Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Temat: Alfa Romeo 166 TS 2.0 1999 - Biegi wchodzą tylko przy wyłączonym silniku.

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silentosu
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    166 3.0 V6 Sportronic
    Postów
    287

    Domyślnie

    [MENTION=73104]silentosu[/MENTION] wywołany .

    Sprzęgło i dwumas to przyjemności, których jeszcze nie doświadczyłem, ale z zebranych przeze mnie informacji wynika, że właściwym numerem artykułu jest ten podany przez Marcina: VALEO 828063.

    Zapewnienia poprzednika o wymianie pół roku temu to śmiech na sali . Zapewne po tej "wymianie" poczuł się tak dobrze, że postanowił go w ogóle nie używać i śmigał na obciążonym silniku, doprowadzając dwumas do agonii. Trzęsie budą przy ruszaniu?

    Jeśli zrzucili skrzynię, to niech pamietają o uszczelniaczu wału z lewej strony silnika. Dwumas wejdzie tylko w jednej konkretnej pozycji więc "teoretycznie" nie mogą tego spieprzyć.

    Podrzuć VIN i będziemy mieć pewność .

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Pasłęk
    Auto
    Alfa Romeo 166 20 TS
    Postów
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał silentosu Zobacz post
    [MENTION=73104]silentosu[/MENTION] wywołany .

    Sprzęgło i dwumas to przyjemności, których jeszcze nie doświadczyłem, ale z zebranych przeze mnie informacji wynika, że właściwym numerem artykułu jest ten podany przez Marcina: VALEO 828063.

    Zapewnienia poprzednika o wymianie pół roku temu to śmiech na sali . Zapewne po tej "wymianie" poczuł się tak dobrze, że postanowił go w ogóle nie używać i śmigał na obciążonym silniku, doprowadzając dwumas do agonii. Trzęsie budą przy ruszaniu?

    Jeśli zrzucili skrzynię, to niech pamietają o uszczelniaczu wału z lewej strony silnika. Dwumas wejdzie tylko w jednej konkretnej pozycji więc "teoretycznie" nie mogą tego spieprzyć.

    Podrzuć VIN i będziemy mieć pewność .
    Bardzo dziękuję za zainteresowanie, będę w domu podam vin z dowodu.

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silentosu
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    166 3.0 V6 Sportronic
    Postów
    287

    Domyślnie

    .

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Pasłęk
    Auto
    Alfa Romeo 166 20 TS
    Postów
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał silentosu Zobacz post
    .
    Dopiero odpisałem, bo okazało się że zrobili, zestaw sprzęgła wstawili firmy LUK. Biegi wchodzą jak marzenie od jedynki do 5 jak w masło. Tylko chyba zjechałem przez przypadek trójkę jak próbowałem ją na siłę wbić jak jeszcze myślałem że skrzynia jest zapowietrzona (wysprzęglik). Bo przy wrzucaniu trójki słychać takie metaliczne stuknięcie niamal jak zgrzytnięcie przy czym trójka wchodzi bez problemu.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silentosu
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    166 3.0 V6 Sportronic
    Postów
    287

    Domyślnie

    To "metaliczne stuknięcie" występuje w wyższym zakresie obrotów, tzn. z trójki na czwórkę czy zbijajac z czwórki też? Musisz się liczyć z uszkodzonym synchronizatorem (a kto wie, co innego dzieje się w skrzyni).

    Olej zmieniany? Poziom sprawdzony? Jeśli nie, to na początek zalej właściwym 75W90. Być może coś tam się poprawi, ale musisz się liczyć z kosztami.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Pasłęk
    Auto
    Alfa Romeo 166 20 TS
    Postów
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał silentosu Zobacz post
    To "metaliczne stuknięcie" występuje w wyższym zakresie obrotów, tzn. z trójki na czwórkę czy zbijajac z czwórki też? Musisz się liczyć z uszkodzonym synchronizatorem (a kto wie, co innego dzieje się w skrzyni).

    Olej zmieniany? Poziom sprawdzony? Jeśli nie, to na początek zalej właściwym 75W90. Być może coś tam się poprawi, ale musisz się liczyć z kosztami.
    Mechanik powiedział że oleju nie wymieniał bo był poziom. Powiedział żebym się nie przejmował tym do póki bieg wchodzi bez problemu i może jak nagrzeje się olej i trochę się pojeździ zniknie ten dźwięk. I tak na razie nie mam kasy dziś zapłaciłem 1480zł za robociznę i sprzęgło.

  7. #17
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Wymień olej. To parę złotych a może wydłużyć żywot już nadwyrężonej skrzyni.

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silentosu
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    166 3.0 V6 Sportronic
    Postów
    287

    Domyślnie

    Dokładnie! Coś tam się na pewno poprawi. Za dwie litrowe butelki Valvoline 75W90 zapłacisz 65 zł. Wymienisz go sam. Zlej stary i sprawdź ile zeszło. Potem wężyk, strzykawka i wlej tyle samo. Sprawdź poziom na bagnecie i dolej w razie potrzeby (nie ufaj mechanikom).

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Sawran Zobacz post
    Powiedział żebym się nie przejmował tym do póki bieg wchodzi bez problemu... (...)I tak na razie nie mam kasy dziś zapłaciłem 1480zł za robociznę i sprzęgło.
    Przeczytaj to jeszcze, ale tym razem ZE ZROZUMIENIEM. On doskonale wie, że wrócisz, ale za drugim razem pomnoży kwotę x2.
    Ostatnio edytowane przez silentosu ; 01-04-2020 o 20:36

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Pasłęk
    Auto
    Alfa Romeo 166 20 TS
    Postów
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Wymień olej. To parę złotych a może wydłużyć żywot już nadwyrężonej skrzyni.
    A ile litrów oleju wchodzi do tej skrzyni (5 biegowej, manual) ? Kupie i umówię się z innym mechanikiem na wymianę.Od razu bym zamówił przez internet taniej niż u mnie w mieścinie na zamówienie.

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silentosu
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    166 3.0 V6 Sportronic
    Postów
    287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sawran Zobacz post
    A ile litrów oleju wchodzi do tej skrzyni (5 biegowej, manual)
    Nie możesz zadawać takich pytań . Od tego jest instrukcja i musisz się z nią zapoznać .

    Olej wymienisz sam, po co Ci mechanik? Chcesz zostawić kolejne stówki (chyba, że masz ich pod dostatkiem)?
    Lewarek, zlewasz stary olej, potem wężyk ze strzykawką i po sprawie (1,6 l). To nic trudnego, dostęp też o.k.

    https://allegro.pl/oferta/valvoline-...-1l-8789184565 (zapytaj o datę produkcji, weź ten z 2020 roku).
    Ostatnio edytowane przez silentosu ; 01-04-2020 o 20:35

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-07-2019, 12:23
  2. poza 3 i 4 nie wchodzą inne biegi na zimnym silniku
    Utworzone przez mimarek w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-12-2016, 21:52
  3. Alfa 156 2.4 jtd 150km nie wchodzą biegi.
    Utworzone przez JRamboo w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-01-2015, 13:18
  4. [159] Szyby działają tylko przy wyłączonym silniku. Nie działają spryskiwacze reflektorów.
    Utworzone przez soto w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 21:37
  5. Biegi nie wchodzą przy zapalonym silniku
    Utworzone przez grzywka w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-03-2011, 11:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory