Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Zmiana zestawu startowego 166 na 156 2.4jtd 136km

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Rafal1989
    Dołączył
    11 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 16V MultiJet 140km 2004r.
    Postów
    48

    Domyślnie Zmiana zestawu startowego 166 na 156 2.4jtd 136km

    Witam wszystkich, mam problem ze swoją 166 2.4jtd 136km padł immo i teraz taka sprawa że mogę mieć zestaw startowy immo kluczyk sterownik ale od 156ki z tym samym silnikiem i tu rodzi się pytanie zagra to?

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    czy zagra to przekonasz się sam bo nie pamiętam aby ktoś takie przekładki robil u siebie odkąd jestem tu na forum.

    dostępność zestawów do 166 jest duża. ceny też są dobre.

    porównaj numery ecu i centralki immo. jak są te same to zagra.
    jak któryś jest inny ja bym dał sobie spokój i kupił dedykowany zestaw.

    ps. zanim będziesz podmienial ecu poczytaj o antenkach immo.

    bywa że w 166 one są przyczyną awarii immo.

    ja jestem po udanym przeszczepie zestawu że 166 136 do 166 136 i pacjent zyje a w gratisie od motogolda dostałem ecu z programem na 370Nm i 168 kunia i do serii bym już nie wrocil .

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    [C

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Rafal1989
    Dołączył
    11 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 16V MultiJet 140km 2004r.
    Postów
    48

    Domyślnie

    Jednak zdecydowałem się na usunięcie immo całkowicie jako że jeden zestaw startowy już odeslalem bo również nie działał kolejnych już kupować mi się nie chce. Jutro jade zawieść sterownik na operację. Pętle sprawdzałem kostki czyscilem w sumie wszystkie nawet te na podszybiu ale nic nie działało.

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafal1989 Zobacz post
    jako że jeden zestaw startowy już odeslalem bo również nie działał
    a to dziwna sprawa. Jeżeli zestaw był z wersji 136KM to powinno zagrac. ?Chyba, że nei zagrał CI zestaw ze 156?

    Co do usunięcia immo to pamiętaj , że w EDC15C jedyna opcja jest wlutowanie emulatora. Zadne kasowanie poprzez czysczenie Eprom nie da rady. Popytaj gościa co to robi jak to zamierza usunąc.
    Jeżeli będzie lutował emulator to rozbierz sterownik po robocie i zobacz jak to polutował.
    U mnie as tak wlutował emulator , że skończyło sie na wymianie zestawu całego bo bałem się ze mi sie alfa zapali tak to było posmarkane...Emu wciśnięte na chama do wnętrza ecu. Poprostu zrobione na odpie..l...

    Aczkolwiek , jak wieziesz to do jakiegos konkretnego magika, który potrafi lutownice trzymać to napewno zda to egzamin. Niestety u nas w Koninie nie ma takich magików za wielu i lepiej robic przeszczep zestawu...
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 02-01-2020 o 08:34
    [C

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Rafal1989
    Dołączył
    11 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 16V MultiJet 140km 2004r.
    Postów
    48

    Domyślnie

    Witam, temat ogarnięty został wlutowany emulator wszystko gra i burczy. Teraz temat jest taki że w sobotę będę zakładać zestaw naprawczy pompy cr bo mam problem taki że gasnie mi podczas jazdy. Regulator przekładany czujnik położenia wału założony nadal to samo. Ewentualnie powiedzcie co zaznaczyć to zloguje, dodam jeszcze że przy 2.5tys zapala marchewkę i odcina moc. Obstawiam przeplywomierz no chyba ze turbo ale kierownice czyscilem

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Odczytaj błędy, to po pierwsze.
    Po drugie 3-ci bieg i pedał w podłogę, a wtedy logujesz:
    1. Obroty, cisnienie paliwa oczekiwane i zmierzone
    2. Obroty, ciśnienie doładowania oczekiwane i zmierzone
    3. Obroty, masę powietrza oczekiwaną i zmierzoną.
    To są 3 osobne wykresy, bo na jednym będzie za wolne próbkowanie.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Rafal1989
    Dołączył
    11 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 16V MultiJet 140km 2004r.
    Postów
    48

    Domyślnie

    Ok co do mierzenia doladowania to w 136km nie pokazuje zadanego tylko samo mierzone. Zloguje i wstawię wykresy

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    GLC
    Auto
    166 2,4 JTD + Q2
    Postów
    130

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafal1989 Zobacz post
    mam problem taki że gasnie mi podczas jazdy
    A nie masz moze jakiegos power box-a? wlozonego przypadkiem? Tez mialem problemy dawno temu z gasnieciem podczas jazdy. Okazalo sie ze z niedokreconego filtra paliwa kapala ropa na power box i sie uszkodzil. Dawal tak zwariowane sygnaly cisnienia paliwa ze sterownik kompa gasił silnik podczas jazdy, juz nie pamoetam ale chyba tez przy 2,5tys obrotow. Ewentualnie sprawdz wiazke i czujnik cisnienia paliwa w listwie CR choc sam czujnik raczej niezawodny powinien byc.

    W wersji 136KM CF2 nie pokaze Ci zadanego cisnienia doladowania bo zmienna geometria nie jest sterowana elektrozaworem przez ECU.

    Moim zdaniem, ani uszkodozny przeplywomierz ani turbina nie moze gasic silnika podczas jazdy. Problem to cisnienia paliwa.
    Ostatnio edytowane przez Kowalm ; 12-02-2020 o 20:53

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafal1989 Zobacz post
    Witam, temat ogarnięty został wlutowany emulator wszystko gra i burczy. Teraz temat jest taki że w sobotę będę zakładać zestaw naprawczy pompy cr bo mam problem taki że gasnie mi podczas jazdy. Regulator przekładany czujnik położenia wału założony nadal to samo. Ewentualnie powiedzcie co zaznaczyć to zloguje, dodam jeszcze że przy 2.5tys zapala marchewkę i odcina moc. Obstawiam przeplywomierz no chyba ze turbo ale kierownice czyscilem
    niesprawne turbo lub przeplywomierz nie powoduje gasniecia auta podczas jazdy.Problem tkwi w cinieniu paliwa jak ktos wyzej zauwazyl.Po podlaczeniu pod komputer na pewno bedziesz mial blad p0190 lub p0191 wtedy na poczatek zaczynajac od rzeczy najprostszych zmien filtr paliwa,sprawdź regulator cisnienia na pompie cr,zajrzyj do pompki w zbiorniku paliwa(lacznie z jej obudowa i zaworkiem zwrotnym),zainteresuj sie wtryskiwaczami na samym koncu. Nie napisales tez w jakich dokladnie okolicznosciach/warunkach odcina Ci zaplon ale tak sadze,ze podczas gwaltownego przyspieszania(but w podloge i przy ponad 3000 ob/min cyk i auto gasnie)...

    Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] 2.0 JTDm 136km, zmiana oprogramowania na wersję 170
    Utworzone przez Blanko w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-01-2016, 21:37
  2. Zmiana turbiny 136km na 150km
    Utworzone przez alficzek w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-12-2014, 21:51
  3. 156 2,4jtd 136km nie odpala
    Utworzone przez 1etnies1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2011, 22:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory