Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Temat: Odczyt potecjometru gazu w sterowniku Sportronica

  1. #11
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Trochę dziwne. Piszesz w pierwszym poście, że skrzynie i tak oddajesz do remontu (potem to potwierdzasz) a potem doszukujesz się rozwiązania. To albo sam to robisz albo oddaj do serwisu i po temacie.
    A jeżeli sam szukasz i kombinujesz to zawsze zaczyna się od zmiany oleju na nowy. Przy takich jak i gorszych objawach wiem z doświadczenia, że zmiana oleju może pomóc (w większości wypadków).
    Dyskusja o tym co jak i dlaczego nie ma specjalnie sensu skoro i tak nic nie zrobisz tylko oddasz do "skrzyniarza".

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    AR 145 1.7 16v boxer; AR 166 FL 2.4 JTD 20v Sportronic
    Postów
    57

    Domyślnie

    Trochę dziwi mnie Twój naskok na mnie, ale spoko. Dyskutuje, bo ludzie pytają.

    Co do samodzielnej naprawy, to już zrobiłem co było w mojej mocy (chęci?), czyli wymiana zaworów proporcjonalnych i oleju oraz adaptacja. Nic to nie zmieniło, wiec postanowiłem sprawę przekazać specjaliście. Prawdopodobnie bym sobie poradził z większością rzeczy, bo już takie rzeczy robiłem, ale po prostu niemam odpowiednich warunków i czasu żeby ogarnąć to samemu. Człowiek się starzeje, bo kiedyś to nawet bym się nie zastanawiał tylko targał skrzynie i rozbierał całość jak Wania traktor.

    Także pozdrowienia i dam znać jakie efekty da naprawa.

  3. #13
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał starykot Zobacz post
    Nie rozsprzęgla na D? Przecież to normalne w skrzyni ze sprzęgłem hydrokinetycznym.
    ZF w V6 faktycznie ciągnie cały czas, jak w większości aut, ale Aisin w JTD powinien rozsprzęgać na postoju, ta skrzynia tak ma po prostu. Po delikatnym wciśnięciu gazu powinien załączyć z powrotem i jechać (na D).
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #14
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Nie czuj się urażony. Z Twoich wpisów nie wyczytałem abyś coś mechanicznie przy skrzyni robił. Z wymianą oleju to zrozumiałem, że nie Ty wymieniałeś (tylko info po poprzedniku) bo nie przyszło mi do głowy, że z takimi objawami można jeździć 50kkm (co i tak przekłada się na ponowną wymianę). Dlatego napisałem tak a nie inaczej.
    Oczywiście podyskutować możemy ale ja uważam, że jeżeli pada hasło "oddaję na serwis" to dyskusja nie ma sensu do czasu uzyskania werdyktu z owego warsztatu. Chociażby dlatego, że w zasadzie żaden mechanik sobie nie pozwoli na "dobre rady" a i tak zrobi po swojemu.
    Możesz oczywiście przestrzelić i prześledzić połączenia zewnętrzne skrzyni, jednak tak czy siak na stan oleju to wpływu nie ma. Fakt faktem z Twojego opisu wynika, że nie jest z nim dobrze.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    ale Aisin w JTD powinien rozsprzęgać na postoju
    Też mi się tak wydaje choć nie mam jtd. Nie mniej jednak to nie zależy od skrzyni tylko oprogramowania (lub sterownika? - nie wiem). Ale ta sama skrzynia w innych autach (markach) "ciągnie" na D tak jak ZF w 166.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    AR 145 1.7 16v boxer; AR 166 FL 2.4 JTD 20v Sportronic
    Postów
    57

    Domyślnie

    Spoko, spoko urazić mnie raczej ciężko - tak praca. Cały czas muszę bronić swoich pomysłów.

    O tym co robiłem przy skrzyni nie pisałem, bo nie o tym miał być ten temat. Ale skoro ludzie pytają to chętnie uchylę rąbka tajemnicy...

    W związku z powyższym chyba założę wątek w Naszych Bellach, choć narazie niema się czym chwalić, bo mój niunia wymaga jeszcze dużo dopieszczania.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    AR 145 1.7 16v boxer; AR 166 FL 2.4 JTD 20v Sportronic
    Postów
    57

    Domyślnie

    Podsumowując trochę temat mojej skrzyni...

    Odebrałem samochód w piątek i jak na ten moment wszystko chodzi jak złoto. Zrobiłem z górką 200 km i powiem tylko, że nie poznaje samochodu - odzyskał przyspieszenie, biegi zmienia płynnie, nic nie szarpie.

    Denerwuje mnie tylko, że 4 bieg wrzuca dopiero przy na oko 65 km/h, a ma już wtedy 2200 obrotów i trochę mi to przeszkadza. Może to kwestia mojego stylu jazdy, ale właśnie najczęściej utrzymuje prędkość między 50 a 70 na godzinę. Skrzynia z uporem maniaka zmienia z 3 na 4 i na odwrót.

    Też tak macie? Może coś jest nie tak, chociaż sądzę, że tak po prostu napisany jest algorytm zmiany biegów.

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pablito8212
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4JTD 20V Sporttronic
    Postów
    546

    Domyślnie

    Też tak mam a skrzynia jest igła, więc musi tak być po prostu. Ale jak już przełączy na 4 bieg to potem możesz jechać śmiało 60km na godzinę i utrzyma się na 4 biegu [emoji6]

    Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    AR 145 1.7 16v boxer; AR 166 FL 2.4 JTD 20v Sportronic
    Postów
    57

    Domyślnie

    Dzięki. W takim razie będę musiał z tym żyć.

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pablito8212
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4JTD 20V Sporttronic
    Postów
    546

    Domyślnie

    Ważne że masz automat bo to duży plus [emoji16][emoji16][emoji16][emoji16]

    Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było: 3.0V6/2.5V6/2.4R5 | Jest: 2.4R5/2.0TS
    Postów
    312

    Domyślnie

    Aisin ogólnie jest wkur******y. Punkty zmiany biegów są wymyślone z czapy. Ten sam Aisin w Volvo ma zupełnie inne algorytmy i zapina 4 przy 50. Jak wyczujesz tą skrzynię, nauczysz się operować gazem tak, żeby było po twojemu Pewnych spraw jednak nie przeskoczysz

    Na pocieszenie dodam, że jak będziesz stosował grzybojazdę, Aisin jest w stanie dotrwać na 4 biegu do 43 km/h. Przydaje się to przy dojeżdżaniu do świateł
    AR 166 2.5V6
    AR 166 2.4R5

Podobne wątki

  1. [159] Pilne - pomoc przy sterowniku silnika 1,8MPI
    Utworzone przez Teges w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-05-2023, 17:22
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-03-2020, 11:15
  3. Odczyt Bledow
    Utworzone przez misiek718 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-11-2012, 19:32
  4. Bubu321 przyznaj się co "popsułeś" w tym sterowniku :D?
    Utworzone przez GrzesiekK. w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 12-03-2011, 12:05
  5. Odczyt błędów
    Utworzone przez nietyx w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-01-2011, 18:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory