Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Temat: Sprężyny obniżające a dudnienie na nierównościach

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 166 3.0 Sportronic 2002
    Postów
    323

    Domyślnie

    Z czasem tracą, pytanie jak to sprawdzić? Bo o tym że wylany amortyzator który chodził jak pompka od roweru na stacji pokazywał 60% słyszy się często.
    Póki co zmieniłem sprężyny na kyb, a w zasadzie póki co 3 koła, krecenie tymi ściągaczami to jest kosmos, dobrze że tylne sprężyny nie są tak grube i da się je skręcić wkrętarka.
    Martwi mnie stan tylnych poduszek amortyzatora, zresztą nie mnie jednego, i o ile gniazda sprężyn są są w niezłym stanie, to guma trzymająca trzpień amortyzatora jest dość miękka i wypracowana. Zastanawiam się jak są zbudowane te poduszki, pewnie zgrzane w kilku miejscach z dwóch połówek, ciekawe czy dało by się toto "rozwulkanizowac" i wstawić do środka poduszkę z czegoś innego, choćby spróbować dorobić to z przedniej poduszki i jakoś skręcić/zespawac/znitowac.
    Mam jeszcze jedno pytanie, czy pod sprężyna w miejscu gdzie siedzi ona w amortyzatorze powinna być jakaś podkładka?
    Ostatnio edytowane przez starykot ; 03-12-2020 o 14:29

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Kłobuck/Częstochowa
    Auto
    166 3.0v6 24 Sportronic GT 1.9 jtd./159 2.2 jts
    Postów
    54

    Domyślnie

    Szwagier mój prowadzi stację diagnostyczną ,więc jestem trochę uświadomiony w temacie .
    Częstym błędem jest mówienie o sprawdzeniu skuteczności amortyzatorów na stacji.
    Tymczasem sprawdzenie to dotyczy całego układu amortyzowania koła , czyli ten procentowy szacunek który podawany jest na monitorze dotyczy wszystkich elementów składowych (wahaczy , sprężyn , poduszek ), a nie tak jak panuje powszechna opinia że samych amortyzatorów.
    Natomiast na dole sprężyny bynajmniej u mnie nasunięte są takie gumowe osłony zwoju i nic poza tym , pewnie jak zamontujesz bez też się obędzie.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    166 2.4 jtd only
    Postów
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał starykot Zobacz post
    Martwi mnie stan tylnych poduszek amortyzatora, zresztą nie mnie jednego, i o ile gniazda sprężyn są są w niezłym stanie, to guma trzymająca trzpień amortyzatora jest dość miękka i wypracowana. Zastanawiam się jak są zbudowane te poduszki, pewnie zgrzane w kilku miejscach z dwóch połówek, ciekawe czy dało by się toto "rozwulkanizowac" i wstawić do środka poduszkę z czegoś innego, choćby spróbować dorobić to z przedniej poduszki i jakoś skręcić/zespawac/znitowac.
    Wydaje mi się, że ktoś coś takiego rozmontowywał, piaskował, malował i składał z powrotem, ale nie pamiętam, czy chodziło o Alfę, czy Lancię. Jakimś rozwiązaniem jest to, aby w to miejsce wstawić poliuretan, ale przypuszczam, że w takim wypadku można pożegnać się z komfortem jazdy.

    Jako, że u mnie guma jest jeszcze w niezłym stanie, postanowiłem trochę zreanimować tą poduchę (przynajmniej z zewnątrz). Na drugim zdjęciu widać mniej więcej jak to jest połączone. Jakbym miał drugi komplet, to pewnie bym się pobawił kątówką, ale na razie mi szkoda.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201208_203840.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	38.0 KB
ID:	274598
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201208_204010.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	51.8 KB
ID:	274599

Podobne wątki

  1. Sprężyny obniżające
    Utworzone przez catarts w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-03-2018, 11:04
  2. Sprężyny obniżające z AR 147 do AR 156
    Utworzone przez Speedy w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-03-2012, 20:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory