Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: AISIN AW55-50 w 166

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Competizione
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Wołczyn
    Auto
    166 2.4 jtd 10v
    Postów
    444

    Domyślnie AISIN AW55-50 w 166

    Witajcie,

    Jakieś 2 miesiące temu remontowałem skrzynie biegów, Zostały wymienione elektrozawory, sprzęgło i jeszcze jakieś inne części- dokładnie nie pamiętam już, generalnie to prawie sama obudowa została tylko stara.

    Zauważyłem że skrzynia lubi sobie strzelić na Sportronicu przy redukcjach, albo lubi szarpnąć przy zmianie PRND, zwłaszcza z P na D, albo zazębia bieg dopiero po 2-3 sekundach przy czym raz szarpnie, a raz nie, nie ma znaczenia czy olej jest ciepły czy zimny to się dzieje wybiórczo. Ogólnie w trybie Drive jedzie tak, że nawet nie czuć zmian biegów, ale przy preselekcji np. z Parking na Drive, albo z Parking na Rear czuć szarpnięcia czasami, z tymże dużo mniej odczuwalne to jest z P na R bo z P na D to różnie, nieraz od razu złapie bieg a nieraz trzeba czekać około 2-3 sekundy przy czym strzeli tak że aż całą budą zatrzęsie.

    Dodam tylko jeszcze, że skrzynia nie wywala żadnych błędów, ani na desce, ani pod kompem. Nie wiem co może być przyczyną takich zachowań tej skrzyni.

    Dodatkowo dodam, że adaptacja czy ustawianie prędkości obrotowych nie było robione, bo skrzynie wyjmowaliśmy razem z kolegą u niego w warsztacie i pojechała na remont, później przyjechała i tylko razem ją zamontowaliśmy, on nie zna się na takich skrzyniach więc nie chciał nic grzebać żeby nie zepsuć.


    Czy trzeba ją podłączać pod komputer po wymianie i komputerowo ustawiać prędkości obrotowe, robić adaptację ?

    Wszelkie podpowiedzi mile widziane
    była 166 3.0 24v, była 156 2.4 m-jet

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Reset adaptacji skrzyni a potem adaptacja to pierwsze co powinieneś zrobić po jej naprawie. U siebie jak wymieniłem skrzynie, to zanim zrobiłem adaptację to byłem załamany. Po adaptacji chodzi bez zarzutu.

    Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Competizione
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Wołczyn
    Auto
    166 2.4 jtd 10v
    Postów
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał danus77 Zobacz post
    Reset adaptacji skrzyni a potem adaptacja to pierwsze co powinieneś zrobić po jej naprawie. U siebie jak wymieniłem skrzynie, to zanim zrobiłem adaptację to byłem załamany. Po adaptacji chodzi bez zarzutu.

    Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka
    Spoko, powiedz mi co potrzeba do resetu. Mam elm327 i kabel z przełącznikiem od Viakena no i MES'a. Czy to wystarczy? Trudno jest to wykonać?

    Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka
    była 166 3.0 24v, była 156 2.4 m-jet

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WROCŁAW
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    393

    Domyślnie

    wystarczy chyba akumulator odpiac na godzine i skrzynia sie zresetuje .A adaptacja to:
    "Uruchom pojazd i ustaw pozycję na D jedź z prędkością około 8 km/h i powoli zatrzymaj pojazd - powtórz około 10 razy
    Na biegu jałowym wciśnij hamulec i zmień wybierak z pozycji N na D i przytrzymaj tak przez około 30 sekund, zwilnij hamulec i powtórz około 10 razy"



    http://www.prnd.pl/aw55-50-automatyc...egow,4,44.html
    Ostatnio edytowane przez sebastian-wro ; 22-11-2020 o 08:36

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Adaptacja skrzyni nie skasuje się odpięciem aku. Wchodzisz mesem w skrzynię i wybierasz reset parametrów adaptacyjnych. Sterownik próbuje teraz sterować zaworami pamiętając reakcję starej skrzyni.

    PKT. 2,3,4 muszą być spełnione przy każdej z adaptacji.

    Gear shift learning control.
    This control learns the pressure of the clutch and of the brake to reduce the shock from the gear change (shift to higher gear, shift to lower gear, manual shift to lower gear, shift to lower gear from neutral).

    Learning methods:
    1) 65° C =< fluid temperature < 110° C.
    2) Constant slight opening of throttle valve (20-30%)
    3) gear change interval (about 3 seconds)
    4) repeat each gear change about 10 times.

    Control of shift from N to D.
    This control improves the quality of the gear change from N to D by activating solenoid SLT in lreation to the travel of piston C1 learnt during the learning of the change from N to D and thanks to the application of improved hydraulic pressure to clutch C during the gear change from N to D.

    Learning control of shift from N to D
    This control learns the hydraulic pressure of C1 by monitoring the engagement time of clutch C1 and the change in the number of revs.

    Learning method:
    1) If the conditions listed above occur.
    2) If the gear change interval is more than 3 seconds.
    3) Repeat the change from N to D about 10 times.

    Control of shift from N to R.
    This control improves the quality of the shift from N to R by activating solenoid SLS in relation to the travel of piston C2 learnt during the learning of the shift from N to R, applying improved hydraulic pressure to clutch C2 during the shift from N to R.

    Learning control of shift from N to R.
    This control learns the hydraulic pressure of C2 by monitoring the engagement time of clutch C2 and the change in the number of revs.

    Learning method:
    1) If the conditions listed above occur.
    2) If the gear change interval is more than 3 seconds.
    3) Repeat the shift from N to R about 10 times.

    Control learning method.
    The control learning method consists of 3 steps.

    1) Warming up the engine: it is necessary to increase the temperature of the automatic transmission fluid to 65 - 110° ? ?eep??? t?e e????e ?d???? ?? t?????? t??? d??????. Check the temperature using the diagnostic equipment.

    DO NOT CARRY OUT THE STALL SPEED TEST to increase the temperature of the automatic transmission fluid.
    the control can only be learnt when the temperature of the automatic transmission fluid is between 65° ? a?d 110° ?.


    2) Learning of control for shift from N to D or from N to R: keep the vehicle stationary operating the brake. Change from N to R and keep R engaged for more than 3 seconds, then return to N. Repeat the gear change from N to R and from N to D five times.

    3) Learning of control to shift to a higher or lower gear: accelerate until a speed of 50 km/h is reached in 5 th with a throttle valve opening of between 15 and 20% in D. Decelerate operating the brake until the vehicle stops. (More than 14 seconds should elapse between the start of the deceleration and stopping). Repeat the procedure ten times.

    after having replace the automatic transmission or the automatic transmission control unit or updating the software, the control learning data should be deleted and must be learnt again.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WROCŁAW
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    393

    Domyślnie

    Raz na pół roku wyskoczy mi taki błąd, skasuje i kolejne pół roku latam, kroi się coś grubego? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20201123-111634__01.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	47.7 KB
ID:	274280

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Competizione
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Wołczyn
    Auto
    166 2.4 jtd 10v
    Postów
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebastian-wro Zobacz post
    Raz na pół roku wyskoczy mi taki błąd, skasuje i kolejne pół roku latam, kroi się coś grubego? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20201123-111634__01.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	47.7 KB
ID:	274280
    No właśnie mi też to wyskakiwało i skończyło się remontem skrzyni, ale skrzynia też dużo gorzej pracowała był huk przy redukcjach , gubiła biegi prawie zawsze nie wrzucała 5 biegu.

    Później wyskakiwał jeszcze błąd że jakiś solenoid nie ma sygnału też kasowałem, aż skrzynia się grubo popsuła.


    Nie chcę Ciebie martwić, ale może w Twoim przypadku będzie lepiej.


    Uważam że temat do zamknięcia bo w tym tygodniu zabieram się za adaptację, jak to nie pomoże to jadę z tym do kogoś od automatów.
    Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Competizione ; 23-11-2020 o 19:56
    była 166 3.0 24v, była 156 2.4 m-jet

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było: 3.0V6/2.5V6/2.4R5 | Jest: 2.4R5/2.0TS
    Postów
    312

    Domyślnie

    Nic nie zamykać, przyda się Tu nie elektroda.pl
    AR 166 2.5V6
    AR 166 2.4R5

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WROCŁAW
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    393

    Domyślnie

    U mnie skrzynia działa normalnie tak samo jak 3 lata temu Jak kupowałem auto, żadnych biegów nie gubi normalnie zmienia do góry i redukuje w dół, są minimalne szarpnięcia ale naprawdę bardzo delikatne, Nie jakbym dostawał decha w plecy. Błąd mi wyskakuje raz na" pół roku" i zauważyłem że wtedy jak się wrabie w jakas mega dziurę albo koleiny i buda zatrzęsie tak konkretnie (tak jak np by coś nie stykało na jakieś wtyczce) ale to takie moje gdybanie. Biegi zmienia bardzo przyzwoicie (wszystkie) nie ma różnicy czy jeżdżę delikatnie czy nie schodzę z czerwonego pola, jest wszystko ok, nigdy nie robiłem resetu w mesie ustawień skrzyni. Tylko ta adaptacje co wklejałem wyżej.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez sebastian-wro ; 24-11-2020 o 19:47

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Competizione
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Wołczyn
    Auto
    166 2.4 jtd 10v
    Postów
    444

    Domyślnie

    No to najważniejsze że działa bez problemu. Może zmienisz olej i będzie wszystko git.

    Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka
    była 166 3.0 24v, była 156 2.4 m-jet

Podobne wątki

  1. Jaki olej do AISIN AW55-50 ?
    Utworzone przez pysznymis w dziale 166
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 29-11-2020, 16:31
  2. Diagnoza komputerowa skrzyni AISIN AW55-50
    Utworzone przez sebmol w dziale 166
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 02-04-2019, 22:28
  3. AISIN AW55-50 szarpie przy zmianie biegu z IV na V.
    Utworzone przez Krystian# w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-06-2014, 12:51
  4. Olej do AISIN AW55-50... Valvoline? co lejecie?
    Utworzone przez grosii w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-03-2014, 13:37
  5. AISIN AW55-50 - Nie wchodzi powyżej 3 biegu
    Utworzone przez Kamil908 w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-08-2013, 23:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory