Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 82

Temat: 166 2,5 v6

  1. #21
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał valdek Zobacz post
    Nie wiem czy jest to pancerny silnik ale bardzo trwały
    Również tak uważam! Sam wiem najlepiej co wyprawiałem ze swoim, nie wiem czy nowe silniki w nowych dzisiejszych autach tyle by zniosły. Tak, miałem remont - ale nie dlatego, że zajechałem silnik, tylko dlatego że "nasi tu byli". Jeden korbowód był niedokręcony...
    Najważniejsze to dobrze ustawiony rozrząd, dobry olej i poprawne jego ciśnienie. No i ciepły silnik, ale to w każdym aucie. Silnik nie boi się wysokich obrotów, przy poprawnie działającym układzie chłodzenia (uwaga na chłodnice!) daje radę nawet latem w upały. Cały czas piszę o ostrym traktowaniu - mój egzemplarz przeżył kilka zlotów Busso (a na niektórych się działo...) i jazdy torowe
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Lublin-Nałęczów-Puławy
    Auto
    Były 3x1562.5V6; 1x1662.5V6;Teraz 156 3.0V6 (1998); 156 2.4 20VJTD TI (2004); 159 1.8MPI
    Postów
    209

    Domyślnie

    Jako ciekawostkę powiem Wam, że podliczyłem koszty serwisu BMW GT 3.0 diesel (biturbo) mojego szefa.
    Auto czteroletnie z przebiegiem 250 tys. km (typowym dla 20-letniej 166V6, jesli wierzyć ogłoszeniom) - koszt napraw i wizyt serwisowych w ciągu roku to 53 tys. zł (słownie: pięćdziesiąt trzy tysiące złotych). Połowę z tego kosztowała wymiana wału na nowy (stary zespawał sie z panewkami) a i to robione to było poza ASO.
    Z innych ciekawostek: wysiadł moduł nawigacji i unieruchomił całe auto (bo jest z czyms tam zintegrowany) a że to automat trzeba było wzywać lawetę i wieżć do ASO. Wymiana modułu nawigacji - 10 tys. zł (!!!) Narzekacie na ICS? :-)
    Jak przez pryzmat tego auta ocenić roczne koszty serwisu AR 166V6?
    Ostatnio edytowane przez valdek ; 15-04-2020 o 21:32

  3. #23
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Cytat Napisał valdek Zobacz post
    mojego szefa.
    Valdek ja myślałem, że Ty jesteś szefem wszystkich szefów..

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBi 235KM '11r
    Postów
    451

    Domyślnie

    Opieranie się na takich jednostkowych przypadkach jest bez sensu bo ja mogę odbić piłeczkę i napisać, że dużo bardziej skomplikowany Lexus GS450h jest zaś od 166 w utrzymaniu tańszy stwierdzając po prawie 2,5 roku eksploatacji

  5. #25
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał valdek Zobacz post
    Wymiana modułu nawigacji - 10 tys. zł (!!!) Narzekacie na ICS? :-)
    Przytrzymaj i piwo i patrz na foto... A potem idz do ASO i zapytaj po ile majo ISCZałącznik 268124



    PS porównuj ceny częsc z BMW kiedy 166 miała 4 lata a nie 44. To samo z rozrzadem to Twin Sparka... Można to robic porządnie a mozna i za 500 zł...Ja miałem TS i wiem , ze rozrzad w serwisie to koszt ponad 2000 pln... U kowala będzie za 500...

    166 V6 to nie jest samoxchód ekonomicznie opłacalny. conajmniej 3 osoby , któe tak bronią tych silników nie jeżdza tym na codzień. Inaczej uzywac v6 jako dupowóz a inaczej miec je na weekendy i bezstresowo uzywac innych dupowozów jak stoi rozkręcona pod płotem...

    Diesel 10V jeszcze daje rade służyc jako daily z racji trwałości / popularnosci jednostek JTD w innych autach/ dostepnosci częsci. Oczywiscie poza komora silnika reszta to 1:1 z innymi wersjami 166 i niektóe częsci sa niebywale drogie...

    za 20 lat jak to BMW będzie warte 12k i przejdzie w ręce pracownika sezonowego zobaczysz jaka rzeźba sie w nim zacznie...



    Kocham to forum
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 16-04-2020 o 11:19
    [C

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBi 235KM '11r
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    166 V6 to nie jest samoxchód ekonomicznie opłacalny. conajmniej 3 osoby , któe tak bronią tych silników nie jeżdza tym na codzień.
    Ja nie jeżdżąc na codzień robię minimum 15tys rocznie, tyle samo więcej jak niejeden wozem codziennym . Nie mam pojęcia skąd te przebiegi
    Ostatnio edytowane przez Krzemol ; 16-04-2020 o 11:34

  7. #27
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Krzemol to nieistotne.

    Inaczej wygląda sprawa jak wstajesz w styczniowy poniedziałek na kacu celem wyjazdu do pracy, wkładasz kluczyk do stacyjki i 20 letnia babcia rezygnuje ze współpracy, a inaczej jak wstajesz rano skacowany, wsiadasz w dupowóz i Twoje jedyne zmartwienie to , żeby nie było alkomatu u kierownika w robocie ( bo to sa życiowe problemy typowego posiadacza auta 20 letniego o wartosci kilku k )

    Punkt widzenia zawsze zależy od punktu siedzenia.
    Podobna sytuacja jak mozesz zrezygnować ze 166 az emocje opadna i na spokojnie przeanalizujesz " co ta stara ku..a znowu odje..ała, ze nie chce palić" ,a tym , że wydasz kolejne tysiące mechanikowi, który naprawi 2 rzeczy a zepsuje 3 inne. Do tego pretensje żony, że dzieci kolejny rok w starych butach bedą chodzić bo trza "rosrzont wyminić w limuzynie"..

    pojebana akcja ugułem, ale w 80% kończy się stwierdzeniem , że"
    - w sumie juz mi ta 166 nie jest potrzebna i moge sprzedać/
    -za mały bagażnik ma wieć sprzedam/
    - zamieniam na inny silnik bo zawsze marzyłem/
    -zakochałem się w innej alfie/
    - dostałem służbówke wiec nie potrzebuje/
    - żona nie umie jeżdzić bo za duże auto
    -itp
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 16-04-2020 o 11:43
    [C

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Lublin-Nałęczów-Puławy
    Auto
    Były 3x1562.5V6; 1x1662.5V6;Teraz 156 3.0V6 (1998); 156 2.4 20VJTD TI (2004); 159 1.8MPI
    Postów
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    Przytrzymaj i piwo i patrz na foto... A potem idz do ASO i zapytaj po ile majo ISCZałącznik 268124



    PS porównuj ceny częsc z BMW kiedy 166 miała 4 lata a nie 44. To samo z rozrzadem to Twin Sparka... Można to robic porządnie a mozna i za 500 zł...Ja miałem TS i wiem , ze rozrzad w serwisie to koszt ponad 2000 pln... U kowala będzie za 500...

    166 V6 to nie jest samoxchód ekonomicznie opłacalny. conajmniej 3 osoby , któe tak bronią tych silników nie jeżdza tym na codzień. Inaczej uzywac v6 jako dupowóz a inaczej miec je na weekendy i bezstresowo uzywac innych dupowozów jak stoi rozkręcona pod płotem...

    Diesel 10V jeszcze daje rade służyc jako daily z racji trwałości / popularnosci jednostek JTD w innych autach/ dostepnosci częsci. Oczywiscie poza komora silnika reszta to 1:1 z innymi wersjami 166 i niektóe częsci sa niebywale drogie...

    za 20 lat jak to BMW będzie warte 12k i przejdzie w ręce pracownika sezonowego zobaczysz jaka rzeźba sie w nim zacznie...



    Kocham to forum
    Zaraz zaraz. Nie porównujemy wieku aut tylko koszty utrzymania i co najwyżej koszt nowych części. Nie wiem z jakich arsenałów wykopałeś ten ICS bo wiesz za ile to można dostać w "tanimfiacie" w Suwałkach. A spróbuj to dokupić i zaprogramować do 4-letniego BMW.
    Za 53 tys. zł to możesz sobie kupić cztery 166 w dobrym stanie.
    Twierdzisz, że to auta weekendowe?
    Moja codziennie od trzech lat zasuwa do pracy i z powrotem 130 km nie licząc jazd prywatnych.
    Roczne moje przebiegi to ok. 45 000 km i jest to moje podstawowe auto, pewniejsze niż diesel 2.4 20V, którego też posiadam i ciągle coś mu dolega (teraz będę wyprogramowywał EGR).
    Mało tego zrezygnowałem z auta służbowego (Toyota Avensis 2.2 Diesel w automacie) i przeszedłem na ryczałt 3000zł/m-c by jeżdzić swoją 166. Ja już chyba jestem uzależniony od tego silnika i nic innego mi nie pasuje. Toyota była beznamiętna i nudna, cierpiałem jeżdząc nią.
    Inna kwestia: Pewnie wiesz ile traci rocznie na wartości 4-letnie BMW? :-)
    Ja już nawet nie wspomnę, że po zrobieniu w nim silnika zaczęła szumieć na wolnych obrotach i poszarpywać automatyczna skrzynia biegów. Nie znam dalszych losów tego auta bo zostało zostawione w rozliczeniu w zamian za nową "7".

    Jeśli moja 20-letnia 166 teraz tak się sprawuje to mając 4-lata nie sprawowała się gorzej i nieważne ile kosztowały wtedy do niej części ;-)

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez valdek ; 16-04-2020 o 12:56

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBi 235KM '11r
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał valdek Zobacz post
    Nie znam dalszych losów tego auta bo zostało zostawione w rozliczeniu w zamian za nową "7".
    To jest dopiero przywiązanie do marki...

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Lublin-Nałęczów-Puławy
    Auto
    Były 3x1562.5V6; 1x1662.5V6;Teraz 156 3.0V6 (1998); 156 2.4 20VJTD TI (2004); 159 1.8MPI
    Postów
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzemol Zobacz post
    Opieranie się na takich jednostkowych przypadkach jest bez sensu bo ja mogę odbić piłeczkę i napisać, że dużo bardziej skomplikowany Lexus GS450h jest zaś od 166 w utrzymaniu tańszy stwierdzając po prawie 2,5 roku eksploatacji
    Ile stracił na wartości w tym czasie? Możemy też wziąć nowego Maybacha do porównań i zapewne wypadnie jeszcze lepiej... ;-)

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzemol Zobacz post
    To jest dopiero przywiązanie do marki...
    Za firmową kasę łatwo sie przywiązywać...

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory