Strona 1 z 9 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 82

Temat: 166 2,5 v6

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 2,5 v6
    Postów
    25

    Domyślnie 166 2,5 v6

    Witam Panowie i Panie. Planuje zakup AR 166. 2,5v6. Może ktoś z posiadaczy podzieli się swoimi doświadczeniami z tym silnikiem. Miałem 166 2,4 JTD więc auto znam chodzi mi konkretniej o jednostkę napędową 2,5 v6. Czy wszystkie 2,5 V6 były projektowane przez Busso?.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

  3. #3
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Cytat Napisał adnow1142 Zobacz post
    Witam Panowie i Panie. Planuje zakup AR 166. 2,5v6. Może ktoś z posiadaczy podzieli się swoimi doświadczeniami z tym silnikiem. Miałem 166 2,4 JTD więc auto znam chodzi mi konkretniej o jednostkę napędową 2,5 v6. Czy wszystkie 2,5 V6 były projektowane przez Busso?.
    Ja jestem świeżo po różnych perypetiach więc napisze kilka słów od siebie.
    Przede wszystkim musisz sobie zdawać sprawę z tego, że najmłodszy egzemplarz jaki jesteś w stanie kupić ma 13 lat. Więc nawet zadbany egzemplarz będzie miał swoje bolączki. Silnik bardzo drogi w serwisowaniu. Wszystko kosztuje set złotych. Rozrząd 1500 i w górę, cewki 1200, jakieś gumki na barany 400.. Sześć litrów oleju na wymianę też swoje kosztuje. Ze zdobyciem wielu części jest ekstremalny problem, np przepływomierz również za jakieś chore pieniądze jeśli już znajdziesz. Nie wierz w to, że te silniki są pancerne, a takich opinii jest mnóstwo. Nie są. Pieprzą się tak samo jak inne, tylko więcej się płaci za naprawy, a mechanicy się żegnają na samo zagajenie, że przyjeżdża się Alfą.. No chyba, że jesteś sam mechanikiem i większość rzeczy zrobisz sobie w garażu, to odpada Ci przynajmniej wkurwianie się w warsztatach i słuchanie jak to jakiś debil wymyślił miejsce na filtr oleju..
    Auto przy patrolowej jeździe 90km/h spali 9l/100, ale już jadąc 140 zeżre 11. To nie jest auto do miasta. Ciężkie, ruszanie co chwila spod świateł mnie osobiście męczy..

    Ale za to jak wyjedziesz w trasę. Mmmm bajka. Silnik jest niesamowicie elastyczny, daje niesamowitą frajdę z jazdy. Jedziesz 140, wciskasz i czujesz jak dalej ciągnie. Na 6tym biegu, oczywiście bez mocnego ciśnięcia, możesz jechać od 60km/h do 200 bez zmiany biegu. Brzmi obłędnie. Możecie się śmiać, ale zawsze odpalam silnik przy otwartych drzwiach. Oddaje ogromne ilości ciepła. Pod maską wygląda świetnie. Z LPG współpracują bardzo dobrze i wtedy koszty podróży tak nie bolą.

    Wszystko zależy od tego czego oczekujesz. Jeśli chcesz codziennie dojeżdżać 5km do roboty, to szkoda zachodu. Jeśli jeździsz w dłuższe trasy i potrafisz sam dłubać przy aucie, to polecam.

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał adnow1142 Zobacz post
    Może ktoś z posiadaczy podzieli się swoimi doświadczeniami z tym silnikiem.
    No tak, ale co konkretnie chcesz wiedzieć?
    Osiągi zabija ciężka buda. Niski moment wymusza kręcenie pod czerwone, co akurat ten silnik lubi. Brzmi świetnie. Charakterystyka jest bardziej sportowa niż 3.0V6, które ma mocniejszy dół i przez to spokojniej zestrojone. Nie drze tak mordy
    Kultura pracy wysoka, jak to V6. Lepiej weź manual, bo wtedy jeszcze jakoś jedzie
    Jak ktoś ma fajny egzemplarz to warto trzymać.

    Zakupu jednak nie polecam... Dlaczego?
    Bo 3.0V6 to idealny silnik do 166 (przedlift, dla polifta jest jeszcze 3.2V6) a koszt bardzo podobny. Spalanie identyczne w obu silnikach. Koszty utrzymania identyczne. Sam miałem 2.5 i zmieniłem docelowo na 3.0
    Nigdy nie żałowałem tej decyzji. Same plusy
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Rozrząd 1500 i w górę
    Skąd ta cena? Za komplet pasek Gates + napinacz INA + rolki INA + pompa wody Magneti Marelli zapłaciłem równo 800zł, komplet ten jeździ u mnie już dwa lata i jakieś 35-40tys, nie pamiętam dokładnie.
    cewki 1200
    Bremi 20312 komplet niecałe 950zł.
    Sześć litrów oleju na wymianę też swoje kosztuje.
    No większy silnik to chyba normalka że nie będą to trzy litry

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzemol Zobacz post
    Bremi 20312 komplet niecałe 950zł
    Da się taniej jeżdżę na takim komplecie.
    Busso nie jest tanie w utrzymaniu w porównaniu do innych silników (i innych aut). Ale biorąc pod uwagę same V6 to wcale nie jest źle. Kilka ciut tańszych może się znajdzie ale są i dużo droższe. Rozpatrując tylko V6 to z busso wcale nie jest źle. A mam i miałem trochę silników V6 w różnych autach to coś tam mogę napisać.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 & AR 166
    Postów
    465

    Domyślnie

    Kupiłem swoją 2.5 z przebiegiem 167tys. Teraz przeskoczyło 300tys. Kupiłem bez lpg A cały mój przebieg zrobiony na gazie. Jak kupiłem zrobilem remont głowic. Później oprócz oleju i rozrzadu nic nie robiłem. Nie wymieniłem cewek. Alfa nadal jeździ choć ostatnio dosyć rzadko. W tym czasie nigdy nie wracała na lawecie Za to 3.0 wiecznie coś się działo nie było rzeczy której nie naprawiłem. To już 20letnie samochody często naprawiam budżetowo a to się później mści.
    Ostatnio edytowane przez ar4me ; 13-04-2020 o 10:13
    Moje Alfy
    AR 166 Sportronic LPG, 2.5 24v
    AR 166 3.0 Sportronic
    AR 166 Manual 3.0 => swap r5 q4
    AR 164 3.0 24v, Q2, Motronic ME 2.1, ABS+EBD, 6speed
    Gtv_Spider 2.0=> swap 3.0 24v

    Oraz
    Delta III 1.75 k04
    Espace IV 3.5

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 2,5 v6
    Postów
    25

    Domyślnie

    Dzięki panowie za odpowiedzi i zainteresowani. Ogólnie chodzi mi o bolączki tego silnika czego się spodziewać poza niemałym spalaniem choć myślę że dźwięk rekompensuje to w pewnym stopniu. Ja wiem że jeden drogiemu nie równy zależy jak auto było użytkowane przez poprzedniego właściciela. Głównie chodzi mi o typowe usterki jakich mogę się spodziewać.

  9. #9
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzemol Zobacz post
    Skąd ta cena? Za komplet pasek Gates + napinacz INA + rolki INA + pompa wody Magneti Marelli zapłaciłem równo 800zł,
    A który warsztat Ci to zrobi za 800zł? Musisz doliczyć min 5 stówek za robotę, a bankowo przy robocie znajdzie się coś co też trzeba zrobić/poprawić. A nawet jeśli będziesz dłubał sam w garażu, to musisz doliczyć koszt blokad o ile uda Ci się je zdobyć.. To nie Twin Spark, gdzie masz za 5 stówek wszystko.
    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Da się taniej jeżdżę na takim komplecie.
    No tak, sam mam Tesle za 600.

    Zwróćcie uwagę, że swoje opinie wydajecie jako eksperci, z wiedzą ponad przeciętną dla "randoma".

    Zwykły człowiek, który przesiądzie się z Renaulta Megane, to wywali gały przy pierwszym serwisie. Tak jak kiedyś ludziom się słabo robiło jak jechali wymienić świece w TSie za 400-500 zeta..

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rigidigi Zobacz post
    Zwróćcie uwagę, że swoje opinie wydajecie jako eksperci, z wiedzą ponad przeciętną dla "randoma".

    Zwykły człowiek, który przesiądzie się z Renaulta Megane, to wywali gały przy pierwszym serwisie.
    Tak, zwłaszcza jak pojedzie się do zwykłego warsztatu gdzie takie auto widzą pierwszy raz. Pamiętam jak mi w pierwszej "pierwszy z brzegu" mechanik nie potrafił odkręcić filtra oleju. I jeszcze zwarcie zrobił

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory