Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Alfa Romeo 166 TS 2.0 1999 - Brak mocy przy wciskaniu pedału gazu.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Pasłęk
    Auto
    Alfa Romeo 166 20 TS
    Postów
    86

    Domyślnie Alfa Romeo 166 TS 2.0 1999 - Brak mocy przy wciskaniu pedału gazu.

    Witam

    Mam kolejny nie wiem nawet który problem ze swoją Alfą, jak człowiek myśli że wymienił już większość samochodu pojawia się coś nowego. Myślałem że jest on spowodowany uszkodzonym wydechem. Ale po wymianie końcówki wydechu na nową problem nie zniknął. Problem polega na tym że szczególnie gdy samochód postoi kilka godzin po jego uruchomieniu pedał gazu praktycznie nie reaguje. Pedał wciskam na maxa a samochód ledwo się toczy i gdzieś coś potrafi strzelić (wcześniej myślałem że to dziurawy wydech strzela). Usterka pojawiła się nagle. Nie wiem czy to przypadek ale raz zatankowałem gaz w innej stacji i od tamtej pory to się zaczęło.

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Podłącz się kompem i sprawdź działanie pedału przyspieszenia i położenia przepustnicy. Jedno z dwóch jest uszkodzone. Ale zazwyczaj to są styki przy pedale gazu. Zdjąć, przeczyścić. Tak samo wtyczkę przepustnicy.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Pasłęk
    Auto
    Alfa Romeo 166 20 TS
    Postów
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Podłącz się kompem i sprawdź działanie pedału przyspieszenia i położenia przepustnicy. Jedno z dwóch jest uszkodzone. Ale zazwyczaj to są styki przy pedale gazu. Zdjąć, przeczyścić. Tak samo wtyczkę przepustnicy.
    Dziękuję, komputera nie mam. Ale po pracy poczyszczę te styki benzyną i popsikam kontaktem. Jutro rano mam nadzieję że problem zniknie. Dam znać, pozdrawiam.

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Skoro:
    Cytat Napisał Sawran Zobacz post
    Mam kolejny nie wiem nawet który problem ze swoją Alfą, jak człowiek myśli że wymienił już większość samochodu pojawia się coś nowego
    to ja radzę szybko w kabelek się zaopatrzyć. Ponieważ to co napisałem to strzał w ciemno. A jak nie pomoże czyszczenie to co? Będziesz dalej szukał w ciemno? Wymieniał po kolei?

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Pasłęk
    Auto
    Alfa Romeo 166 20 TS
    Postów
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Skoro:

    to ja radzę szybko w kabelek się zaopatrzyć. Ponieważ to co napisałem to strzał w ciemno. A jak nie pomoże czyszczenie to co? Będziesz dalej szukał w ciemno? Wymieniał po kolei?
    Jeszcze zdejmę dolot i wyczyszczę przepustnice. Jak te prace nie pomogą to pojadę do warsztatu żeby podłączyli mi samochód pod komputer. W jednym jestem umówiony na wymianę tylnego zawieszenia to może sczytali by gratis

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silentosu
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    166 3.0 V6 Sportronic
    Postów
    287

    Domyślnie

    U tych ludzi nie ma czegoś takiego jak "gratis"; wliczą Ci to w cenę zawieszenia.
    Kabel masz za grosze: https://viaken.pl/pl/interfejs-fiat-...tyku-obd2.html, a zostanie z Tobą na długo.
    Sprawdź też świece, cewki i przewody zapłonowe.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Pasłęk
    Auto
    Alfa Romeo 166 20 TS
    Postów
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Podłącz się kompem i sprawdź działanie pedału przyspieszenia i położenia przepustnicy. Jedno z dwóch jest uszkodzone. Ale zazwyczaj to są styki przy pedale gazu. Zdjąć, przeczyścić. Tak samo wtyczkę przepustnicy.
    Siemanko, po wyczyszczeniu dolotu i przepustnicy jeździ jak złoto. Brudu było tyle że chyba nikt tam nie zaglądał od 99 roku. Bardzo dziękuję za cenną radę

    Cytat Napisał silentosu Zobacz post
    U tych ludzi nie ma czegoś takiego jak "gratis"; wliczą Ci to w cenę zawieszenia.
    Kabel masz za grosze: https://viaken.pl/pl/interfejs-fiat-...tyku-obd2.html, a zostanie z Tobą na długo.
    Sprawdź też świece, cewki i przewody zapłonowe.
    Jeżeli ten działa to bardzo chętnie kupię (jak chcesz to możesz polecić jakieś dobre oprogramowanie bo z kablem pewnie jakieś okrojone przyjdzie). Ja jakiś czas temu kupiłem interfejs z wyświetlaczem firmy Go,comma I300Pro i z moją Alfą nie działa. Jedynie co widzi to ładowanie aku a z komputerem do diagnostyki nie może się podłączyć. Na samochodzie kolegi sprawdzałem (nie Alfa) i działa, można robić diagnostyki, czytać kody i je kasować.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silentosu
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    166 3.0 V6 Sportronic
    Postów
    287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sawran Zobacz post
    (...) jak chcesz to możesz polecić jakieś dobre oprogramowanie bo z kablem pewnie jakieś okrojone przyjdzie...
    FES lub MES, pełno tego w sieci. Jeśli nie znajdziesz , to odezwij się na priv i coś Ci wyślę.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Pasłęk
    Auto
    Alfa Romeo 166 20 TS
    Postów
    86

    Domyślnie

    Po południu znowu zaczęło ją mulić. Kupiłem kabel i zobaczę jakie będą błędy.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Pasłęk
    Auto
    Alfa Romeo 166 20 TS
    Postów
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Skoro:

    to ja radzę szybko w kabelek się zaopatrzyć. Ponieważ to co napisałem to strzał w ciemno. A jak nie pomoże czyszczenie to co? Będziesz dalej szukał w ciemno? Wymieniał po kolei?
    Kupiłem kabelek i właśnie przetestowałem. Jedyny błąd jaki się wyświetla to P0130 - Lambda 1 signal above catalyser.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa blad.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	72.3 KB
ID:	270809

Podobne wątki

  1. Chrupie przy wciskaniu pedału sprzęgła
    Utworzone przez midcorp w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 05-09-2015, 19:47
  2. Przy wciskaniu gazu gaśnie.
    Utworzone przez werter81 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-04-2012, 15:26
  3. Trzask przy wciskaniu pedału sprzęgła
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-06-2011, 07:07
  4. Brak mocy przy dodaniu gazu 1.9 JTD
    Utworzone przez kary156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-10-2010, 20:39
  5. [146] brak mocy i strzelanie przy kolektorze ssacym przy dodawaniu gazu
    Utworzone przez Karol_PKAR w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 16-05-2010, 13:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory