Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: 166 2.4 JTD 10v, kręci ale nie odpala i nie tylko...

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Competizione
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Wołczyn
    Auto
    166 2.4 jtd 10v
    Postów
    444

    Domyślnie 166 2.4 JTD 10v, kręci ale nie odpala i nie tylko...

    Witajcie,

    Mam problem jak w temacie, ale nie jest on taki prosty i stawiam ze to może być problem z ECU. Chyba ze sie mylę, wiec mam nadzieje ze mnie naprowadzicie.

    Otóż objawy są takie ze Alfa długo kręciła i odpalała wybiórczo. Raz za drugim razem, raz za piatym raz na zimnym, raz na ciepłym. Na desce pojawia się kontrolka wtrysku podczas jazdy i raz się zapala, raz gaśnie, raz pedał gazu szaleje raz nie. Tempomat raz działa raz nie, nieraz uda się go załączyć, to odrazu czerwona machewa znika z deski, a nieraz nie da się go uruchomić. Zauważyłem również ze Webasto przestało mi się uruchamiać, tak po prostu gdzie dzień wcześniej przy dodatniej temperaturze się uruchamiało, a w mróz nie chce.

    Alfa niestety nie odpala już w ogóle.

    Błędy jakie wywaliła to P1320 i P0220, dodam ze komunikacja z silnikiem jest utrudniona, da się podłączyć ale tylko ELM327 i to za którymś razem. Wcześniej używałem kabla z przełącznikiem airbag/engine i za cholerę się nie łączy z silnikiem, z poduszkami tak, ale z silnikiem już nie, a jest na 1000% sprawny bo tez 166 CF2 z 2.4 podpinałem.

    Stad postawiłem na ECU, które prawdopodobnie może być zalane od deszczu.

    Dodam tylko ze nagrzewnica nowa, czujnik położenia korby tez nowy, aku świeże, alternator zrobiony, masa wymieniana 2-3 lata temu, rozrusznik sprawny, świece OK .

    W Mesie jak wszedłem na parametry i kręciłem to jakieś cuda pokazywał, ze silnik ma 150 obrotów, ciśnienie CR 54 bar, temperatura silnika i te inne miały po 10 stopni, straszne krzaki tam były, mało tego jak wszedłem do kasowania błędów to ten od pedału gazu był, a ten P1320 pojawiał się na sekundę nagle znikał i znowu się pojawiał itp. Po skasowaniu całkiem zniknął, jednak Alfa nie zagdała. Stało się to wszystko tak nagle, na przestrzeni 3 ostatnich dni.

    Gdzie szukać tego ECU ? Pod maska go nie ma, a w FL widziałem go na ścianie grodziowej. Czy taki cyrk może tez być od masy ?

    Z góry dzięki za wszelkie sugestie i podpowiedzi.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Competizione ; 05-01-2021 o 03:14
    była 166 3.0 24v, była 156 2.4 m-jet

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    Jak ma 56bar ciśnienia to nie odpali.. Zacznij od masy. Sprawdź bezpieczniki tak na początek

    Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    masz 2 błędy które są na ten moment punktem zaczpienia.

    P1320 to może byc walnięty czujnik na wałku rozrzadu
    P0220 to potencjometr geja gazu...

    Jak sie poczyta i poszpera to czasami zdarza się , że objawy jakie masz i te 2 błędy sa powiązane z potencjometrem pedału gazu własnie.

    Owe potencjometry to temat znany w 166. Bywało sporo przypadków ze zdychały. Zdychały w sensie , że problemy były z kostkami które sa do nich podłączone.

    Na poczatek poszperaj w tematach o tych potencjometrach. Tam jest kostka, która zdycha po 20 latach i trzeba lutowac kable. Gdzieś wyczytałem , że same bieżnie w potencjo moga zdechnąć i wtedy wymiana na inny wchodiz w gre...
    Poczytaj o tych pitencjometrach napewno jakiś trop złapiesz.

    Ja napewno jako pierwsze bym zanurkował w pedały i zobaczył kostke od potka. Może to ona. w mes masz procent wychylenia geja gazu i tam mozna sprawdzic czy dobrze dziala.


    JEżeli chodzi o cyrki z masa to sam to przeżyłem. Ogólnie auto zaczęło mi dosłownie świrować. Nawet prędkościomierz źle pokazywał czasami i bywało , że auto zgasło. Jednak w moim przypadku zawsze odpalało.
    Daj dodatkowy przewód masowy na śrubę rozrusznika i podepnij go do lewej podłużnicy. Rozrusznik przykręcony jest 3 śrubami 13mm. Jak sie połozysz na silniku to będziesz miał dostęp od góry do jednej z nich.
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 05-01-2021 o 08:33
    [C

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Competizione
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Wołczyn
    Auto
    166 2.4 jtd 10v
    Postów
    444

    Domyślnie 166 2.4 JTD 10v, kręci ale nie odpala i nie tylko...

    No kostka od geja gazu już zrobiona jest, sam gej był również wymieniany. Wiem ze kiedyś znajomy coś mi robił przy ECU i wtedy był spokój. Tylko nie wiem gdzie to jest. Znajomek mówi ze gdzieś od strony pasażera jest ten sterownik. masę jak najbardziej sprawdzę, tym bardziej ze auto stoi pod blokiem i jest narażone na wszystkie czynniki zewnętrzne.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Competizione ; 05-01-2021 o 12:36
    była 166 3.0 24v, była 156 2.4 m-jet

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    ECU masz pod nogami pasażera w kabinie pod osłoną platikową jeżeli masz babunie z lat 98-01. Po 2001 chyba ECU wsadzali pod maske na ściane grodziową.

    Możliwe , że skoro znajomy sie tam bawił to może cos wie wypieło. Myśle, że jesteś blisko rozwiązania zagadki. Pytanie tylko co "grzebał" Do ECU wchodza chyba 2 albo 3 długie kostki. Przed ich odpięciem odłącz sobie aku, żeby immo nie zwariował.
    Samo ECU możesz wymontowac i obejrzeć sobie jego bebechy po odkręceniu tej alu osłony- trzyma ie chyba na 4 śrubkach torx.

    Jeżeli bys chciał wymieniać ECU na inne - jest to możliwe i bezproblemowe- pamiętaj tylko o centralce IMMO (jest pod kierownicą) , abys kupił ecu wraz z nią i z pastylką z kluczyka bo inaczej ECU nie zagada- musisz mieś komplet ECU+centralka immo+ pastylka z kluczyka z dawcy.



    Bez MES będziesz troche spacerował w ciemnościach, ponieważ mozesz w nim odczytać prace potencjonometru geja (wychylenie w procentach), oraz obroty silnika podczas rozruchu - to by Ci powiedziało czy ECU dostaje dobre info z czujników.
    Jeżeli coś będzie nie tak ECU może niechcieć odpalic babci. Znając zycie to jakiś banał, który trapi alfe.

    musisz też sprawdzić pompkę w baku czy działa dobrze. Ciśnienie paliwa podczas rozruchu powinno byc około 300 bar. Może masz 2 usterki jednoczesnie.
    Załącznik 275105

    - - - Updated - - -

    Kolejna myśl mnei naszła.

    JEżeli znajomek dłubał przy ECU to może masz założony emulator ECU?
    Jeżeli IMMO nei da sygnału do ECU ze nei jesteś złodziejem to rozrusznik bedzie działal, ale ECU nie puści paliwa na wtryski. I alfa nie odpali,

    W sterownikach EDC15C jakei sa w 136hp nie ma inej mozliwosci wywalenia IMMO niż wlutowanei emulatorka w płyte główną ECU.
    Wyjmij ECU i zdejmij obudowę. Jeżeli będziesz tam miał jakies ustrojstwo to znaczy , że masz emulator IMMO i może sie coś wypieło-urwał lut
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 05-01-2021 o 16:07
    [C

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Competizione
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Wołczyn
    Auto
    166 2.4 jtd 10v
    Postów
    444

    Domyślnie 166 2.4 JTD 10v, kręci ale nie odpala i nie tylko...

    Grzebał w ECU bo był właśnie problem z gejem i z tempomatem. 3 różne potencjometry zachowywały się tak samo. Odkąd Ziomek podłubał przy ECU, problem z gejem i z tempomatem zniknął na wieki wieków i znów się pojawił. Szkoda ze nie ma go na miejscu, gdyby był to znacznie ułatwiłoby sprawę, jednak będzie ale dopiero na Wielkanoc. Ja bardzo lubię swoją turbognojowke i chciałem sobie nią pojeździć. Moja babcia jest 2000 r. CF2 czyli napewno pod nogami jest ECU, z reszta mój kumpel tez tak powiedział bo to wyciągał. Dzięki, zaraz pójdę to wyciągać, a aku już mam odpiete bo trochę mocy napewno straciło od tego kręcenia. Zastanawia mnie tylko dlaczego po linii K nie mogę się połączyć a ELM327 działa.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    była 166 3.0 24v, była 156 2.4 m-jet

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    tez walczykem z mese jakis czas. Nestety z komputerów jestem noga. mi bratktkry jest programistą ustawial prędkość portów usb. podobno był ustawiony za szybki transfer czy prędkość czy przesyl czy jak to sie tam nazywa i mi tez zrywalo połączenie na mes. może poszperaj tam w ustawieniach portów usb

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    [C

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Competizione
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Wołczyn
    Auto
    166 2.4 jtd 10v
    Postów
    444

    Domyślnie 166 2.4 JTD 10v, kręci ale nie odpala i nie tylko...

    No i wydłubałem to ECU.Załącznik 275108
    Załącznik 275109
    Załącznik 275110

    Na pierwszy rzut oka wszystko wydawało się OK. Jednak pod jakimś scalakiem sygnowanym znaczkiem AMD są widoczne oznaki korozji, a luty wyglądają nie za ciekawie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0207.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	87.2 KB
ID:	275111



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Competizione ; 05-01-2021 o 16:06
    była 166 3.0 24v, była 156 2.4 m-jet

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    A widzisz może to to? może.cos tam nie laczy?
    emulatora immo napewno nie masz bo byś miał taka.dodatkowa mala plytke wlutowaną.

    najlepiej było by podmienić ecu. tylko weź znajdź kogoś kto Ci to wykreci i pozwoli podmienić
    .
    roboty na godzinkę max


    . ta noga gorna lewa dziwnie wyglada
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 05-01-2021 o 16:13
    [C

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Competizione
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Wołczyn
    Auto
    166 2.4 jtd 10v
    Postów
    444

    Domyślnie 166 2.4 JTD 10v, kręci ale nie odpala i nie tylko...

    Najprawdopodobniej tak. Dobrze ze kiedyś nabyłem jakaś tam wiedzę z lutowania w serwisie GSM. Lutownicę mam, z cienkim grotem, hota tez mam. Będę się bawił zaraz. Najpierw jednak indyk ze śliwka i bawimy się dalej :-) dzisiaj pójdę to podłączyć bo nie zasnę jak tego nie zrobię. Przynajmniej będę miał pewność ze to już nie ECU i sprawdzę zachowanie samochodu, komputera itp. No właśnie nikogo nie mam żeby ECU podmienić. Musiała by być 140 CF2 a takiej dawno już nie widziałem .

    Dodano

    ECU dostało nowe luty, fakt faktem, trochę to trudne było. Teraz tylko trzeba czekać na efekty.

    Dodano part 2

    Komunikacja po kablu jest bezproblemowa. Nie ma już błyskających błędów, przynajmniej już wiem ze to nie ECU, teraz standardowo trzeba sprawdzić bezpieczniki. Mógł komputer coś narobić i to kręcenie silnikiem po kilkanaście razy tez nie było mądre.

    Zauważyłem pewna rzecz, która mnie zaintrygowała. Wyglada to jak czujnik położenia walka rozrządu, bo jest blisko rozrządu, jednak wielu twierdzi ze jest on przy rozrządzie i trzeba zrzucać rozrząd aby do niego dotrzeć. Ale wyglada to tak samo jak czujnik położenia walka rozrządu jest po stronie pasażera, z przodu zaraz koło rozrządu, ma taki sam przewód, jest identyczne. Nigdzie nie znalazłem innej wtyczki podobnej, ten od położenia wału korbowego jest z tylu to wiem, bo sam go wymieniałem.

    Co to może być ?

    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Competizione ; 05-01-2021 o 18:06
    była 166 3.0 24v, była 156 2.4 m-jet

Podobne wątki

  1. Rozrusznik długo kręci przy zapalaniu, ale tylko na LPG
    Utworzone przez mateyko w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-12-2021, 00:22
  2. Silnik kręci tylko do 3000obr/min 2.0 TS
    Utworzone przez RAFALczudec w dziale 166
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 14-10-2013, 13:08
  3. [156] Kręci kręci odpala po entym razie 1.9JTD
    Utworzone przez cZiKen w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-02-2012, 16:50
  4. [146] Zostały tylko awaryjne - auto kręci,ale nie odpala.
    Utworzone przez Feler w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-09-2009, 09:01
  5. Alfa 156 2.0 TS kręci tylko do 4tys obr POMOCY
    Utworzone przez ziarus1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-08-2007, 21:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory