Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Temat: 2.4 136km stuki przeniesienia napędu, mechanizm różnicowy

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar GGienek
    Dołączył
    05 2020
    Mieszka w
    Trzebnica
    Auto
    159 sw 2.4 jtdm 210km 2009
    Postów
    149

    Domyślnie

    Dzięki wielkie ze pamiętasz i piszesz , widziałem sytuacje właśnie w Twoim temacie na zrób to sam. Ja póki co nie mogę zdobyć podkładek , nie wiem czy nie prościej będzie rozłożyć
    , zmierzyć i kupić coś pod wymiar . Oringi pokrywek mi doszły na szczęście

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar GGienek
    Dołączył
    05 2020
    Mieszka w
    Trzebnica
    Auto
    159 sw 2.4 jtdm 210km 2009
    Postów
    149

    Domyślnie

    Wymieniłem dyfer na nówkę, nowe łożyska , jednak kompletnie nic to nie dało . Cała lewa strona nowa , został już chyba tylko przegub zewnętrzny i poduszka pod skrzynia , ale to chyba niemożliwe żeby pukało zanim jeszcze puszczę sprzęgło , po prostu podczas wbicia biegu . Co prawda podkładkę regulacyjna zostawiłem Taka jaka była , ale czy różnica w tych setnych mm może powodować takie stuki ?

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar Kamil10
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    AR 166 3.0 220KM
    Postów
    153

    Domyślnie

    Na postoju, przy wbijaniu biegu słyszysz stuknięcie, a czujesz lekkie szarpnięcie całym autem? Zobacz przy odpuszczonych hamulcach, spróbuj też wcisnąć sprzęgło, poczekać kilka sekund, nie puszczając sprzęgła, wbić bieg(najlepiej 1 lub wsteczny) i jeszcze taka próba, wcisnąć sprzęgło, wbić bieg i nie puszczając sprzęgła wbić inny bieg i obserwować czy za drugim razem będzie puknięcie (np. 2 następnie 1)

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar GGienek
    Dołączył
    05 2020
    Mieszka w
    Trzebnica
    Auto
    159 sw 2.4 jtdm 210km 2009
    Postów
    149

    Domyślnie

    Najbardziej to słyszę przy wrzucaniu 2 i 3 , jade wciskam sprzęgło trzymam jest cisza, wrzucam bieg i jest pyknięcie zanim puszczę to sprzęgło . No ale poza tym przy gwałtownym naciśnięciu gazu tez stuka. Jak wrzucę Na postoju 1 i popuszczam szybciej sprzęgło to tez pyka . Postaram się sprawdzić tak jak mówisz , ale szarpnięcia żadnego nie czuje. Podczas jazdy tez nie czuje żadnych wibracji , dlatego ręce opadają, zaraz pół auta wymienię a dalej bedzie pukać

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar GGienek
    Dołączył
    05 2020
    Mieszka w
    Trzebnica
    Auto
    159 sw 2.4 jtdm 210km 2009
    Postów
    149

    Domyślnie

    https://youtu.be/1kc8ZIYgD7Y Ta poduszka ma tak latać w środku ?

  6. #26
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    ona taka miękka jest . żeby sprawdzić czy nie zerwana na pół najlepiej ja wyjąć.
    zanim kupisz nowa za 500 PLN zastanów się nad jej przeróbka na PU. deuter z Olkusza takie cos robi. ja 500zeta za to nie dam

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    [C

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar GGienek
    Dołączył
    05 2020
    Mieszka w
    Trzebnica
    Auto
    159 sw 2.4 jtdm 210km 2009
    Postów
    149

    Domyślnie

    Na filmiku może słabo widać , ale ona tak lata na boki w środku , ale nie wiem może ona ma pracować w taki sposób . Tez mi się nie widzi wyrzucić 5 stow za poduszkę , tym bardziej po wymianie mechanizmu różnicowego na marne . Z tym ze to jedyny mój trop , bo cała reszta jest nowa . Coś czuje, ze już tak po prostu będę musiał jeździć z tymi puknieciami ..

  8. #28
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    gieniu u mnie tez tak lata w sensie ona tak miękko pracuje . kiedyś wymieniłem ja na inna uzywke bo stara Mi siea zerwala i ta śruba oddzielila się od podstawy. że była zerwana dowiedzialem sie dopiero jak ja wyjalem. rozpadła się na 2 części.
    wyjecie jej nie jest trudne. odkrecasz 2 sruby od sanek i cała łapę od skrzyni. lewarkiem popierasz silnik od spodu i będziesz wiedział.

    deuter robi takie poduszki z pu Ale trza im wysłać stara żeby zamienili gumę.na poliuretan. na stronce ich jest cema jakiś czas temu to było.chyba 250 zeta.
    u drogiego fiata te poduszkibse ceni po 550 zetaXD Ale amatorów nie brakuje bo i towaru nie ma na rynku i handlarze łupią nas ile się.da.

    pojawiły się za 230 na allegro

    hutchinson 585119

    https://allegro.pl/oferta/poduszka-s...166-9242755562

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 02-07-2020 o 20:58
    [C

  9. #29
    Użytkownik Świeżak Avatar GGienek
    Dołączył
    05 2020
    Mieszka w
    Trzebnica
    Auto
    159 sw 2.4 jtdm 210km 2009
    Postów
    149

    Domyślnie

    No i to już jest cena w miarę do przyjęcia ale i tak splukalem się przez ten nowy dyfer teraz. Miałeś objawy jak u mnie przy wyrwanej poduszce ? Nie mam już siły wymieniać części na marne ..

  10. #30
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał GGienek Zobacz post
    Miałeś objawy jak u mnie przy wyrwanej poduszce ? Nie mam już siły wymieniać części na marne ..
    u mnie najwiekszym objawem był bujający się silnik na wolnych obrotach i gałka zmiany biegów, która przy puszczaniu i dodawaniu gazu mocno sie bujała.

    mech róznicowy tez mam do wymiany i czeka juz komplet na wymiane. Oznaki jego zuzycia u mnie to przede wszystkim szarpanie autem jak odpuszczam gaz na niskim biegu i słyszalne stuki z okolic skrzyni...Jakiś czas temu zaczeło się dzwonienie z okolic skrzyni jak stoje na światłach na luzie. Jak wcsje sprzęgło to sie to sdzwonienie ucisza. Więc Wyczytałem że to tez może dzwonić mechanizm różnicowy... Sama skrzynia sprawna chodzi cicho itp.. także tak to wygląda. a przelot mojej babci to ponad 400k...

    wymieniles mech róz i masz spokój. Nie dołuj sie bo jakis czas temu pojawiło sie kilka przypadków, gdzie zaczeły sie te mechanizmy rozlatywać a wtedy kaplica. Co prawda głownie rozpadały się w V6 ale w dizlach jest taki sam mechanizm. a dizel jak to dizel przewaznie ma ze 3x większy przebieg niż benzyna więc po 20 latach nowa różnicówka to dobra inwestycja..
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 03-07-2020 o 09:14
    [C

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Praca skrzyni przeniesienia napedu - stuki
    Utworzone przez coolman w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 27-02-2019, 21:22
  2. [Brera] Wał przeniesienia napędu
    Utworzone przez z4boj4d w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-03-2016, 19:27
  3. Brak przeniesienia napędu Alfa Romeo 166 2.4 jtd
    Utworzone przez JAREK 166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-12-2014, 19:47
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-01-2012, 07:24
  5. mechanizm różnicowy
    Utworzone przez Krzychu25wroc w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-06-2010, 23:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory