Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 72

Temat: Najdroższa Alfa Romeo 166 na niemieckim mobile

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar GrzeSiekS
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    okolice Wrocławia
    Auto
    Jest m.in. Brera 2.2 JTS, były 166 2.5 V6, FC 20VT LE, GT 2.0 JTS
    Postów
    59

    Domyślnie

    No a z ciekawości - jaka jest realna wartość takiego egzemplarza jak ten z GK?

    Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Realna? Co znaczy realna? Bo tak jak pisałem, łosi nie brakuje, może i ta za 3 dychy pójdzie jak ktoś bierze na plaka i detaling. A może wystawiona za 30k ale realnie pójdzie za połowę (co i tak będzie cudem).
    A wartość aut odzwierciedla rynek. Odpal olx i zobacz.
    To nie mercedes amg czy aston martin. Te auta nie są warte więcej niż średnia z olx a za wybitnie dobry stan może trochę więcej (a nie kilkukrotność). Te wszystkie wydumki z kwotami rzędu kilku dych to liczenie na łosia.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar GrzeSiekS
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    okolice Wrocławia
    Auto
    Jest m.in. Brera 2.2 JTS, były 166 2.5 V6, FC 20VT LE, GT 2.0 JTS
    Postów
    59

    Domyślnie

    Nie do końca się zgodzę, bo wynika z tego że ten egzemplarz powinien kosztować powiedzmy 8-10k (zakładam, że stan faktyczny jest zgodny ze zdjęciami i opisem). Ja sam w styczniu 2018 kupiłem "perełkę z Ursynowa" (166 2,5 rocznik 2003 od pierwszego właściciela z przebiegiem 37kkm za 18k i była w stanie wizualnym znacznie gorszym niż ta z ogłoszenia). A sprzedałem ją pół roku później za 20k i nie trwało to specjalnie długo.

    Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

  4. #14
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Wyjątek potwierdza regułę bez sensu dyskutować na temat cen. Dla mnie czy 98% potencjalnych kupców 166 z początku tego wieku nie jest warta więcej niż dychę. Nawet w bardzo dobrym stanie. Ale oczywiście zawsze znajdzie się odsetek ludzi chcących zapłacić 2x tyle z jedną cyfrę na blacie mniej albo auto po detalingu z odświeżonymi kilkoma elementami wnętrza. Jedni sprzedają rok, inni dzień. Kwestia szczęścia. Ale nie ma to wiele wspólnego z wartością rynkową.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    166 2.4 jtd only
    Postów
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Między innymi ten portal który wcześniej miałem na myśli taka wypastowana, taka wyfotografowana i już cena kilkukrotnie wyższa od rynkowej. Dlaczego? Bo niby niski przebieg? Reszta przecież jest do ogarnięcia detalingiem. Ale klapy wyrównać się już nie chciało
    Dziwi trochę ta cena, bo jeśli chodzi o przebieg, to znalazłoby się pewnie kilka sztuk z niższym, o chociażby tu (pomijając już sam wygląd zewnętrzny):
    https://www.mobile.de/pl/Samochod/Al...309296639.html
    https://www.mobile.de/pl/Samochod/Al...321409641.html
    https://www.mobile.de/pl/Samochod/Al...321613857.html

    Nie wiem ile sprzedający włożył, aby doprowadzić ją do takiego wyglądu, ale jeżeli ta Alfa pójdzie za taką cenę, to z przedsiębiorczego punktu widzenia to będzie geniusz.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Między innymi ten portal który wcześniej miałem na myśli taka wypastowana, taka wyfotografowana i już cena kilkukrotnie wyższa od rynkowej. Dlaczego? Bo niby niski przebieg? Reszta przecież jest do ogarnięcia detalingiem. Ale klapy wyrównać się już nie chciało
    Na klapę nie zwróciłem uwagi ale widać że prawy przedni błotnik wymieniony (inny odcień). Jak już tak ja dopieścili to ten zdezelowany mieszek tez mogli wymienić. Mam identyczna konfigurację i rocznik a przebieg jeszcze mniejszy to może swoja za 40k wystawię
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar GrzeSiekS
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    okolice Wrocławia
    Auto
    Jest m.in. Brera 2.2 JTS, były 166 2.5 V6, FC 20VT LE, GT 2.0 JTS
    Postów
    59

    Domyślnie

    Poza detailingiem jest mowa o wymianie paru rzeczy (z droższych będzie rozrząd i elementy układu klimatyzacji), samochod ze Szwajcarii więc musiały być zrobione opłaty (w tym najwięcej chyba akcyza przy tej pojemności). Ile to wszystko mogło kosztować? Cena samego auta w CHF to mogło być coś ok 2000 franków?

    Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    A niby jak chcesz sprawdzić że cokolwiek było wymieniane? Ty chyba nie znasz polskich handlarzy ale oczywiście nikt nikomu nie broni w to wierzyć i za tyle auta kupować. Są ludzie chcący tyle zapłacić za to co oczy widzą. Tak jak napisałem na początku. Kilkanaście lat temu ludzie się wstydzili takie przypały wystawiać. Teraz jest to modne i chętnych może nie ma za dużo ale się zdarzają. Stąd wykwit takich perełek na portalach i tego typu stronach. Co za ironia losu że akurat w ostatnich latach masowo odkrywa się auta w stanie igła z nikłym przebiegiem

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    https://www.mobile.de/pl/Samochod/Al...309296639.html
    To chyba jakiś szczep z wielu.108kkm a siedzenie zrezane ,jak w moim z przebiegiem 500kk i do tego kiera z przedlifta.
    W mojej ocenie,to warta kasy jest ten przedlift.

    Poprawiłem
    Ostatnio edytowane przez motogold ; 09-04-2021 o 13:20

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar Bratek
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv, 156, 159
    Postów
    65

    Domyślnie

    O wartości mówi stare przysłowie: każda rzecz jest warta tyle, ile ktoś jest w stanie za nią zapłacić. Jeżeli się komuś podoba kupno woskowanego trupa za dwukrotność średniej rynkowej to proszę bardzo Jak szukałem budy na swap, to zależało mi wyłącznie na zdrowej podłodze, sprzedający nie mogli zrozumieć czemu nie zwracam uwagi na nowe dywaniki albo tłumik Ultera, i choćby nie wiem jak schodzili z ceny to nie interesowała mnie mechaniczna "igiełka" ze zjedzonym podwoziem. Ale dla kogoś innego mogła to być super okazja.

    Cytat Napisał motogold Zobacz post
    https://www.mobile.de/pl/Samochod/Al...309296639.html
    To chyba jakiś szczep z wielu.108kkm a siedzenie zrezane ,jak w moim z przebiegiem 500kk i do tego kiera z przedlifta.
    W mojej ocenie,to warta kasy jest ten przedlift.
    Link coś nie teges.

Podobne wątki

  1. Instrukcja w języku niemieckim.
    Utworzone przez Intruz w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-04-2019, 12:40
  2. Alfa Romeo 147 Nowa Wieś Złotoryjska 36A i VIP MOBILE Buczkowice - prośba o POMOC
    Utworzone przez deN1mm w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-10-2017, 19:31
  3. Alfa GT co zrobić mobile doradżcie
    Utworzone przez wieslaw322 w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-02-2010, 15:58
  4. Najdroższa ALfa Romeo na świecie??
    Utworzone przez Konrado w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-01-2007, 10:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory