Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Temat: Głowica JTD wymiana z 20V na 10V

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaaC Zobacz post
    Nie do końca mogę się z Tobą zgodzić.

    Z własnego warsztatowego doświadczenia śmiało mogę napisać, iż w 175KM zdarzają się przypadki również pęknięć miedzy-zaworowych, nie tak często jak w 159 200/210, ale jednak.
    jeśli ktoś lubi upalać na trasach często pod V-Max - prędzej czy później będzie do zrobienia.
    Razem z wyrzutem głowicy proponuje sprawdzić wtryskiwacze/soft.

    Ponadto w kwestii 159 2.4 20v.
    Sam DPF nie jest winowajcą całego zamieszania, mianowicie :
    - Temperatury załączania wentylatorów są przestawione o 7st do góry względem np tego co ma 156/166
    - Częste wypalanie (niewypalonego z jakichś powodów) DPF
    - Średnica kanałów w kolektorze wydechowym - tutaj niedowiarkom polecam porównać kolektor z 156/166 2.4 20v z tym od 159 2.4 20v.
    - Niesprawne klapy wirowe.
    - Często-gęsto niesprawne wtryskiwacze, niestety te w 159 są czułe na paliwo.

    Kolejną rzeczą do potwierdzenia - wykresy z hamowni seryjnych 159 2.4 20v w jakiejkolwiek odmianie, Brera/Spider to samo, skrajne przypadki miały nawet po 160 kilka "koniuf"

    Przy powyższych często EGT (nie mylić z temperaturą na kacie czy DPF) przekracza 900st, a w skrajnych przypadach nawet pod 1050st lecąc pod V-Maxem.

    Wracając do 166.
    Wtryskiwacze do sprawdzenia, ewentualnie soft (jeśli coś było grzebane) i składaj to.

    W ogóle skąd pomysł na głowice z 10v ? Roboty od cholery w dodatku mega kombinowanie.

    Koszt regeneracji głowicy waha się od 800-1500zł .

    Jeżeli będziesz miał jakieś pytania wal śmiałona PW.


    P.S Częściej niż w 166 2.4 20v, pękają głowice w 1.9 16v
    Zarzuciłem już ten pomysł z 10V mam głowicę z 159 leży już jakiś czas na półce więc ją założę wtryski oczywiście pójdą do sprawdzenia bo miały nieciekawe korekty,ogólnie silnik bardzo zaniedbany przedmuchy spod wtryskiwaczy,turbo stoi,zawór turbiny nie wiadomo z czego ale na pewno nie z tego modelu,czujnik podciśnienia w kolektorze złamany no ale buda w bardzo ładnym stanie,zdrowa fajny lakier ni i cena dlatego kupiłem.Dziękuję za pomoc gdyby mnie coś pokonało na pewno napiszę.

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał megalanca Zobacz post
    Zarzuciłem już ten pomysł z 10V mam głowicę z 159 leży już jakiś czas na półce więc ją założę wtryski oczywiście pójdą do sprawdzenia bo miały nieciekawe korekty,ogólnie silnik bardzo zaniedbany przedmuchy spod wtryskiwaczy,turbo stoi,zawór turbiny nie wiadomo z czego ale na pewno nie z tego modelu,czujnik podciśnienia w kolektorze złamany no ale buda w bardzo ładnym stanie,zdrowa fajny lakier ni i cena dlatego kupiłem.Dziękuję za pomoc gdyby mnie coś pokonało na pewno napiszę.
    ja juz bym sobie darowal taki motor i grzebanie sie w nim z glowicami i osprzetem.kupilbym inny sprawny kompletny,przelozyl i jezdzil.wyszloby na pewno taniej. znaleźć dobry i kompletny caly motor to nie problem.tyle tego(nawet cale auto jezdzace na czesci mozna kupic za tzw.grosze.

    Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał gcredhot18 Zobacz post
    ja juz bym sobie darowal taki motor i grzebanie sie w nim z glowicami i osprzetem.kupilbym inny sprawny kompletny,przelozyl i jezdzil.wyszloby na pewno taniej. znaleźć dobry i kompletny caly motor to nie problem.tyle tego(nawet cale auto jezdzace na czesci mozna kupic za tzw.grosze.

    Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
    Mam inne zdanie w tym temacie silnik zrobię sobie sam bez problemu kupując używkę masz kota w worku.

  4. #14
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Też bym nie zmieniał silnika przez samą głowicę. To jest błąd za duże pieniądze. Robiłem w dwóch silnikach głowicę (przy czym jeden to V6 więc jakbym robił w trzech ) i koszty (zwłaszcza jak się robi samemu) mogą być niższe niż używany silnik nieznanego stanu.
    A jak zrobisz głowicę "na nowo" to Cię przeżyje.

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał megalanca Zobacz post
    Mam inne zdanie w tym temacie silnik zrobię sobie sam bez problemu kupując używkę masz kota w worku.
    Pewnie,ze zrobisz tylko oprocz silnika masz tam jeszcze osprzet i z tego co piszesz to dużo jest zaniedbane,podrutowane.Taki motor mozna kupic kompletny za mniej niz tysiac zlotych(sprawny,dobry i jeszcze siedzacy w aucie) zlotych wiec jakby mi przyszlo w zaniedbanym silniku grzebac sie z glowica to bym sobie darowal.szkoda czasu,nerwow i pieniedzy dla mnie by bylo.Oczywiscie pisze tu tylko w Twoim konkretnym przypadku,ktory opisaleś,bo jesli mialbym fajne auto z fajnym motorem,ktorym dobrze sie jezdziło i nagle glowice szlag by trafil to nie zastanawiajac sie w ogole robil bym remont silnika a Ty masz zdrową budę a motor niewiadomego stanu tak naprawde wiec zakup innego wcale nie bedzie wiekszym ryzykiem od remontu starego(kto wie co tam jeszcze walnie lub co sie okaze po sciagnieciu "czapki"?) Czasami warto sie dluzej zastanowic i dwa razy przekalkulowac alternatywne sposoby naprawy.Oczywiscie zycze Ci zeby koszt byl jak najmniejszy a naprawa nie pracochlonna i zeby auto po tym wszystkim dawalo duzo radosci tak zebys mógl powiedziec "warto było" [emoji846][emoji106]

    Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał gcredhot18 Zobacz post
    Pewnie,ze zrobisz tylko oprocz silnika masz tam jeszcze osprzet i z tego co piszesz to dużo jest zaniedbane,podrutowane.Taki motor mozna kupic kompletny za mniej niz tysiac zlotych(sprawny,dobry i jeszcze siedzacy w aucie) zlotych wiec jakby mi przyszlo w zaniedbanym silniku grzebac sie z glowica to bym sobie darowal.szkoda czasu,nerwow i pieniedzy dla mnie by bylo.Oczywiscie pisze tu tylko w Twoim konkretnym przypadku,ktory opisaleś,bo jesli mialbym fajne auto z fajnym motorem,ktorym dobrze sie jezdziło i nagle glowice szlag by trafil to nie zastanawiajac sie w ogole robil bym remont silnika a Ty masz zdrową budę a motor niewiadomego stanu tak naprawde wiec zakup innego wcale nie bedzie wiekszym ryzykiem od remontu starego(kto wie co tam jeszcze walnie lub co sie okaze po sciagnieciu "czapki"?) Czasami warto sie dluzej zastanowic i dwa razy przekalkulowac alternatywne sposoby naprawy.Oczywiscie zycze Ci zeby koszt byl jak najmniejszy a naprawa nie pracochlonna i zeby auto po tym wszystkim dawalo duzo radosci tak zebys mógl powiedziec "warto było" [emoji846][emoji106]

    Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
    Głowica mi leży zrobiona na półce,uszczelka też zostało dokupić zestaw pod kolektory i pokrywę z wałkami,zapewne regeneracja turbo,końcówki wtryskiwaczy,czujnik podciśnienia , zawór turbiny i rozrząd myślę że w 1500 się zmieszczę silnika 20V za 1000pln nie kupisz ze względu na pękające głowice rynek jest wyczyszczony a jak jakimś cudem ci się uda to dostaniesz goły słupek więc wtryski i turbo i tak do zrobienia o rozrządzie nie wspomnę liczyłem to i opcja z innym silnikiem zawsze wychodzi drożej a dalej nie wiesz co masz.

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał megalanca Zobacz post
    Głowica mi leży zrobiona na półce,uszczelka też zostało dokupić zestaw pod kolektory i pokrywę z wałkami,zapewne regeneracja turbo,końcówki wtryskiwaczy,czujnik podciśnienia , zawór turbiny i rozrząd myślę że w 1500 się zmieszczę silnika 20V za 1000pln nie kupisz ze względu na pękające głowice rynek jest wyczyszczony a jak jakimś cudem ci się uda to dostaniesz goły słupek więc wtryski i turbo i tak do zrobienia o rozrządzie nie wspomnę liczyłem to i opcja z innym silnikiem zawsze wychodzi drożej a dalej nie wiesz co masz.
    uwierz,ze za mniej niz 2000pln mozna i cala 20v wyrwac,oczywiscie trzeba szukac okazji i byc szybkim na takie zakupy(moze sie przyzna ten ktos kto ostatnio takie cos nabyl i pochwali sie jak przeczyta komentarz [emoji846]).Bardziej wlasnie niz samego silnika szukac oplaca sie sprawdzac ogloszenia "samochody na czesci". Wbrew pozorom jest tego jeszcze na handel.Ale jak wczesniej pisalem trzeba byc czujnym i weszyc okazje. [emoji846]

    Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał danus77 Zobacz post
    W AR159 pękają przez nieszczęsnego DPF. UPG zawsze się może zdarzyć, ale nie jest to norma. Normą są za to szpilki kolektora wydechowego. A jakie masz objawy UPG ? Bo na twoim miejscu zainteresowałbym się wymiennikiem ciepła na ASB i chłodniczką EGR zanim zerwiesz czapkę...ale co ja tam wiem
    Kolego tak do twojej wiadomości głowica pęknięta na czwartym cylindrze tak więc jednak w 166 20V też pękają.

  9. #19
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Dzieki za info. Ale tak jak pisałem to nie jest norma, lecz zdarzyć się może. Sprawdź wtryski.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  10. #20
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Wszędzie mogą pęknąć, w każdym aucie się to zdarza. Ale to nie oznacza od razu że to typowa przypadłość.

Podobne wątki

  1. Głowica z 1.8 do 1.6L
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-09-2012, 13:23
  2. [145] wymiana uszczelki pod głowica
    Utworzone przez Albert1991 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-02-2011, 22:58
  3. [146] Głowica do 2.0 16V TS
    Utworzone przez Dymo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-06-2008, 19:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory