Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 85

Temat: Tłumik końcowy do 166 "zamiennik z OLX"

  1. #71
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mumins Zobacz post
    Znaczy się, że nawet po tych ostatnich poprawkach u producenta nie jesteś do końca zadowolony?
    W Alfie ostatnio nic z wydechem nie grzebałem. Ale z racji tego, że mam zrobione odejście w bok przed końcowym (aktywne na przepustnicy), to chciałem żeby różnica między zamkniętym, a otwartym wydechem była większa. Otwarty spoko, niech sobie będzie taki jak jest. Natomiast zamknięty mógłby być cichszy. Ale nie narzekam, w środku jest cicho i w zasadzie głównie chodzi mi o wolne obroty i zakres do 2500.

    W sumie to mam tak od czasu kiedy V8 w daily dostarcza mi mocniejszych wrażeń - 166 traktuję bardziej jak limuzynę
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  2. #72
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    W sumie to mam tak od czasu kiedy V8 w daily dostarcza mi mocniejszych wrażeń
    Zapomniałem, że Ty od pewnego czasu nie masz możliwości być już obiektywnym - nasze smutne Busso przy Twoim potworze to ciche myszki

  3. #73
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mumins Zobacz post
    Tak usiadł, ale jutro wylatuje i wraca oryginał.
    Szkoda bo juz go widziałem w swojej 166.
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  4. #74
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Polska, Mazowieckie
    Auto
    166 V6 3.0
    Postów
    779

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mumins Zobacz post
    Gdyby dźwięk przyrastał w ramach obrotów nie miałbym nic przeciwko - chcę, to przy 5000obr. drze japę na całego - mam ochotę jechać komfortowo, to utrzymuję prędkość aby nie przekraczać 3000obr. - i to rozumiem.

    A teraz u mnie powyżej 2000obr. jest jednostajne buczenie, którego nie da się znieść i które odbiera wszelką przyjemność z jazdy. Myślałem już, że mam coś z głową, ale faktycznie on w ramach nabierania temperatury jest coraz to głośniejszy i głośniejszy.

    Kolejna nauczka na przyszłość żeby się nie zabierać za coś, o czym się nie ma bladego pojęcia
    Moze cos masz nie tak ze spalaniem mieszanki. Pisalem wczesniej ze ten tłumik nie wybacza problemów z zapłonem. Będzie tak basowy ze nie da się tego wytrzymac . Ja dopiero po ustawieniu poprawnie rozrządu zacząłem z przyjemnością jeździć. Do 4 tys jest całkiem fajnie , później jest juz glosno ale nie mam niestety oryginalnego kata i to też może być przyczyną. Nie wiem jak u Ciebie z resztą wydechu . No i sprawdź ten zaplon bo to najbardziej się objawia buczeniem.

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  5. #75
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris_Nero166 Zobacz post
    Moze cos masz nie tak ze spalaniem mieszanki. Pisalem wczesniej ze ten tłumik nie wybacza problemów z zapłonem. Będzie tak basowy ze nie da się tego wytrzymac . Ja dopiero po ustawieniu poprawnie rozrządu zacząłem z przyjemnością jeździć. Do 4 tys jest całkiem fajnie , później jest juz glosno ale nie mam niestety oryginalnego kata i to też może być przyczyną. Nie wiem jak u Ciebie z resztą wydechu . No i sprawdź ten zaplon bo to najbardziej się objawia buczeniem.

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
    Rozrząd mam ustawiony pół roku temu przez Kubę, świece i cewki wymienione wszystkie. Obroty nie falują w ogóle. Poza tym na zimno jest nawet ok, ale tylko dostanie temperatury i uszy urywa. Reszta wydechu jest całkowicie szczelna, ale tak jak pisałem, mam przelotowy środkowy. Katalizatory chyba na miejscu, do środka nie zaglądałem, ale śladów ingerencji w nie brak. Myślę, że objawy źle działającego zapłonu byłby też widoczne i na seryjnym tłumiku. A, no i on jest wykonany w opcji głośniejszej, ale miało być po prostu ciut więcej mięsa, a jest DUBUDUBUDUBU.

    Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Mumins ; 31-08-2021 o 20:43

  6. #76
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Polska, Mazowieckie
    Auto
    166 V6 3.0
    Postów
    779

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mumins Zobacz post
    Rozrząd mam ustawiony pół roku temu przez Kubę, świece i cewki wymienione wszystkie. Obroty nie falują w ogóle. Poza tym na zimno jest nawet ok, ale tylko dostanie temperatury i uszy urywa. Reszta wydechu jest całkowicie szczelna, ale tak jak pisałem, mam przelotowy środkowy. Katalizatory chyba na miejscu, do środka nie zaglądałem, ale śladów ingerencji w nie brak. Myślę, że objawy źle działającego zapłonu byłby też widoczne i na seryjnym tłumiku. A, no i on jest wykonany w opcji głośniejszej, ale miało być po prostu ciut więcej mięsa, a jest DUBUDUBUDUBU.

    Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
    Znaczy nie masz tego trójkątnego tłumika? On też sporo wycisza . Chyba tutaj szukal bym przyczyny. Tak na marginesie bylo odpalić auto bez ostatniego tłumika wtedy bys usłyszał F16 [emoji6]

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  7. #77
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mumins Zobacz post
    Katalizatory chyba na miejscu, do środka nie zaglądałem, ale śladów ingerencji w nie brak
    Dokładnie miałem tak samo. Dopóki nie wyciągnąłem go i zobaczyłem że ma pustą rurę

  8. #78
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris_Nero166 Zobacz post
    Znaczy nie masz tego trójkątnego tłumika? On też sporo wycisza . Chyba tutaj szukal bym przyczyny. Tak na marginesie bylo odpalić auto bez ostatniego tłumika wtedy bys usłyszał F16 [emoji6]

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
    Dokładnie, "trójkątny" tłumik sobie leży w garażu z kawałkiem oryginalnej rury

    Co do odpalenia bez, przeszło mi to chwilowo przez myśl, ale mógłbym niektórych pracowników przyprawić o zawał zapewne

  9. #79
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Polska, Mazowieckie
    Auto
    166 V6 3.0
    Postów
    779

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mumins Zobacz post
    Dokładnie, "trójkątny" tłumik sobie leży w garażu z kawałkiem oryginalnej rury

    Co do odpalenia bez, przeszło mi to chwilowo przez myśl, ale mógłbym niektórych pracowników przyprawić o zawał zapewne
    Ten tłumik trójkątny "wspomaga" ostatni, szkoda ze nie sprawdziłeś razem z nim . Przejechałem sie chwile bez ostatniego , moc troche uciekła ale wrażenia dźwiękowe poza granicami zdrowego rozsądku [emoji1]
    W 166 układ wydechowy tak dopracowali ze kazda zmiana to ryzyko ze cos nie podpasuje [emoji6]

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  10. #80
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBi 235KM '11r
    Postów
    451

    Domyślnie

    Ja zrobiłem z 300km bez końcowego

Podobne wątki

  1. [159] Katalog felg pasujących na zaciski Brembo: "duże" 2.4, 3.2, "małe" 1.9 polift)
    Utworzone przez Ciacho13 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 15-07-2020, 11:04
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-10-2018, 13:11
  3. Tłumik końcowy zamiennik
    Utworzone przez Lesiu.Z w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-09-2015, 19:02
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 20:10
  5. Zlot Ogólnopolski "Alfaholicy" 2013 - Tor "Kielce" (Miedziana Góra)
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 703
    Ostatni post / autor: 21-08-2013, 19:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory