Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 82

Temat: 166 2,5 v6

  1. #71
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie


    Dobre
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  2. #72
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 2,5 v6
    Postów
    25

    Domyślnie

    Witam ponownie. Dzisiaj się wzięlem za diagnostykę programem fiat ECU scan i kabelkiem KKL. Połączyłem się z autem bez problemu pokazało mi kilka błędów. Błędy mogły być stare nie wykasowane więc wykasowałem uruchomiłem samochód po czym ponownie podpielem pod kompa. Żadnych błędów nie pokazało a na 90% jest uwalona przeplywka i możliwe że czujnik położenia wałka rozrządu. Dlaczego program tego nie widzi? Tak samo jeżeli chce w czasie rzeczywistym zobaczyć jaka ilość powietrza przepływa czy obroty silnika program nie pokazuje żadnych wartości. I tak się zastanawiam czy nie lepszy był by ELM 327? Miałem kiedyś Lancie Lybre 1,8 i wszystkie dane mi pokazało a tu w Alfie przy KKL nic. Nawet błędów nie widzi a z pewnością jakiś czujnik jest uwalony.

  3. #73
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Stare Alfy nie maja szyny CAN, tylko KKL, więc ELM327 ich nie obsłuży - zostań przy tym, co masz. Nie znam się na Busso, ale może być i tak, że te wartości po prostu nie są raportowane. Co do przepływomierza, to dopóki działają jako-tako, to żadnego błędu może nie być; odłącz swoją, i zobacz, czy coś ci wyskoczy. Na przykład, w starym JTD z roku 2000 zaślepienie EGR powodowało, że ilość powietrza oczekiwana i zmierzona bardzo się różniły (zmierzne było znacznie większe od oczekiwanego, bo ECU oczekiwał, ze część powietrza będzie zastąpiona spalinami wracającymi poprzez EGR do dolotu), i w niczym to nie przeszkadzało, nie było błędów związanych z przepływem powietrza i silnik pracował normalnie.
    Ostatnio edytowane przez Zenonzlasu ; 06-06-2020 o 16:43

  4. #74
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 2,5 v6
    Postów
    25

    Domyślnie

    No właśnie u mnie obroty do max 5000 po odpięciu przepływki idzie do odcięcia ale cos ja przymila . Gaz do dechy no rozpędza się ale to nie to a jak odpuszczę trochę gazu to bardziej wyrywa więc myślę że przeplywka. Co do czujnika położenia wałka rozrządu podpielem pod multimetr przy zbliżeniu metalu wartości powinny się zmieniać a on wogole nie reaguje więc podejrzewam też czujnik wałka. A błędów nie widzi.

    - - - Updated - - -

    Przymula nie przymila.

    - - - Updated - - -

    Teraz przejrzałem raport diagnostyki. Wszystkie błędy jakie były przed wyładowaniem są nieaktywne tylko zapisane. Tylko jeden jest zapisany i aktywny. Potencjometr pedału przyspieszenia. Ale czy przy awarii tego po odłączeniu przepływki była by różnica w pracy silnika? Już zaczynam wątpić w uszkodzenie przepływomierza.

    - - - Updated - - -

    Wykasowaniem nie wyładowaniem

  5. #75
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 2,5 v6
    Postów
    25

    Domyślnie

    Sprawa rozwiązana. Wymieniony przepływomierz i wszystko gra. Została wymiana świec na champion świeży olej i cieszyć się użytkowaniem ( mam taką nadzieję )

  6. #76
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Kupowałeś ori czy zamiennik?

  7. #77
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Polska, Mazowieckie
    Auto
    166 V6 3.0
    Postów
    779

    Domyślnie

    Jaki miałes błąd potencjometru gazu?

  8. #78
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 2,5 v6
    Postów
    25

    Domyślnie

    Przepływke kupiłem używaną. Nie byłem pewien czy to jest problemem a nowe troszkę kosztują. Co do błędu nie pamiętam ale po wykasowaniu nadal pokazuje pedal przyspieszenia no niestety kodu błędu nie pamiętam ale wszystko chodzi jak należy no może tylko przy delikatnym dodawaniu gazu na postoju delikatnie przerywa na niższych obrotach ale to już raczej wina świec w następnym tygodniu zakładam championa.

    - - - Updated - - -

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200418_154737.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	56.5 KB
ID:	271238

  9. #79
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Polska, Mazowieckie
    Auto
    166 V6 3.0
    Postów
    779

    Domyślnie

    No właśnie też mam opóźnioną reakcje na pedal gazu A świece zmienione więc podejrzewam potencjometr że źle wysyła sygnał i jest źle dobrana mieszanka i stąd te objawy . Kiedyś lutowalem kable do pedału gazu nie wiem czy to też nie wpływa na powolne wchodzenie w obroty

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

  10. #80
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 2,5 v6
    Postów
    25

    Domyślnie

    U mnie raczej potencjometr dobrze chodzi delikatne muśnięcie i czuć sporo mocy aż mnie zdziwiło że gaz taki czuły.

    - - - Updated - - -

    Mam jeszcze jeden problem ze strony technicznej. Zapach paliwa na zewnątrz. Zaraz po przekreceniu kluczyka czuć paliwo ale nie w komorze silnika tylko gdzieś po lewej stronie jak by przy drzwiach kierowcy. Za zakanczanie prac będę brał się za tydzień ( urlop) ale tak szukam wskazówek gdzie i czego szukać

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory