Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Temat: Alfa Romeo 166 TS 2.0 1999 - Biegi wchodzą tylko przy wyłączonym silniku.

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Pasłęk
    Auto
    Alfa Romeo 166 20 TS
    Postów
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał silentosu Zobacz post
    Nie możesz zadawać takich pytań . Od tego jest instrukcja i musisz się z nią zapoznać .

    Olej wymienisz sam, po co Ci mechanik? Chcesz zostawić kolejne stówki (chyba, że masz ich pod dostatkiem)?
    Lewarek, zlewasz stary olej, potem wężyk ze strzykawką i po sprawie (1,6 l). To nic trudnego, dostęp też o.k.

    https://allegro.pl/oferta/valvoline-...-1l-8789184565 (zapytaj o datę produkcji, weź ten z 2020 roku).
    Dziś zamówiłem olej ale pojawił się kolejny problem. Po przejechaniu jakichś dwóch kilometrów zapalił się abs i podczas hamowania pedał hamulca skacze tak jakby załączał się abs i hamował bym na śliskiej powierzchni. Sprawdziłem czy jest płyn hamulcowy (jest) i czy prędkościomierz działa (jak pompa mi padła pompa to nie działał ale dodatkowo świecił się ręczny teraz tych objawów niema). Czy coś skręcając po wymianie sprzęgła mogli czegoś nie dokręcić lub uszkodzić ?

  2. #22
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sawran Zobacz post
    Czy coś skręcając po wymianie sprzęgła mogli czegoś nie dokręcić lub uszkodzić ?
    To bardzo prawdopodobne to częsta przypadłość polskich mechaników że jedno naprawią (i to niekoniecznie) a drugie zepsują
    A tak serio to podłącz się pod ecu i zobacz co zgłasza centrala. Wypadałoby też sprawdzić przewody hamulcowe bo błąd błędem ale dziwne że pulsuje hamulec.

  3. #23
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    To są typowe objawy wariującego czujnika ABS. Prawdopodobnie masz zabrudzony czujnik lub samą bieżnię (bieżnia może być też uszkodzona).
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Może uszkodzili przy zakładaniu półosi ?Sprawdź lewy czujnik ABS,

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Pasłęk
    Auto
    Alfa Romeo 166 20 TS
    Postów
    86

    Domyślnie

    Nie mam jak sprawdzić, nie posiadam komputera. W poniedziałek mam przyprowadzić samochód, z wielka łachą zaproponował i jeszcze twierdzi że narzekam. Mówi że to uszkodzone łożysko i że abs się świeci to normalne i to na płaskiej drodze asfaltowej bez opadów Jezu czy istnieją gdzieś uczciwi mechanicy którzy potrafią zrobić coś od początku do końca. Jestem już tą sytuacją tak sfrustrowany że głowa mała.

  6. #26
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Spytaj/czytaj w regionalnym. Uzupełnij profil to będzie łatwiej pomóc.

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Gdybyś jechał do Trójmiasta,to mógłbym Ci to ogarnąć.No ale mamy,co mamy.

  8. #28
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Ja tego druciarza już odrazu poznałem po tym , że właściwego sprzegła zamówić nie umiał.
    Jak zobaczyłem cenę za robocizne+ sprzęgło to powiedziałem sam do siebie dwa proste słowa " ja dolepier"
    Samo sprzegło ile może kosztować? 500-600 zeta? A janek skasował Cie 1500 z robotą...

    Pomału przestaje mnie dziwić , że na szrotach sporo 166 stoi...

    Możesz spróbowac samodzielnie ocenić chociaż wizualnie sam czujnik i jego okolice.
    Wystarczy zdjac koło i tarcze odkręcić. Sam czujnik znajdziesz po czarnym kablu.
    Zobacz czy był wykręcany- czadami cięzko je wyjąć- sa zapieczone, i może drutmen coś połamał albo pourywał jak skrzynie biegów targali.

    Omijaj januszy jak najdalej sie da bo pójdziesz z torbami...
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 03-04-2020 o 08:36
    [C

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silentosu
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    166 3.0 V6 Sportronic
    Postów
    287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sawran Zobacz post
    Nie mam jak sprawdzić, nie posiadam komputera. W poniedziałek mam przyprowadzić samochód, z wielka łachą zaproponował i jeszcze twierdzi że narzekam...
    Nie posiadasz komputera w sensie laptopa czy "komputera" do Alfy?

    Jeśli masz laptopa, to zamów sobie ten kabelek i o nic nie będziesz musiał go prosić: https://viaken.pl/pl/interfejs-fiat-...tyku-obd2.html. Jeżeli dysponujesz wyłącznie telefonem, to proponuję takie coś: https://allegro.pl/oferta/interfejs-...MTQ5YTQ5NWI%3D.

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    Ja tego druciarza już odrazu poznałem po tym , że właściwego sprzegła zamówić nie umiał.
    Jak zobaczyłem cenę za robocizne+ sprzęgło to powiedziałem sam do siebie dwa proste słowa " ja dolepier"... (...)Omijaj januszy jak najdalej sie da bo pójdziesz z torbami...
    Nie chciałem poruszać tego wątku, bo głosy na forum są różne....
    Wiadomo, nie każdy ma zdolności i warunki. Trzeba chłopakowi pomóc, bo te skur... wyciągną z jego kieszeni ostatni grosz!

    Sawran, musisz nabrać chęci i zacząć dłubać sam. Może nie od razu ze skrzynią, ale podłączenie do komputera i odczytywanie błędów to podstawa. Będzie Ci dużo łatwiej, a kabelek lub kostka zwróci się po pierwszej wizycie u tych pijawek .

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Pasłęk
    Auto
    Alfa Romeo 166 20 TS
    Postów
    86

    Domyślnie

    Dziś zauważyłem kolejny objaw. Abs się zaświeci, dioda ręcznego i wskazówka od prędkościomierza zaczęła skakać. Jechałem 120 i nagle zaskoczyła na 60. Po ponownym uruchomieniu samochodu jak na razie jest ok. Ale Abs I tak po chwili się zapala. Zobaczę wieczorem jak będę wracał czy się to powtórzy.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-07-2019, 12:23
  2. poza 3 i 4 nie wchodzą inne biegi na zimnym silniku
    Utworzone przez mimarek w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-12-2016, 21:52
  3. Alfa 156 2.4 jtd 150km nie wchodzą biegi.
    Utworzone przez JRamboo w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-01-2015, 13:18
  4. [159] Szyby działają tylko przy wyłączonym silniku. Nie działają spryskiwacze reflektorów.
    Utworzone przez soto w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 21:37
  5. Biegi nie wchodzą przy zapalonym silniku
    Utworzone przez grzywka w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-03-2011, 11:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory