Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 43

Temat: Większe hamulce na tylnej osi.

  1. #31
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa 166 2.4 jtd
    Postów
    61

    Domyślnie

    Marku... Nie chodzi o to, że odpowiedzi mi się nie podobają. Chodzi mi o to, że żadnej nie uzyskałem. Jeśli ktoś mnie pyta "jaka jest pogoda na zewnątrz?", ja odpowiadam: deszczowa, słoneczna bądź nie wiem bo od rana nie wyglądałem za okno. Jak dotychczas uzyskałem tylko odpowiedzi w stylu "nie wychodź na zewnątrz"

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  2. #32
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa 166 2.4 jtd
    Postów
    61

    Domyślnie

    Ps. W pewnym sensie wszyscy jednak mi pomogliście potwierdzając, że problem istnieje, rozwiewając tym samym obawę, że spotkałem się z kilkoma odosobnionymi przypadkami. Spróbuje jeszcze poszukać informacji u osób zajmujących się motorsportem.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  3. #33
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bzdura_ Zobacz post
    Marku... Nie chodzi o to, że odpowiedzi mi się nie podobają.
    no takie fochy wskazują na co innego 166 nie jest zbyt dobrze zaprojektowanym autem. Ryje przodem w zakrętach, będzie ryło przodem przy hamowaniu. Można ten efekt do pewnego stopnia zniwelować, ale nie zyska na tym sama skuteczność hamowania. Transfer masy będzie działał zawsze. Spróbuj zahamować samym ręcznym, jesli sprawny to koła bez problemu zblokujesz, i zobaczysz ile hamowanie tyłem jest warte. Przy takich zabawach częściej można więcej popsuć, niż poprawić. Sama siła hamowania to jedno, ale jak tył za mocno będzie łapał, to z kolei auto zrobi się niestabilne.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  4. #34
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa 166 2.4 jtd
    Postów
    61

    Domyślnie

    Jak pochyla się przodem na zakrętach to musisz zmienić amorki lub sprężyny u mnie tego problemu nie ma.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  5. #35
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bzdura_ Zobacz post
    Jak pochyla się przodem na zakrętach to musisz zmienić amorki lub sprężyny u mnie tego problemu nie ma.
    No to chyba jeszcze ostro nie atakowałeś zakrętów w tym aucie po prostu czuć masę tego przodu, jak walczy o utrzymanie się w zakręcie. Możesz mieć wszystko nowe, ale po prostu tego nie przeskoczysz

    Jesli chodzi o same hamulce, to też trzeba sobie zdawać sprawę, że większe wcale nie oznaczają krótszej drogi hamowania. Przecież i tak pierwsze poddają się opony. Pewnie na rozgrzanych slickach potrzebujesz większej siły hamowania, ale na normalnej drodze? Większe hamulce to przede wszystkim większa pojemnosć cieplna, i kontrola. Seryjne hamulce czasami nie wystarczają do wyhamowania auta z Vmax do zera, bo po prostu się przegrzewają.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  6. #36
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Przód zmieniony na większy, a z tyłu było cokolwiek ruszane? Nowe klocki, tarcze, regenerowane zaciski etc.?
    Sprawdzałeś np. na SKP siłę hamowania przodu i tyłu czy nie zbyt dużej dysproporcji?

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

  7. #37
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa 166 2.4 jtd
    Postów
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bzdura_ Zobacz post
    Po prostu wydaje mi się że tył hamuje za słabo. Przy mocnym hamowaniu auto bardzo nurkuje i zaczyna "myszkować" tył. Płyn hamulcowy wymieniłem. Zaciski przód zregenerowane 310, nowe tarcze + klocki.
    Podobny problem ma mój kolega ma założone przód 310 zimmermann n+n klocki galfer. Tyl 276 rotinger n+n klocki EBC yellow, nowe sprężyny od TI i nowe amorki B6, nowy płyn hamulcowy do wysokich temperatur.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Byłem na SKP przed zmianą na Brembo i wtedy było dobrze z tego co pamiętam. Mogę to sprawdzić teraz po zmianie. W ogóle to wcześniej była bardziej przewidywalna przy hamowaniu. Dziwne jest to że zawsze stosowano tą samą pompę hamulcową niezależnie od tego jaki zacisk był z przodu. Jeden z mechaników również wskazywał, że problemu szukałby w pompie. Jednakże wydaje mi się że łatwiej będzie powalczyć w tarczą i zaciskiem.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  8. #38
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,283

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Przód zmieniony na większy, a z tyłu było cokolwiek ruszane?
    w 166 były chyba tylko jedne rozmiary na tył, niezaleznie czy z przodu brembo, czy zwykłe 280.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Bzdura_ Zobacz post
    Dziwne jest to że zawsze stosowano tą samą pompę hamulcową niezależnie od tego jaki zacisk był z przodu.
    nie ma w tym nic dziwnego.

    Cytat Napisał Bzdura_ Zobacz post
    Jeden z mechaników również wskazywał, że problemu szukałby w pompie.
    ale co ma pompa do tego, ze auto nurkuje? Jestes w stanie uruchomić ABS przy suchej nawierzchni? Generalnie hamuje równomiernie? Jak już to korektor siły hamowania, ale to też wątpię.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  9. #39
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gennosuke
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    AR 156 1.9 JTD CF2, AR 156 1.8 TS CF2, AR 166 3.0V6 CF3
    Postów
    696

    Domyślnie

    Po przeczytaniu dziś tego tematu wracając z pracy pohamowałem na próbę i mam takie spostrzeżenia :
    1. Fakt przód nurkuje, ale nie przy maksymalnym wdepnięciu hamulca tylko tak po środku, po wciśnięciu na maksa pedał hamulca natychmiast się uruchamia ABS i siła hamowania zmniejsza się i nie nurkuje.
    2. Nie jest to jakoś uciążliwy lub nieprzewidywalne może prędkość 100km/h to za mała była.
    3. Jeżdżę kilkoma markami samochodów i nie zauważyłem żeby 166 jakoś mocniej przy hamowaniu nurkowała niż pozostałe, ale to może być spowodowane tym że mało kiedy używałem na maksa hamulców z powodu raczej emeryckiej jazdy. (zweryfikuje te nurkowanie przy nadarzającej się okazji).

  10. #40
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    166
    Postów
    190

    Domyślnie

    Ja mam. Wrażenie że hamuje słabo bo pedal hamulca chodzi raczej ciężko. Natomiast mocna depa powoduje natychmiastowe zatrzymanie się ( mam opony 235)



    Edit : mam orzeczenie o dysortografii ale i tak siara po całości
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 29-01-2020 o 07:29

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-05-2019, 13:46
  2. Większe koła na tylnej osi
    Utworzone przez Piotres w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-09-2018, 11:09
  3. [159] Hamulce, większe tarcze
    Utworzone przez Iron9003 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2018, 20:16
  4. [Giulietta] większe zaciski
    Utworzone przez kkrawat w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-01-2018, 14:26
  5. [156] gt2256 czy większe?
    Utworzone przez alfonso w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-03-2010, 22:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory