowu to samo. Podobnie,gdy w przypadku braku reakcji próbuję ręcznie - kluczykiem otworzyć drzwi kierowcy, to zamykają się one same 3 razy i dopiero potem są otwarte.

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    LANCIA KAPPA 2,4 JTD, ALFA ROMEO 166 2,4 JTD
    Postów
    1,905

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej78500 Zobacz post
    A co może być problemem w przypadku, gdy centralny potrafi przez np 2 dni działać normalnie, a za którymś razem po kliknięciu guzika na kluczyku świecą się tylko kierunki i słychać lekkie cyknięcie, natomiast żaden z zamków ani drgnie. Za jakiś czas wszytko wraca do normy, a potem znowu to samo. Podobnie,gdy w przypadku braku reakcji próbuję ręcznie - kluczykiem otworzyć drzwi kierowcy, to zamykają się one same 3 razy i dopiero potem są otwarte.
    Rozumiem że to niedziałanie sprawdzasz nei kilka razy pod rząd, tylko dajesz "odpoczać" przekaźnikowi ?
    Pytam bo one mają to do siebie że jak się zagrzeją to potrzebują troszkę przerwy żeby znów zadziałać normalnie (nie wiem dokladnie ile, ale tak z minutę na oko )

    Możliwe też że masz po prostu padający ten przekaźnik centralnego zamka
    https://www.autosklep24.pl/pl/p/Prze...46469671/28482

    Dobrze by było też sprawdzić połączenia kabli na nim, w sensie czy nie upalony jakiś jest (lub słabo łączy)
    -------
    Autosklep24 zaprasza na zakupy. Dla Forum rabat 10% na hasło "alfaholicy".

    W przypadku nagłej potrzeby rozmowy ze sprzedawcą
    proszę dzwonić 792 465-368


    <a href=http://autosklep24.pl target=_blank rel=nofollow>http://autosklep24.pl</a>

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Andrzej78500
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zbąszynek
    Auto
    Focus MK3 FL 1.5 TDCI, 159 1.8 FL
    Postów
    585

    Domyślnie

    Jak nie zamknie, to mogę klikać tyle razy ile mi się podoba - reakcja ta sama lekkie cyknięcie z okolic zamka i miganie światłami. Po kilku kliknięciach następujących po sobie kierunki jeszcze potrafią kilka razy szybko zamrugać. Czasami jest nawet tak, że niby działa, a zamknę 5-6 razy pod rząd i już nie działa. Czy ten przekaźnik występuje również w po lifcie ? ( bo z tego co kiedyś czytałem to wydaje mi się, że już nie), a jeżeli tak to gdzie go szukać ? Bo w tunelu środkowym pod ICS'em w odróżnieniu od przed lifta nie mam już ani 1 przekaźnika.
    Z tego co pamiętam to w po FL jest już tylko taki sterownik zamka centralnego. Wyjmowałem go - wszystko wygląda jak nowe, zresztą płytka jest o ile dobrze pamiętam zalana takim gumowym czymś, żeby ochronić przed korozją.

    Jeżeli zamki mechanicznie jako tako działają, to ten problem defakto można by obejść poprzez instalację uniwersalnego modułu zamka centralnego ? Tylko kurcze jak to potem podłączyć, bo nie można tego podłączyć pod centralkę pod 3 światłem stopu, bo sygnał nie może iść do tego sterownika, trzeba by to wpiąć jakoś zamiast tego sterownika ...

    Wie ktoś może jeszcze za co konkretnie odpowiedzialny jest ten sterownik ? Tzn czy ma on za zadanie tylko sterować zamkami czy to on już identyfikuje jednoznacznie sygnał radiowy z kluczyka ( myślałem o podmianie na inny )

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1080688.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	32.2 KB
ID:	263238
    Ostatnio edytowane przez Andrzej78500 ; 02-11-2019 o 21:01

Podobne wątki

  1. Centralny zamek (nie)działa
    Utworzone przez uszek1988 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-10-2019, 03:42
  2. Centralny zamek nie działa
    Utworzone przez hotcizia69 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-10-2019, 08:50
  3. Centralny zamek nie działa 147
    Utworzone przez Nickes2 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-08-2019, 09:12
  4. centralny zamek nie działa
    Utworzone przez tomasz777 w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-01-2012, 21:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory