Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Brak nadmuchu.

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Krzychu30Wroc
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 166 x3 i 155
    Postów
    20

    Domyślnie

    Siema,miałem podobny problem w mojej FL,"elektryki" rozkładali ręce ,winili wentylator, wiązkę w komorze silnika,podłączali dodatkowy "+" do wtyczki dmuchawy z pominięciem przekaźnika (działalo,ale rozładowywało aku i rozłączało inna urządzenia elektr.). Dwa lata bujałem się autem bez dmuchawy(w zimie jeździłem druga 166) ,aż w końcu trafiłem. Nad pedałami jest taka materiałowa wygłuszka (na dwa wkręty) ,jak ją odchylisz zobaczysz mniej więcej nad pedziem sprzęgła (u mnie hamulca bo automat) "trójkątna" blaszkę na kolejny wkręt.Pod nią jest niebieska wtyczka z wieloma pinami, min. od sterowania dmuchawą, właśnie tam może być problem.U mnie po roku milczenia dmuchawy wystarczyło ją poruszyć/docisnąć i dmuchawa ruszała.Taka historia o której nikt tu nie wspomniał tylko każdy by dmuchawę wymieniał i tyle w temacie ,Pozdrawiam Marka moderatora

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 175 hp
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzychu30Wroc Zobacz post
    Siema,miałem podobny problem w mojej FL,"elektryki" rozkładali ręce ,winili wentylator, wiązkę w komorze silnika,podłączali dodatkowy "+" do wtyczki dmuchawy z pominięciem przekaźnika (działalo,ale rozładowywało aku i rozłączało inna urządzenia elektr.). Dwa lata bujałem się autem bez dmuchawy(w zimie jeździłem druga 166) ,aż w końcu trafiłem. Nad pedałami jest taka materiałowa wygłuszka (na dwa wkręty) ,jak ją odchylisz zobaczysz mniej więcej nad pedziem sprzęgła (u mnie hamulca bo automat) "trójkątna" blaszkę na kolejny wkręt.Pod nią jest niebieska wtyczka z wieloma pinami, min. od sterowania dmuchawą, właśnie tam może być problem.U mnie po roku milczenia dmuchawy wystarczyło ją poruszyć/docisnąć i dmuchawa ruszała.Taka historia o której nikt tu nie wspomniał tylko każdy by dmuchawę wymieniał i tyle w temacie ,Pozdrawiam Marka moderatora
    Człowieku!!!Jesteś WIELKI!!!Dziękuję Ci bardzo za pomoc.Tyle nerwów,ciepła,zimna,zaparowanych szyb...Taka pierdoła..Ruszyłem wtyczką i pomogło!
    Jeszcze raz Ci bardzo dziękuję za to że pomogłeś i że chciało Ci się w ogóle pisac!
    Pozdrawiam serdecznie!

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Rozebralem to u siebie i chyba jestem ślepy bo nie widzę, macie może zdjęcie tej wtyczki? U mnie nad tą blaszka są dwie białe i jedna duża czarno-brazowa.
    Ostatnio edytowane przez Krzemol ; 11-09-2020 o 12:55

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 175 hp
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzemol Zobacz post
    Rozebralem to u siebie i chyba jestem ślepy bo nie widzę, macie może zdjęcie tej wtyczki? U mnie nad tą blaszka są dwie białe i jedna duża czarno-brazowa.
    U mnie poruszanie tą czarno brązową rozwiązała problem.Coś tam nie łączy bo po przejechaniu po wybojach znowu przestała działać.Teraz podociskalem to lepiej i znowu działa

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Hmm to może być trop. Ja szukałem niebieskiej tak jak wyżej Krzychu wspomniał. Tym bardziej, że nasi tam byli i jeden gruby szary kabel jest lutowany.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Andrzej78500
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zbąszynek
    Auto
    Focus MK3 FL 1.5 TDCI, 159 1.8 FL
    Postów
    585

    Domyślnie

    hmm... Mam ten sam problem, z tym, że u mnie dmuchawa rusza via webasto... Byłem w podszybiu - ktoś tam już był,ale połączenia wyglądały ok. Mimo to ponownie polutowałem, bez skutku. Zajrzałem teraz pod pedały, też nie widzę nigdzie niebieskiej wtyczki tak jak mówi Krzemol. Jest tylko ta brązowa i białe. Wyglądały na nietknięte. Poruszałem nimi porozłączałem itd i niestety tez bez efektów...


  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    U mnie przy tej wtyczce ktoś grzebał ale dociskanie jej, ruszanie tegoż kabla nic nie poomaga. Podszybie - również zero reakcji. Przy panelu tak samo.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 175 hp
    Postów
    26

    Domyślnie

    Albo po prostu przypadek albo dziwny zbieg okoliczności..Jednak coś w tej wiązce musi byc.Mi to bez kitu pomogło a przynajmniej wiem gdzie teraz ewentualnie szukać przyczyny.
    Panowie i Panie życzę Wam powodzenia.
    Mnie to wiele nerwów kosztowało.
    Ostatnio edytowane przez sosikpl ; 11-09-2020 o 18:46

Podobne wątki

  1. [159] Brak nadmuchu / klimatyzacji. Masa?
    Utworzone przez robert9990 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-07-2015, 19:51
  2. [AR 156SW] prawie brak nadmuchu
    Utworzone przez GTomek w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-05-2013, 19:35
  3. [147] brak klimy i całkowitego nadmuchu
    Utworzone przez patryk0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 12:56
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-02-2011, 20:17
  5. [155] brak kontroli nadmuchu 155 1.8 TS
    Utworzone przez deamons w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 19:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory