Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Nie wiem z czego to cieknie

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Hołudza
    Auto
    166 2.0 Ts 155km 1999r przedlift
    Postów
    10

    Angry Nie wiem z czego to cieknie

    Witam rok temu kupiłem sobie Alfe Romeo 166 2.0 Ts 155km benz+LPG mam problem polegający na iż z tego miejsca które zaznaczone na zdjęciu leje się przy hamowaniu jakiś płyn (zdaję mi się że to płyn hamulcowy, nie jestem pewny jestem laikiem w motoryzacji i naprawach auta). Hamulce łapią mi dopiero jak docisnę na full pedał hamulca i tak jakby ABS się załączał bo inaczej nie idzie wyhamować. Pomozcie mi proszę co mam zrobić z tym problemem bo chwilowo podczas tej epidemii ciężko mi dostać się do mechanika jakiegokolwiek w mojej okolicy.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tmp-cam-1919187556.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	148.7 KB
ID:	269254  

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Przegnite łączenie elastycznego ze sztywnym. Zrób to jak najszybciej bo lada chwila możesz nie mieć wcale hamulców. Musisz albo znaleźć mechanika albo nauczyć się tego sam. Samemu do tej roboty potrzebujesz miedziany przewód hamulcowy, zaciskarkę, złączki. Musisz też wymienić elastyczne przewody do zacisków. I najlepiej to zrobić już na wszystkich kołach. Ale jak nie masz pojęcia o mechanice to nie wróżę Ci łatwej roboty

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Hołudza
    Auto
    166 2.0 Ts 155km 1999r przedlift
    Postów
    10

    Domyślnie

    Dzięki za informację ale jakbym mógł prosić bardziej szczegółowo opisać mi co jak mam robic

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Trzeba to wyczyścić. Uciąć stalowy oryginalny przewód hamulcowy tam gdzie zaczyna być "zdrowy". Zarobić tą końcówkę stalową ze złączką i dorobić z nowego miedzianego przewodu brakujący fragment z końcówką do przewodu elastycznego. Stary przewód połączyć z nowym za pomocą złączki nyplowej.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Otwock
    Auto
    166 2.4 JTD 20v TI '04
    Postów
    10

    Domyślnie

    Tę przewody lubią gnić jeszcze na zagięciu przy zbiorniku paliwa więc najlepiej zrobić sztywny od grodzi (w okolicy maglownicy jest połączenie, także wystarczy tam odkręcić nie trzeba pruć do samej pompy ABS. Przednie raczej będą dobre chociaż jak tył jest w takim stanie to warto sprawdzic

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    166 2.4 jtd only
    Postów
    86

    Domyślnie

    Rozumiem, że teraz to może być trudne, ale kolego lepiej oddaj to do warsztatu, bo odetniesz te przewody, spuścisz cały płyn z układu (o ile jeszcze tam jest), zapowietrzysz go i będziesz miał robotę z odpowietrzaniem wszystkich kół, a jako laik sam tego nie zrobisz. Taka naprawa nie powinna dużo kosztować, a średnio ogarnięty mechanik powinien sobie z tym poradzić w ciągu kilku godzin. Zanim wyjedziesz do warsztatu, to sprawdź najpierw, czy masz jeszcze płyn hamulcowy w zbiorniczku, w razie potrzeby go dolej.

    Ew. poproś jakiegoś znajomego, który ma o tym pojęcie, niech pokaże ci na aucie jak się do tego zabrać, bo jak coś spieprzysz to nie będziesz miał w ogóle hamulców.

Podobne wątki

  1. [159] Uszedł mi płyn chłodzący - wiem gdzie, nie wiem co to za część....
    Utworzone przez variatore w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-06-2018, 06:48
  2. [159] Cieknie olej na skrzynie nie wiem z czego to pomozcie
    Utworzone przez konradxd10 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-10-2014, 18:50
  3. problem z ABS i VCD słaby silnik nie wiem od czego
    Utworzone przez manius2008 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-01-2013, 20:05
  4. Cieknie olej, ale nie wiem skad....
    Utworzone przez Młody 25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 14:25
  5. Od czego to może być? urwało się i nie wiem co to jest
    Utworzone przez jptomczyk w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-09-2009, 22:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory