Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Zgrzytający / strzelający pedał sprzegla

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar GGienek
    Dołączył
    05 2020
    Mieszka w
    Trzebnica
    Auto
    159 sw 2.4 jtdm 210km 2009
    Postów
    149

    Domyślnie Zgrzytający / strzelający pedał sprzegla

    https://youtube.com/shorts/jfz4-g5C5mg?feature=share




    Co to mi może takie przyjemne dźwięki wydawać?

    - - - Updated - - -

    Co to mi może takie przyjemne dźwięki wydawać? zwariować idzie, sprężyne wyciągałem, wygląda na całą, nasmarowałem. Odkręciłem pedał sprzęgła, wyciągnąłem śrubę i tulejkę i nasmarowałem, zero poprawy. Wymieniłem też tulejkę z pompki sprzegla łącząca pompkę z pedałem bo pedał wciskał się od połowy, taki był tam luz.
    Ostatnio edytowane przez GGienek ; 22-06-2021 o 20:24

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    A sprawdziłeś ,czy w tej sprężynie,ten bolec chodzi prawidłowo?
    Tu masz wątek:
    https://www.forum.alfaholicy.org/147...la_jtd_-3.html

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar GGienek
    Dołączył
    05 2020
    Mieszka w
    Trzebnica
    Auto
    159 sw 2.4 jtdm 210km 2009
    Postów
    149

    Domyślnie

    Aj nie napisałem, po wyjęciu sprężyny nic się nie zmieniło, więc to odpada niestety.. Ktoś mi podsuwa pomysł że pompka sprzegla, twierdzi, że mial identycznie. Jak pomału odpuszczam sprzęgło to tak strzela i czuć wibracje na stopie. Śrubuje czymkolwiek nasmarowac pompke, chociaż tam i tak pewnie są jakieś uszczelki / oringi i to nic nie da

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Weź drugą osobę która będzie naciskać pedał a ty nurkujesz i od razu będziesz wiedział co taki dźwięk wydaje.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Popsikaj WD lub innym penetratorem w czasie pompowania i zobacz,czy jest poprawa.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar GGienek
    Dołączył
    05 2020
    Mieszka w
    Trzebnica
    Auto
    159 sw 2.4 jtdm 210km 2009
    Postów
    149

    Domyślnie

    Nurkowałem, zebra czerwone obolale, lokiec obdarty i odgnieciony aż się siniak zrobił od dywanika i na marne. Dźwięk się tak przenosi że nie jestem w stanie zrozumieć skąd dobiega, najbardziej mi się wydaje że gdzieś że środka pedałów więc wykręciłem jeszcze raz śrubę która tam przechodzi na wylot, wyciągnąłem tulejkę na której się obraca, smarowalem, pryskałem czym się da i gdzie się da...na pompkę sprzęgla tak samo pryskałem ile mogłem. Nie ma kompletnie żadnej poprawy. Nie mam sił ani nerwów już. Zaczynam podejrzewać ze coś jest spierniczone gdzieś w środku pedałów. Tam W pedał sprzęgła gdzie jest ta tulejka chyba są lozyska, może one już się nie nadają..

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar GGienek
    Dołączył
    05 2020
    Mieszka w
    Trzebnica
    Auto
    159 sw 2.4 jtdm 210km 2009
    Postów
    149

    Domyślnie

    Jakby ktoś byl ciekawy to u mnie winna jest pompka sprzegla.. Ściągnąłem gumkę, wypsikalem i wyszorowalem czyścikiem w sprayu i prysnąłem i ucichło przynajmniej na razie. Chociaż w razie jakbym miał zmieniać to będę miał pewnośc że nie wyrzucam kasy w błoto.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar GGienek
    Dołączył
    05 2020
    Mieszka w
    Trzebnica
    Auto
    159 sw 2.4 jtdm 210km 2009
    Postów
    149

    Domyślnie

    No i problem powrócił wraz z rosnąca temperaturą ma dworze. Co najlepsze, starą pompę uciszyłem smarując ją silikonem w sprayu, ale po czasie wysiadła, pedał zaczął wpadać w podłogę i nie mogłem biegu wrzucić. Wymieniona na nową TRW, wszystko zaczęło ładnie pracować i cicho. No i zrobiło się ciepło na dworze a do tego bo trasie robi się coraz gorzej. Sprzęgło chodzi coraz ciężej po dłuższej jeździe No i skrzypi pompka sprzegla. Najmniej rano przed jazdą. Po dłuższej jeździe pompka skrzypi coraz mocniej a sprzęgło coraz ciężej chodzi, wciskam do połowy, później się przycina i przeskakuje. Pompka nowa, chyba nawet wysprzeglik kiedyś wymieniałem. Górną tulejkę wymieniłem, próbowałem patentów ze smarowaniem dolnej wpuszczając olej itd. Chyba zostało tylko sprzęgło wymienić, ale szkoda, bo wydaje mi się, że łapie idealnie, prawie od samego dołu elegancko, nie ślizga się, ani nic z tych rzeczy

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Kłobuck/Częstochowa
    Auto
    166 3.0v6 24 Sportronic GT 1.9 jtd./159 2.2 jts
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał GGienek Zobacz post
    No i problem powrócił wraz z rosnąca temperaturą ma dworze. Co najlepsze, starą pompę uciszyłem smarując ją silikonem w sprayu, ale po czasie wysiadła, pedał zaczął wpadać w podłogę i nie mogłem biegu wrzucić. Wymieniona na nową TRW, wszystko zaczęło ładnie pracować i cicho. No i zrobiło się ciepło na dworze a do tego bo trasie robi się coraz gorzej. Sprzęgło chodzi coraz ciężej po dłuższej jeździe No i skrzypi pompka sprzegla. Najmniej rano przed jazdą. Po dłuższej jeździe pompka skrzypi coraz mocniej a sprzęgło coraz ciężej chodzi, wciskam do połowy, później się przycina i przeskakuje. Pompka nowa, chyba nawet wysprzeglik kiedyś wymieniałem. Górną tulejkę wymieniłem, próbowałem patentów ze smarowaniem dolnej wpuszczając olej itd. Chyba zostało tylko sprzęgło wymienić, ale szkoda, bo wydaje mi się, że łapie idealnie, prawie od samego dołu elegancko, nie ślizga się, ani nic z tych rzeczy
    A tulejkę prowadzenia pedału sprzęgła wymieniał ??

Podobne wątki

  1. Pedał sprzegla wpadl w podłoge
    Utworzone przez misiu7911 w dziale 147
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 21-03-2021, 17:41
  2. pedał sprzegla
    Utworzone przez dawid221 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-10-2016, 10:39
  3. Sprężyna sprzegla, zacinajacy sie pedal sprzegla.
    Utworzone przez Endrjus w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-11-2014, 11:17
  4. [164] skrzypiący/strzelający pedał sprzęgła
    Utworzone przez fr33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-07-2010, 21:34
  5. Zgrzytający drugi bieg
    Utworzone przez ori w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-02-2010, 11:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory