Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 57 z 57

Temat: Alfa Romeo 166 3.0 V6

  1. #51
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    No ale to też pewnie nie są nie wiadomo jakie kwoty

    Też u siebie miałem powyższy komplet (rolki INA, pasek Gates, napinacz SNR, pompa Magneti Marelli). Zrobiłem na nim jakieś 35-40tys km i niby wszystko ok, ale pod koniec któraś rolka zaczęła hałasować. Nie zdążyłem zdiagnozować czy to z osprzętu czy rozrządu (sprzedałem auto), może niech ktoś z tym samym zestawem się wypowie czy miał podobny problem.

  2. #52
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Lublin-Nałęczów-Puławy
    Auto
    Były 3x1562.5V6; 1x1662.5V6;Teraz 156 3.0V6 (1998); 156 2.4 20VJTD TI (2004); 159 1.8MPI
    Postów
    209

    Domyślnie

    Odkąd powstało allegro kupuję graty na wymianę rozrządu w V6 na necie i nie pamiętam abym z pompą wody przekroczył kwotę 800 zł. Na wiosnę tego roku kupiłem komplet za 799 zł (kpl. INA+Magneti Marelli). Wymieniam od 15 lat w Nałęczowie pod Lublinem i niedawno mechanik (sam jeżdzi GTA) podniósł się z robocizną z 300 na 400 zł. W tej cenie mam już gratis robociznę za wymianę świec (wymieniam zawsze razem z rozrządem).
    Wszystko co kupiłem wytrzymywało 80 tys. km (co tyle wymieniam rozrząd w Busso).
    (swego czasu pisałem, że sprowadziłem z Niemiec 18 letnią 166 2.5V6 z przebiegiem 140 tys. km na pierwszym fabrycznym rozrządzie i z pompą wody na plastikowym wirniku - pasek wizualnie był całkiem ok :-)
    Jak ktoś pisze, że wymiana rozrządu kosztowała go 2000zł i ponad to ja od 19 lat robię to w połowie tej ceny ale graty kompletuję sam.
    Ostatnio edytowane przez valdek ; 27-12-2020 o 20:00

  3. #53
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    No jeszcze do tego trzeba doliczyć uszczelki pokryw zaworów i uszczelki świeć i "baranów" no chyba, że ktos na silikon składa a raczej porządny warsztat tak nie zrobi.
    Ale mowa jest o komplecie rozrządu. A w jego skład nigdy uszczelki kap nie wchodzą.
    Oczywiście, że jak chcesz to zrobić porządnie to wymieniasz. Tak na prawdę powinieneś nawet zmienić oringi wtryskiwaczy po ich wyciąganiu. Tak więc ten teges..... do kompleksowej roboty jeszcze sporo pierdółek trzeba doliczyć. To za 5zł to za 105zł kwestia tego kto to robi bo po warsztacie nie licz na to, że sprawdzisz czy wymienili Ci na nowe uszczelki kapy.
    Tak czy siak komplet rozrządu jak widać jest stosunkowo tani. A że biorą dużo za robociznę.... cóż. Egzotyczne auto to egzotyczna cena a przecież w busso rozrząd zmienia się dość łatwo. Są auta gdzie mniejsze silniki trzeba do tej operacji wyciągać. A w alfie to można zrobić na trawniku.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał valdek Zobacz post
    Jak ktos pisze, że wymiana rozrząd kosztowała go 2000zł i ponad to ja od 19 lat robię to w połowie tej ceny ale graty kompletuję sam.
    Ale rozgraniczmy jednak robotę samodzielną od usługowej bo w przeciwnym razie dyskusja nie ma sensu.
    Czy 1000zł za wymianę rozrządu to dużo czy nie to kwestia dyskusyjna. Biorąc pod uwagę roboczogodziny to dużo. Bo to nie jest trudna robota. Ale tak jak pisałem egzotyka cenę podbija i jak nie masz zrobić gdzie musisz tyle zapłacić i koniec kropka.
    Odradzam raczej oszczędności i wiejskich domorobców bo ten silnik jest podatny na fuszerę. W brew pozorom nie brakuje czopków twierdzących, że da się bez blokad albo co lepsze bez luzowania kół nie wspominając potem o wkręconych obrobionych śrubach lub urwanych gwintach..... za oszczędność rzędu kilku stówek to nie ma sensu.

  4. #54
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    166 3.0V6 2000, Mitsubishi Galant 2,5V6 97', BMW E38 750 iL 95'
    Postów
    47

    Domyślnie

    Fajnie , że temat się rozwinął a skoro tak to jeszcze podpytam...przy rozrządzie chciałem jeszcze wymienić uszczelniacz wału i uszczelniacze wałków rozrządu ( od zawsze używałem tylko Corteco..czy w przypadku Alfy to też dobry wybór?...spotkałem się z opinią że pompa Magentii to syf i brać tylko Hepu lub Dayco, wcześniej na tym forum czytałem o pompie Bugatti...rolki INA lub SKF pasek Contitech, Gates w przypadku innych aut piszczał jeszcze w pudełku...i czy napinacz SNR to jest Litens?

  5. #55
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Lublin-Nałęczów-Puławy
    Auto
    Były 3x1562.5V6; 1x1662.5V6;Teraz 156 3.0V6 (1998); 156 2.4 20VJTD TI (2004); 159 1.8MPI
    Postów
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurak80 Zobacz post
    Fajnie , że temat się rozwinął a skoro tak to jeszcze podpytam...przy rozrządzie chciałem jeszcze wymienić uszczelniacz wału i uszczelniacze wałków rozrządu ( od zawsze używałem tylko Corteco..czy w przypadku Alfy to też dobry wybór?...spotkałem się z opinią że pompa Magentii to syf i brać tylko Hepu lub Dayco, wcześniej na tym forum czytałem o pompie Bugatti...rolki INA lub SKF pasek Contitech, Gates w przypadku innych aut piszczał jeszcze w pudełku...i czy napinacz SNR to jest Litens?

    Zakładałem u siebie pompy Bugatti, Holtz, Hepu i Magneti Marelli i wszystkie się sprawdziły. Kiedyś było ważne aby pompa miała metalowy (a nie plastikowy - jak pompa fabryczna) wirnik ale teraz chyba wszystkie mają metalowy.
    Pasek? Nie wiem czy kiedykolwiek miałem inny jak Gates (wzmocniony) i nie mam złych doświadczeń.
    INA i SKF to topowi producenci i lipy nie powinno być. Kiedyś były rolki Ruville ale zniknęły z rynku a pojawiły się INA.
    SNR (Francja?) to uznany producent łożysk (w tym do AR) i raczej nie jest to Litens. Chociaż mój mechanik twierdzi, że Litens jest tylko kanadyjskim konfekcjonerem a nie producentem a jeśli tak (nigdy tego nie weryfikowałem) to pod marką Litens mogły być pakowane napinacze SNR.
    Mój syn ostatnio założył u siebie rolki Optimal po 100zł/szt i po 10 tkm są cichutkie.
    Na czterech egzemplarzach Busso zrobiłem już ponad pół miliona kilometrów i mogę powiedzieć, że ważniejsze jest to komu powierzysz wymianę rozrządu od tego jakiej marki graty założysz bo ewidentnie "złych" producentów tu nie ma.
    Ostatnio edytowane przez valdek ; 27-12-2020 o 21:17

  6. #56
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurak80 Zobacz post
    Fajnie , że temat się rozwinął
    Nie. Nie fajnie bo robi się jeden temat do wszystkiego. Jak potem ktoś ma uzyskać pomoc np dotyczącą rozrządu, uszczelniacza itd....? W temacie Alfa Romeo 166 3.0 V6? To może wszystkie tematy z technicznego zlepimy w jeden pasujący do "Alfa Romeo 166 3.0 V6"???

  7. #57
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Ale mowa jest o komplecie rozrządu. A w jego skład nigdy uszczelki kap nie wchodzą.
    Idąc tym tokiem myślenia to pompa wody też nie powinna znaleźć się w zestawie napędu rozrządu i wyjdzie jeszcze taniej

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Czy 1000zł za wymianę rozrządu to dużo czy nie to kwestia dyskusyjna. Biorąc pod uwagę roboczogodziny to dużo. Bo to nie jest trudna robota.
    Tu się zgodzę w 100% że 1000zł za robociznę to za dużo jeżeli patrzymy na zakres prac i czas do tego potrzebny.
    Ostatnio edytowane przez esco1982 ; 28-12-2020 o 07:36
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory