Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Alfa Romeo 166 TS 2.0 1999 - Jak dobrać skrzynię i problem z tyłem samochodu

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Pasłęk
    Auto
    Alfa Romeo 166 20 TS
    Postów
    86

    Domyślnie Alfa Romeo 166 TS 2.0 1999 - Jak dobrać skrzynię i problem z tyłem samochodu

    Witam

    Mam takie pytanie jak dobrać skrzynię do mojej alfy ? Ostatnio postawiłem Alfe do warsztatu bo wymieniałem tłumik końcowy i poprosiłem mechanika aby spisał mi numery skrzyni bo mam uszkodzony synchronizator trzeciego biegu. Mechanik powiedział że patrzyli za numerami z dołu i z góry i żadnych numerów nie znaleźli. Wiem że ponoć można rozpoznać skrzynie po numerach silnika ale też nie widzę gdzie ich szukać w 166 i czy ktoś się na tym zna że po numerze powiedział by jaki jest numer skrzyni. Dodatkowo mam taki problem że siadł mi tył samochodu, może to słabo zobrazuje sytuacje ale ostatnio do bagażnika wsadziłem 80 piw to miedzy nadkole a kolo ciężko było dłoń wsunąć. Nawet jak powoli przejeżdżam przez progi to mi spodem zahacza. Czytałem że jak koła wyglądają tak w 166 /--\ to wina tulei pływających. A opadnięty tył ? Chyba jednocześnie nie pękły by obie sprężyny, może to amortyzatory ?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    A ile masz w swojej biegów 5 czy 6 ? Bo różnie to bywało w tych starych autach.
    Odnośnie tyłu.To na wysokość tyłu ma też duży wpływ tuleja wahliwa.Jak się koła składają górą do środka na pustym aucie,to znak,że trzeba wymienić i wtedy ewentualnie szukać dalej.Amortyzator nie ma żadnego wpływu na wysokość auta.Tylko sprężyna i wahacz.
    A jeżeli robić będziesz tył,no to wtedy raczej polecam kompleksowy remont.Bo i tak na końcu na ustawienie zbieżności trzeba jechać.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Pasłęk
    Auto
    Alfa Romeo 166 20 TS
    Postów
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał motogold Zobacz post
    A ile masz w swojej biegów 5 czy 6 ?
    Skrzynie mam 5 cio biegową

    Edit:
    Ale to nie wystarczy bo były dwie wersje silnika i chyba pod to się patrzy. Ja nawet nie wiem gdzie szukać na tej skrzyni numerów. Niestety mało jest dokumentacji fotograficznej tego samochodu.
    Ostatnio edytowane przez Sawran ; 27-06-2020 o 21:38

Podobne wątki

  1. [159] Jakie opony dobrać do felg 18" Alfa Romeo 159 1.9jtdm 8V
    Utworzone przez psotnick w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 03-06-2014, 21:26
  2. Problem Alfa Romeo 2.4 JTD 1999 r
    Utworzone przez papa2004 w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-11-2012, 12:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory