Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Nawiew i ICS

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Lublin-Nałęczów-Puławy
    Auto
    Były 3x1562.5V6; 1x1662.5V6;Teraz 156 3.0V6 (1998); 156 2.4 20VJTD TI (2004); 159 1.8MPI
    Postów
    209

    Domyślnie Nawiew i ICS

    Oczytałem sie postów ale nie znalazłem odpowiedzi wprost.

    Zakupiłem moją 166 bez kodów ICS i navi. Sterowałem klimą klawiszami wentylatora i temperatury znajdującymi sie pod ekranem ICS. To mi wystarczało. Ale pewnego razu z nawiewów zaśmiwerdziało palonym plastikiem i wentylator padł. Stopiony był bezpiecznik na podszybiu, wymieniłem ale nawiew nie wrócił. Klawisze jednak dalej funkcjonowały: zwiększał lub zmniejszał sie pozim szumu ale nawiewu nie było. W końcu te klawisze też przestały działac i nie reagowały niczym na poziom góra-dół. Zakupiłem zregenerowany wentylator i dałem auto do naprawy do Motodelta. Po raz kolejny stwierdzili stopiony (ale nie przepalony) bezpiecznik na podszybiu, wymienili wentylator (powiedzieli, że stary był spalony) ale klawisze wentylaora nie ożyły. Czasami słyszę spod podszybia taki rumor jakby coś chciało zastartować a nie mogło. Ocenili że padnięty jest ICS bo on odpowiada m.in. za nawiewy (wyświetlacz działa ale nie mam kodu).
    Kupiłem drugi ICS (być może pochopnie) ale okazało się, że ma zerwaną taśmę Klimy (wąska - prawa góra, wyrwana z panela). Są do niego kody. Pomyślałem że mając swój stary z dwóch zrobię jeden. Ale tu pytanie: co odpowiada za kody: panel i jego taśmy czy tył radia? Jak to pożenic aby tył nowego radia (ma kody) połączyć z moim sprawnym panelem? Przełożyc panel a mojego starego radia wraz z taśmami czy beż taśm czy może spróbować przełożyć tylko taśmę od klimy. Nie wiem gdzie zapisywana jest pamięc kodu w panelu czy w skrzynce radia?
    A może to wcale nie wina radia.
    Może ktoś miał podobny przypadek.
    Od czego byście zaczęli w tym przypadku?
    Może ktoś w punktach zaproponuje?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    166
    Postów
    190

    Domyślnie

    A kodów to w ASO przypadkiem nie da rady odzyskać ?

    Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Lublin-Nałęczów-Puławy
    Auto
    Były 3x1562.5V6; 1x1662.5V6;Teraz 156 3.0V6 (1998); 156 2.4 20VJTD TI (2004); 159 1.8MPI
    Postów
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raiss27 Zobacz post
    A kodów to w ASO przypadkiem nie da rady odzyskać ?

    Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka
    Może i da radę ale jeśli nie zrobiłem tego wcześniej, kiedy nawiewy sterowane klawiszami na panelu radia funkcjonowały to teraz uważam że nie mapo co skoro w Motodelta stwierdzili, że jest uszkodzone radio. Słowem po co mi kody do uszkodzonego (?) radia.
    Wyciągnę ICSa z auta i zobaczę co da się zrobić z dwóch i czy nawiew (choćby tylko z klawiszów) wróci.

    Pozdr.

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Przede wszystkim klima z ICS`em ma tyle tylko wspólnego że wyświetla jego ustawiania. Możesz ICS nawet wywalić a klima będzie działać dobrze tylko bedziesz to musiał robić na macajewa. Odnośnie samego ICSa to po prostu do tego z kodami przenieś dobre taśmy i złącza. To trochę elektroniczna robota ale się da. Nie pamiętam teraz w którym module jest zaszyty kod i zo wymontować żeby go "nie przenieść". Ale kojarzę, że było to gdzieś na forum i ktoś metoda prób i błędów ocenił który moduł można przenosić a który nie.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Lublin-Nałęczów-Puławy
    Auto
    Były 3x1562.5V6; 1x1662.5V6;Teraz 156 3.0V6 (1998); 156 2.4 20VJTD TI (2004); 159 1.8MPI
    Postów
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Przede wszystkim klima z ICS`em ma tyle tylko wspólnego że wyświetla jego ustawiania. Możesz ICS nawet wywalić a klima będzie działać dobrze tylko bedziesz to musiał robić na macajewa. Odnośnie samego ICSa to po prostu do tego z kodami przenieś dobre taśmy i złącza. To trochę elektroniczna robota ale się da. Nie pamiętam teraz w którym module jest zaszyty kod i zo wymontować żeby go "nie przenieść". Ale kojarzę, że było to gdzieś na forum i ktoś metoda prób i błędów ocenił który moduł można przenosić a który nie.
    Dzięki za info. Jako, że jeszcze nie uporałem się z problemem (chyba prędzej ją sprzedam) więc przeszukam forum i pokombinuję.

Podobne wątki

  1. Nawiew w 156
    Utworzone przez Heski w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 07-02-2018, 22:51
  2. [159] nawiew tył
    Utworzone przez artur_g w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-10-2016, 06:53
  3. [155] Nawiew
    Utworzone przez eryk84 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 16:59
  4. Nawiew
    Utworzone przez Qest w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-05-2010, 08:57
  5. Nawiew
    Utworzone przez majkmiler w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-07-2009, 11:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory