Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Sprzegło zapowietrza sie podczas gdy auto Stoi np: przez noc. Po rozgrzaniu znika

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    Alfa 147 1.6 , Alfa 166 2.4
    Postów
    5

    Domyślnie Sprzegło zapowietrza sie podczas gdy auto Stoi np: przez noc. Po rozgrzaniu znika

    witam pisze ponieważ mam problem na który nie mam pomysłu. przeczytałem połowe tematów i rozebrałem połowe samochodu.

    problem jest taki. pewnego razu sprzegło zapowietrzyło sie i miałem ogromny luz na pedale. nie odbijało do końca i w ogóle.

    po odpowietrzeniu problem znikł na jakiś czas. jednak gdy auto stało przez noc na przykład. rano wsiadam i pedał jest miękki. i czuje że pociskam wysprzęglik dopiero na końcu pedała.

    po pod pompowaniu pare razy stał się normalny

    rozebrałem wysprzęglik. lekko się zacinał ale po wyczyszczeniu było ok. jest nowy FTE. gdy robiłem sprzęgło w marcu

    wyrzuciłem ten zaworek który jest między wysprzęglikiem a przewodem.

    przewód był robiony przez fachowca. bo podczas wymiany sprzęgła urwałem zakówkę. więc jest można powiedzieć nowy.

    pompka sprzegła została wyczysczona i dostała nowe gumki (reperaturki). oraz została dorobiona gumowa tuleja która znajduje się na końcu. co łączy pedał z pompką.

    problem znikł ponownie.

    lecz od 2 tyg gdy auto stoi jakiś czas gdy wsiadam znowu pedał jest miękki do połowy. pompowanie nic nie daje. dopiero gdy samochód pochodzi z 2 min pedał twardnieje. a gdy się nagrzeje problem znika kompletnie. nie ma żadnego luzu.

    spotkał się ktoś z tym? ja już nie mam pomysłu co to może być. a zanim będę wydawać 300 złoty na pompke i wysprzęglik to wolę jeszcze pokombinować

    i nie nigdzie nie ma wycieków.

    z góry dziękuję za jakie kolwiek porady. pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa 147 JTD 8V
    Postów
    174

    Domyślnie

    Na 99% masz wadliwa/uszkodzona pompę sprzęgła. Tak naprawdę tylko ona jest w stanie pociągnąć powietrze. Wysprzeglik jest niżej niż pompa, to po pierwsze, po drugie w wysprzegliku zawsze masz dodatnie ciśnienie. Uszkodzony musiałby lać. Sprzawdz jeszcze raz połączenie przewodu z pompka i sama pompkę. W podobnym przypadku u mnie wymiana pompy rozwiązała wszystkie problemy. Przed wymiana pompy sprawdziłam szczelność całego układu, wszystko było wymyte zmywaczem do hamulców, pompowanie sprzęgłem „do znudzenia” i sprawdzenie czy nigdzie nie pojawia się najmniejszy wyciek.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TB byla Alfa romeo 166 FL 2.4 JTD jest
    Postów
    816

    Domyślnie

    J.W. dla mnie też pompa siedzi.
    Jeśli pomogłem - kliknij na gwiazdkę.


Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 01-07-2014, 06:53
  2. po rozgrzaniu silnika auto traci moc
    Utworzone przez sobi112 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-05-2014, 23:03
  3. [156] Auto gaśnie po rozgrzaniu i nie chce zapalić
    Utworzone przez Alfer w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-01-2013, 23:10
  4. Komputer pokazuje ikone oleju jak auto stoi na górce.
    Utworzone przez paw84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-11-2010, 19:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory