Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Brak dźwięku po odłączeniu akumulatora

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    11

    Domyślnie Brak dźwięku po odłączeniu akumulatora

    Witam, piszę do Was z prośbą o pomoc, której nie znalazłem czytając pozostałe posty. Kupiłem alfę 166. Radio w niej działało, ale panel był tragiczny i nie działało 3/4 przycisków, więc kupiłem nowe. Odkodowałem. Radio działało idealnie. Tydzień później - uszkodzona żarówka, więc kupiłem i biorę się za wymianę. Xenon, więc odpinam akumulator, zmieniam żarówkę i podpinam baterię z powrotem. Wpisuje kod do ICS i.... Cisza. Zero dźwięku, zero szumu. Nie działają przyciski od radia, CD i CC. Nie mogę wyszukać stacji. Sprawdzam każdy bezpiecznik powiązany i radiem i ICS, łącznie z tym za radiem. Wszystkie wymieniłem. Zero poprawy. Ponownie zresetowałem akumulator. Nic. Z tego co wiem to nie mam dsp. Pod panelem zmieniarki pusto i 2 nieużywane wtyczki. Nie robiłem nic przy radiu, tylko wymieniłem żarówkę. Czy odpinając baterie mogłem spalić wzmacniacz radia? Czy nie przed tym chronią bezpieczniki, które nawet się nie spaliły? Czy ktoś ma jakiś pomysł? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Znaczy się kod wchodzi, ICS się odpala ale nic nie pokazuje? Czy nie gra ale pokazuje? Zakładki main i klima działają?

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Znaczy się kod wchodzi, ICS się odpala ale nic nie pokazuje? Czy nie gra ale pokazuje? Zakładki main i klima działają?
    Tak, kod wszedł i wszystko widać. Działa panel klimy, zakładka od spalania, ja nawet mogę wejść w zakładkę radia i wejść tam w ustawienia, ale w głośnikach jest cisza, nawet nie szum jak przy braku stacji. Niezależnie od kręcenia gałką od głośności jest cisza, a po naciśnięciu automatycznego szukania stacji mam napis "in progress" aż do wyłączenia radia.

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Ja bym rozkręcił i sprawdził połączenie pomiędzy modułami. Podobne objawy. Może ma ktoś jeszcze inny pomysł.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    11

    Domyślnie

    Chyba po prostu wyjmę cały ICS jeszcze raz i zaniosę do jakiegoś serwisu, ale zastanawiam się, dlaczego po zamontowaniu radio grało tydzień bez zarzutu, a przestało grać nagle po odpięciu baterii na 10 minut, bez ingerencji w jakiekolwiek połączenia związane z systemem audio. Może ktoś jeszcze się wypowie w temacie, ale dzięki za szybką odpowiedź.

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    ICS potrafi się "zepsuć" i stracić styk na taśmach w ogóle bez zaglądania tam. To mógłby być zbieg okoliczności.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    A jeżeli masz wtyczki od dsp,to znaczy,że było i ktoś wyjął wzmacniacz ? Może masz ustawiony dzwięk na dsp ? Ics widzi system dsp? Bo masz możliwość przestawienia z dsp na bez dsp na panelu..Tak gdybam,bo ciekawy temat.

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Jak nie ma podłączonego procesora (komunikacji ICS <-> procesor) to ICS daje dźwięk na tylne wyjście głośnikowe. Przełącza sygnał na DSP dopiero jak fizycznie go wykryje na kablu. Tak przynajmniej u mnie było. Po podłączeniu procesora pojawia się w menu opcja DSP i dźwięk jest przekierowany na procesor. W tym czasie zwykłym złączem głośnikowym też idzie dźwięk ale u mnie był jakiś przesterowany i bez kontroli głośności.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    U mnie był wtyk w dsp zgnity i też dzwięku nie miałem,dopiero gdy przełączyłem/wyłączyłem na panelu dsp,to był zwykły dźwięk "tradycyjny".

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    11

    Domyślnie

    Generalnie wnioskuję, że skoro to nie jest jakiś ukryty bezpiecznik o którym nie wiedziałem, albo coś o czym wiedzą starsi użytkownicy 166-tki, to pozostaje mi wyjęcie radia i ocena elektryka. Jeśli wzmacniacz w radiu będzie ok, wtedy będzie zagadka... Bo rozumiem, że gdybym miał dsp, to leżałby obok zmieniarki CD nad akumulatorem? Bo tylko po tym, że jest tam pusto wnioskuję, że go nie mam.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Błąd po odłączeniu akumulatora
    Utworzone przez Topcio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-09-2020, 15:14
  2. 166 2.0 ts nie odpala po odłączeniu akumulatora
    Utworzone przez poul w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-03-2018, 23:05
  3. Nie działa klima po odłączeniu akumulatora.
    Utworzone przez strejcher w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-12-2017, 11:23
  4. Chwilowy brak mocy, po odłączeniu akumulatora V6
    Utworzone przez zadra66 w dziale 166
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 19-10-2013, 10:20
  5. [155] Alarm po odłączeniu akumulatora.
    Utworzone przez malecmeister w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-05-2010, 22:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory