Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Alfa 166 3.0 V6 - Zwarcie

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar maniekdoniu
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Przybyslaw/Weeze
    Auto
    ALfa Romeo 166 3.0 v6 manual
    Postów
    13

    Domyślnie Alfa 166 3.0 V6 - Zwarcie

    Witam
    Mam problem że swoją bellą.
    Podczas zamykania i otwierania przedniej prawej szyby robi się krótkie zwarcie które czasami prowadzi do gaśnięcia silnika.Alfa jest już tydzień u elektryka i nie może on dojść w czym leży problem.takie samo zwarcie robi się również podczas gwałtownego przyspieszania.Jakiś czas temu miałem przygodę i wąż od chłodnicy pękł zalewając silnik.po wymianie węża przez około miesiąc jeździłem i problem ze zwarciem nie występował.proszę o pomoc

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Kłobuck/Częstochowa
    Auto
    166 3.0v6 24 Sportronic GT 1.9 jtd./159 2.2 jts
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał maniekdoniu Zobacz post
    Witam
    Mam problem że swoją bellą.
    Podczas zamykania i otwierania przedniej prawej szyby robi się krótkie zwarcie które czasami prowadzi do gaśnięcia silnika.Alfa jest już tydzień u elektryka i nie może on dojść w czym leży problem.takie samo zwarcie robi się również podczas gwałtownego przyspieszania.Jakiś czas temu miałem przygodę i wąż od chłodnicy pękł zalewając silnik.po wymianie węża przez około miesiąc jeździłem i problem ze zwarciem nie występował.proszę o pomoc
    Żyje z tym mankamentem , odkąd kupiłem swój pojazd , przewaliłem wszystko co mogłem i nie znalazłem przyczyny ,.
    Alternator , akumulator , kable , wybebeszałem wiązkę silnika , a nawet wiązkę z pod deski .
    Jedyną konkluzją do jakiej doszedłem , że coś musi siedzieć w sterowniku .
    U mnie zjawisko nasila się jak jeżdżę w upalne dni , zimą prawie nie występuje .
    Jeżeli też posiadasz wersję cf3 z sterownikiem za kolektorem ssącym to poruszaj wiązką przy sterowniku na pracującym silniku , u mnie powoduje to podobną sytuację jak przy domykaniu szyby .
    Jakby na chwilę przerywało zasilanie na silnik , z tym że silnik tylko przygasa na chwilkę i pracuje dalej , no i przy mocnym bucie u mnie wszystko jest ok .
    Tylko przy domykaniu przednich szyb na chwile potrafi przygasnąć .
    Jakby elektryk znalazł odpowiedź na tę zagadkę daj znać , a chętnie zapłacę za te wiedzę .

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Kurde to jakiś totalnie nowy temat, nigdy nie słyszałem o czymś takim!
    Panowie, czy to nie jest przypadkiem spadek napięcia?
    Domykanie szyb powoduje duży pobór prądu. Jeżeli z aku jest coś nie tak, to może być problem. To samo jeśli jest gdzieś słaba masa. Mierzyliście napięcie na sterowniku podczas domykania tych szyb? Albo między aku+ a masą z kasty?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Kłobuck/Częstochowa
    Auto
    166 3.0v6 24 Sportronic GT 1.9 jtd./159 2.2 jts
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Kurde to jakiś totalnie nowy temat, nigdy nie słyszałem o czymś takim!
    Panowie, czy to nie jest przypadkiem spadek napięcia?
    Domykanie szyb powoduje duży pobór prądu. Jeżeli z aku jest coś nie tak, to może być problem. To samo jeśli jest gdzieś słaba masa. Mierzyliście napięcie na sterowniku podczas domykania tych szyb? Albo między aku+ a masą z kasty?
    No jest to spadek napięcia na tyle wyraźny , że odcina na pół sekundy zapłon .
    Z tym ,że jako świadomy użytkownik włoskiej marki , znający jej bolączki eliminowałem wszystkie możliwe przyczyny .
    Kable masowe powymieniane nawet dołożyłem dodatkowy na sterownik , wymieniłem przekaźnik szyb , przeglądałem przekaźniki , akumulatory to ze trzy wymieniłem .
    Dwa razy wymieniałem alternator , sprawdzałem kable od rozrusznika , jeszcze tylko szamana nie było przy tym problemie ,aż w końcu uznałem ,że skoro auto jeździł bez większych problemów to nie będę się przejmował i jest tak do dziś .

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    No to faktycznie grubo podszedłeś do tematu. Wygląda na typowo "włoski" problem. Nie spotkałem się wcześniej z czymś takim w 166 (ani w innym aucie), stąd moje zdziwienie.
    Ale powiedz - ten spadek napięcia faktycznie zmierzyłeś? On występuje? Czy to tylko hipoteza i możliwe, że ECU jest uwalone?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Kurde to jakiś totalnie nowy temat, nigdy nie słyszałem o czymś takim!
    No nie do końca nowy.Mój kolega z tym walczył w 3.0 ze 4 lata temu i wymiękł.Przy odpuszczaniu szyb przednich P/L właśnie auto wpadało w dziwną reakcję i spadały obroty lub gasło.
    Walczył z całą elektryką a miał pojęcie i wiedzę i nie dał rady.

Podobne wątki

  1. [159] Padł komputer alfa 159 2,4 jtdm albo zwarcie
    Utworzone przez księżniczka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-02-2023, 20:18
  2. [159] Alfa Romeo 159 JTDM-Zwarcie,Nie zapala, Pomocy
    Utworzone przez GrzechoDziki w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-05-2016, 20:01
  3. Zwarcie?
    Utworzone przez radoshliv w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-06-2014, 19:21
  4. Zwarcie
    Utworzone przez Danek w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-08-2012, 22:38
  5. Czy to zwarcie ?
    Utworzone przez Maliniak1989 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-01-2010, 13:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory