Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: 166 2.0 V6. Awaria kompresora klimatyzacji

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar arturh
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    166 V6 TB
    Postów
    107

    Domyślnie 166 2.0 V6. Awaria kompresora klimatyzacji

    Witam. Jest taka opcja, żeby odłączyć kompresor klimatyzacji i mieć nawiew . W tej chwili wyświetla błąd "momentary air clima faulty" i nie działa nawiew na szybę. Kompresor jest odłączony bo zaciął się i dymilo z niego a za wymianę z regeneracją i geometrią krzyknęli 1500zl.

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    w jtd da radę ominąć kompresor dając krótszy pasek 6pk. 156 2.4 wychodziły bez klimy i łatwo dobrać krótszy pasek od 156. na czas naprawy kompresora spelnia to swoja funkcje bo auto pozostaje mobilne.

    w tb też pewnie coś byś dobral. Ale to kest dobre na jakiś czas tylko

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    [C

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar arturh
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    166 V6 TB
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    w jtd da radę ominąć kompresor dając krótszy pasek 6pk. 156 2.4 wychodziły bez klimy i łatwo dobrać krótszy pasek od 156. na czas naprawy kompresora spelnia to swoja funkcje bo auto pozostaje mobilne.

    w tb też pewnie coś byś dobral. Ale to kest dobre na jakiś czas tylko

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Ale nawiew powinien działać? Kompresor jest odpięty czy jakoś tak i chodzi na pasku ale sama rolka się kręci.
    Ten błąd " momentary coś tam to jak skasować? Bezpiecznik pod kierownicą wymieniłem.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Nawiew bez klimy powinien chodzić, też mam "klimę sprawną do nabicia" i nawiew normalnie był. Do czasu bo kilka dni temu się zesrał. I też momentary...

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Loco
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 166 3,2 V6 06r
    Postów
    268

    Domyślnie

    Sprawdź bezpiecznik który odpowiada za nawiew, klime ,może uszkodzony kompresor dał jakieś zwarcie.

    Edit. Sory nie doczytałem że, wymieniłeś bezpiecznik .


    Było
    AR 156 1.8ts
    AR 156 2,5V6
    FIAT CROMA II 1.9 150KM automat

    JEST
    AR 166 3.2V6 FL
    VOLVO V70 III 2.0F 2010r

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturh Zobacz post
    Ale nawiew powinien działać? Kompresor jest odpięty czy jakoś tak i chodzi na pasku ale sama rolka się kręci.
    Ten błąd " momentary coś tam to jak skasować? Bezpiecznik pod kierownicą wymieniłem.
    Jeżeli klima jest wyłaczona w aucie ( funkcja ECON) rolka na kompresorze jak masz założony pasek zawsze się kręci ale Nie kręcą się bebechy kompresora.

    Jak uruchamiasz klime w aucie ( wyłaczasz ECON) to działa sprzęgło i powoduje to że obracające się koło pasowe zaczyna napędzać bebechy kompresora i masz chłód w aucie.

    Jeżeli odepniesz kostke od sprężarki (od sprzęgła) to ją odłaczysz - bebchy przestaną się kręcić nawet jak klime uruchomisz z ICS.

    PAtent z krótszym paskiem jest fajny jak np musisz zdemontowac kompresor a chcesz autem gdzies sie przemieścic awaryjnie. Ew zakłądasz krótszy pasek jak masz problemy ze sprzęgłem albo łozyskiem koła pasowego. Wtedy nei demontując kompresora możesz zdjąć np łozysko i je zamówić.
    Masz wtedy cay czas działąjący alternator i pompe wspomagania i mozesz normalnei jezdzic
    z tym błędem "Momentary " to sa już tu wątki po kilkadziesiat stron. Nikt nei wie dlaczego to wyskakuje i kiedy. Przyczyn może byc wiele od zacinających się klap kierunku nawiewy, obiegu wew-zew itp.. Poprostu zawsze jak cos sie dzieje nie tak jak powinno to wyskakuje ten błąd... Wg mnie ten bład powoduje tylko elektronika nawiewów - jak cos ma sie wydarzyć ale np pojawia sie jakiś chwilowy problem z silniczkami/klapami itp- ogólnie z elektryką odpowiedzialną za klime w aucie
    . Sam kompresor jak jest uszkodzony to poprostu nie chłodzi czy tam hałasuje itp.

    być może masz problemy z łozyskiem na kole pasowym kompresora. A dym to ocierający się pasek klinowy o to koło. Zdejmij pasek i zobacz w jakim stanie masz łożysko. Pokręć kołem posłuchaj.. Może sam kompresor jest ok.
    Koło pasowe kręci sie cały czas nawet jak klima nie jest właczona a każde łożysko w końcu padnie. Ale fachowcy zaraz regeneracje bedą robić... oni po kase sa pierwsi... Zacznij od diagnozy. O zatartych kompresorach nie pamiętam żeby tu ktos kiedyś pisał...
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 11-09-2020 o 22:56
    [C

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Loco
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 166 3,2 V6 06r
    Postów
    268

    Domyślnie

    U mnie się zatarł ,tylko dziwnym trafem dzien po nabiciu czynnika który był ściągnięty do wymiany nagrzewnicy [emoji53]

    Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka


    Było
    AR 156 1.8ts
    AR 156 2,5V6
    FIAT CROMA II 1.9 150KM automat

    JEST
    AR 166 3.2V6 FL
    VOLVO V70 III 2.0F 2010r

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał Loco Zobacz post
    U mnie się zatarł ,tylko dziwnym trafem dzien po nabiciu czynnika który był ściągnięty do wymiany nagrzewnicy [emoji53]

    Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
    Pytanie Loco czy czasem nie uruchomił Ci się kompresor bez oleju. Z tego co wiem to olej jest odsysany wraz z czynnnikiem i może jak jechałes do domu to Ci sie zatarł kompresor bo sprężarka sie na jakiś czas właczyła sama przez sie... Rozne cuda na kiju sie dzieją tym bardziej jak te wozy j włosi projektowali do takich akcji idealny jest patent z krótszym paskiem
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 11-09-2020 o 23:18
    [C

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Loco
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 166 3,2 V6 06r
    Postów
    268

    Domyślnie

    Odsysali tam gdzie wymieniali nagrzewnice. Nigdzie nie jeździłem bo auto było cały czas u nich na warsztacie, myślę że oni musieli coś spartolić albo mieć walnietą maszynę.

    Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka


    Było
    AR 156 1.8ts
    AR 156 2,5V6
    FIAT CROMA II 1.9 150KM automat

    JEST
    AR 166 3.2V6 FL
    VOLVO V70 III 2.0F 2010r

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Sprawdź najpierw,czy nie spaliło bezpiecznika na podszybiu.Skoro masz taki komunikat.Bezpiecznik 2 z lewej chyba 30A.I jaki masz typ kompreora,bo były 2 rodzaje z tego,co pamiętam.Denso i jeszcze jakiś.

Podobne wątki

  1. Regeneracja kompresora klimatyzacji
    Utworzone przez loeb666 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-08-2019, 20:03
  2. [MiTo] Wymiana kompresora klimatyzacji
    Utworzone przez dobrzan w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2016, 15:01
  3. Sprzęgło kompresora klimatyzacji
    Utworzone przez rafalontko625 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-07-2012, 17:00
  4. Regeneracja kompresora klimatyzacji
    Utworzone przez RAFAL w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-03-2008, 18:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory