Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Wstęp do 166 -- problemy z częściami?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    156 Crosswagon Q4 1.9 JTD
    Postów
    66

    Domyślnie Wstęp do 166 -- problemy z częściami?

    Cześć!

    kręcę się po tym forum już chwilkę bo przechodziłem dużo faz na różne samochody -- zwykle niestety weryfikowanych przez rzeczywistość
    Moja ostatnia faza to 166 -- doszedłem do wniosku, że ma wszystko co lubię w samochodach: jest duża, wygodna, można w niej mieć moje wymarzone Busso no i jest Alfą.

    Zanim na poważnie zabiorę się do szukania wymarzonej sztuki (obecnie w internetach bieda aż piszczy, jest może jedna ładna przedliftowa sztuka na handel) chciałbym zapytać o temat w którym coś mi się obiło o uszy, ale nie wiem co dokładnie: mianowicie o trudność w dostępie do części. Pomijam tu rzeczy związane z silnikiem V6, bo w tym się już rozeznałem. Mam na myśli, rzeczy które mogą unieruchomić taką 166, mogą paść i jest je ciężko dostać -- jakieś elementy zawieszenia, węże, coś z elektryki? Czy to jest auto które w miarę mogę ogarnąć, żeby mi służyło jednak do jazdy a nie tylko do podziwiania w lecie na spotach?

    Pozdrawiam!

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Cześć

    Poza słynnymi mocowaniami tylnych amortyzatorów w zasadzie nie kojarzę elementów, których nie da się dokupić nowych oryginalnych lub przynajmniej w zamienniku. Sporo aut jest oferowanych na części i można się nimi, póki co przynajmniej, posiłkować. Pytanie też, jakie przebiegi planujesz robić, bo moim i nie tylko moim zdaniem, 166 - zwłaszcza w wersji v6 i przedliftowej, to już raczej nie jest auto na codzień. Sam mam taką i jest to moja trzecia sztuka, typowy funcar.
    Ostatnio edytowane przez Mumins ; 05-03-2020 o 08:34

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Tak, są problemy już z częściami. Ale myślę, że to nie jest przeszkoda a jedynie utrudnienie. Po prostu niektóre rzeczy trzeba regenerować lub kupować używane. Problem jest z poduszkami amorka tył - to jest akurat trudne do podrobienia. Problem z niektórymi przewodami hydraulicznymi - ale takie rzeczy się dorabia. Nie ma już dostępnych np zderzaków - kupuje się używki. Z lampami nowymi ksenon też chyba klapa - ale tego też raczej nowego się nie kupuje.
    Jakieś wiązki nie wiem. Pewnie też nie ma ale tego się nie kupuje nowego.
    W zawiasie tył też może byc problem ale idzie wstawić PU czy zamienniki - albo po prostu zregenerować elementy gumowe.
    Ogólnie jakbyś chciał "złożyć nową" to niewiele już jest ale trochę zamienników krąży, sporo jest na rynku wtórnym a czasami wyłaniają się na portalach aukcyjnych jakieś zakurzone leżaki nietypowych części. Masa ludzi ma te auta, jeździ, naprawia i nie ma problemu nie do rozwiązania.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    156 Crosswagon Q4 1.9 JTD
    Postów
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mumins Zobacz post
    Pytanie też, jakie przebiegi planujesz robić, bo moim i nie tylko moim zdaniem, 166 - zwłaszcza w wersji v6 i przedliftowej, to już raczej nie jest auto na codzień. Sam mam taką i jest to moja trzecia sztuka, typowy funcar.
    Możesz rozwinąć, czemu v6 się nie nadaje? Masz na myśli zużycie paliwa, czy jeszcze coś?
    Jak chodzi o używanie tego auta, to staram się organizować życie tak, żeby moim daily był rower Jako samochodu natomiast szukam czegoś w czym z przyjemnością pokonuje się dłuższe trasy i co wywołuje uśmiech przy naciskaniu gazu Dotąd robiłem jakieś 25-30 tysięcy rocznie, teraz mam nadzieje przez najbliższe dwa lata robić max połowę tego...

    W ogóle dzięki za odpowiedzi -- wygląda na to, że 166 jest, przynajmniej pod względem utrzymania, nie gorsza od tego, czym się woziłem do tej pory

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Ja mam co prawda pancernego diesla,ale był ostatnio taki okres,że robiłem 55-70 kkm rocznie,przez 4 lata i na brak części nie narzekałem.Co prawda auto ogólnie się nie psuło i tych części za dużo nie potrzebowałem.Ogólnie jest ich sporo.Nowe/zamienniki/używki.
    Do jazdy w dużym mieście słabo się nadaje z racji niskiego zawieszenia i bardzo słabego skrętu.Za to poza miastem w trasie fajnie się pomyka.Jeżeli chcesz jako 2/3 samochód to tak.

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał picek Zobacz post
    Możesz rozwinąć, czemu v6 się nie nadaje? Masz na myśli zużycie paliwa, czy jeszcze coś?
    Ja byłem zmuszony ostatnio moje weekendowe 166V6 traktować jako daily parę miesięcy. Nie ma tragedii. Po mieście faktycznie jest trochę ciężko ze względu na gabaryt, a właściwie małą zwinność tego auta (skręt, masa, delikatne zawieszenie, mały prześwit) - wiadomo jakie mamy drogi. Gdyby ulice miały równy asfalt, a studzienek nie było to auto bajka
    Spalanie to osobny temat - wiadomo, że Busso musi swoje spalić i tego nie przeskoczysz. Trasa 10-12 (normalna jazda 200-konnym autem, a nie jakieś ekodrajwy), natomiast większe miasto z korkami to 16-18.
    Tak naprawdę to, czego mi zawsze najbardziej było żal w 166 ujeżdżanym jako daily to zawieszenie. Wiem ile kosztowało doprowadzenie go do stanu perfect i każda dziura boli wtedy podwójnie...
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    156 Crosswagon Q4 1.9 JTD
    Postów
    66

    Domyślnie

    To spalanie które podałeś to i tak całkiem ekonomiczne mi się wydaje... Poprzednio miałem mondeo V6, to w trasie lykalo łatwo 17 litrów a po mieście 22-25

    Co do zawieszenia to myślę że jestem przyzwyczajony. Do.promienia skrętu też [emoji14]

    Wysłane z mojego HAMMER_ENERGY przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał picek Zobacz post
    to w trasie lykalo łatwo 17 litrów
    Jak polecisz 200+ to tak łyknie
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Lublin-Nałęczów-Puławy
    Auto
    Były 3x1562.5V6; 1x1662.5V6;Teraz 156 3.0V6 (1998); 156 2.4 20VJTD TI (2004); 159 1.8MPI
    Postów
    209

    Domyślnie

    U mnie przedliftowa 166 2.5V6 robi za pierwsze auto i przez 2 lata zrobiła 85 tys. km. Nigdy nie stała na trasie z powodu awarii. Pomimo 20 lat zanotowała tylko jedną usterkę (czujnik temperatury silnika). Z racji przebiegów zagazowana.
    Drugie auto w domu (żony) to 156 2.4 20V 175 PS użytkowany od 5 lat i będzie dalej użytkowany. Niestety uśredniając koszty eksploatacji nie jest tańszy od V6 na lpg (cholernie drogi dwumas ze sprzęgłem ale ostatnio już potaniał).
    Trzecie auto to 156 3.0V6 - i to jest do zabawy :-)
    Najważniejsze to wytypować zadbany (teraz to już przede wszystkim blacharsko) egzemplarz do zakupu.
    Ostatnio edytowane przez valdek ; 06-03-2020 o 17:05

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Tak naprawdę to, czego mi zawsze najbardziej było żal w 166 ujeżdżanym jako daily to zawieszenie. Wiem ile kosztowało doprowadzenie go do stanu perfect i każda dziura boli wtedy podwójnie...
    Jak to kiedyś Złomnik napisał - 166 brakuje Llicznika, który po każdej przejechanej dziurze będzie Ci pokazywał ile musisz wydać na naprawę zawieszenia . Ja zrobiłem cały tył w zeszłym roku to mi się przód odzywa (górne wahacze) - i znów na wiosnę robota
    Cytat Napisał valdek Zobacz post
    Niestety uśredniając koszty eksploatacji nie jest tańszy od V6 na lpg (cholernie drogi dwumas ze sprzęgłem ale ostatnio już potaniał).
    Nie wiem jak to ogółem u mnie wygląda bo w excelu nie siedzę ale sam koszt paliwa w przypadku 3.2 LPG jest dużo niższy jak w dwulitrowym ropniaku.
    Ostatnio edytowane przez Krzemol ; 06-03-2020 o 18:36

Podobne wątki

  1. [159] Katalog z częściami
    Utworzone przez chudini3 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-05-2017, 19:41
  2. Wstęp do tutorialu "zrób to sam"
    Utworzone przez dawids24 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-03-2015, 22:51
  3. Szrot z częściami do AR
    Utworzone przez piotrek_inf w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-04-2014, 09:27
  4. [Giulietta] wstęp do diagnostyki G. 1.4 MA
    Utworzone przez bubu321 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-02-2013, 12:58
  5. [155] Hurtownie z częściami do AR
    Utworzone przez kasztelan w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-07-2011, 19:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory