Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: Jak używać SZUKAJ

  1. #1
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Exclamation Jak używać SZUKAJ

    Ponieważ niektórym szukanie sprawia trudność postanowiłem umieścić instrukcję szukania. Wydaje się to być oczywiste ale wielu to pomoże.
    W załączniku jest strona (screen), wyszukiwarki zaawansowanej. Wchodzimy do niej klikając napis "Zaawansowane szukanie" pod okienkiem prostej szukajki (górna prawa część strony forum). Na screen`ie oznaczone numerem "1".
    Gdy już jesteśmy na stronie szukajki to kolejno wykonujemy czynności:
    2. Klikamy zakładkę "Szukaj w jednym miejscu".
    3. Wpisujemy szukaną frazę w okienko. Tu należy wykazać się trochę "przewidywalnością". Szukając np informacji o zamku drzwi warto spróbować kilka kombinacji gdzie słowo będzie używane w kilku odmianach. Przykładowo: "zamek" (tytuł: jak znaleźć zamek), "zamka" (tytuł: jak dostać się do zamka), "zamkiem" (tytuł: nie mogę poradzić sobie z zamkiem). W ten sposób możemy znaleźć różne tematy, w których znajdziemy coś co nas interesuje. Jeżeli nie, to staramy się podłączyć do istniejącego tematu.
    4. Wybieramy w jakim obszarze ma się znaleźć odpowiedź. Na początek najlepiej przeszukać tylko tytuły. Unikniemy tematów, w których szukana fraza może pojawić się przypadkowo lub pobocznie.
    5. Zaznaczamy w jakiej części forum mamy szukać. To nie jest oczywiste że w 166. Jeżeli szukamy informacji o TS to warto przeszukać cały dział 147/156/166/GT (albo i mniejsze modele) ale jeżeli szukane informacje są specyfiką modelu (np drzwi) to kategorycznie zaznaczamy tylko dział 166.
    6. Klikamy szukaj.

    Szukajka działa prawidłowo na przeglądarce chrome. Ale jakiś czas temu też używałem z powodzeniem na firefox.

    Posługując się w ten sposób wyszukiwarką, i starając się kreatywnie dobierać frazy można uzyskać odpowiedź na 90% problemów związanych ze 166. Dla pozostałych 8% można się podłączyć do istniejących. Pozostałe 2% to zapewne jeszcze coś co nie było na forum poruszone
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	instrukcja szukania.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	52.0 KB
ID:	274983  

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Jak używać wejścia AUX?
    Utworzone przez spoker w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-06-2023, 16:43
  2. Klima a zima, czyli używać czy nie?
    Utworzone przez Falcoon w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 12:47
  3. [145] Ogrzewanie - wiem.. korzystalem z szukaj i czytalem tematy na forum
    Utworzone przez filonq w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-12-2010, 21:55
  4. wahacz dolny tył (opcja szukaj użyta ;)
    Utworzone przez grzgar w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-10-2009, 14:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory