Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Nie działa regulacja mijania

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Fortin
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    147 TS 120KM, Giulia Ti 280KM, 166 3.0 V6 CF2
    Postów
    59

    Domyślnie Nie działa regulacja mijania

    W mojej 166 po wizycie u diagnosty przestało funkcjonować regulowanie świateł mijania, silniczki chodzą jeżeli chodzi o kwestie elektryczną jak i po wyciągnięciu te żółte dzyndzle też się ruszają, natomiast próba regulacji samej soczewki nic nie daje, światłą świecą góra 10m do przodu z czego to głównie zasługa prawej soczewki, lewa to jest góra 5m, reflektory to ksenony przedliftowe. Przed wizyta u diagnosty szczerze mówiąc tam nie grzebałem, bo nie było po co gdyż świeciły perfekcyjnie, daleko i bez oślepiania kogokolwiek tak że nawet długie były zbędne. Potrzebuję informacji co mogło się spaprać i jak to ogarnąć żeby zaczęło to normalnie świecić.

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Silniczki wychodzą swobodnie z lamp czy trzymają się na jabluszkach w lampie. Może się wypieku.

    Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Silniczki wychodzą swobodnie z lamp czy trzymają się na jabluszkach w lampie. Może się wypięły.

    Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fortin Zobacz post
    W mojej 166 po wizycie u diagnosty przestało funkcjonować regulowanie świateł mijania, silniczki chodzą jeżeli chodzi o kwestie elektryczną jak i po wyciągnięciu te żółte dzyndzle też się ruszają, natomiast próba regulacji samej soczewki nic nie daje, światłą świecą góra 10m do przodu z czego to głównie zasługa prawej soczewki, lewa to jest góra 5m, reflektory to ksenony przedliftowe. Przed wizyta u diagnosty szczerze mówiąc tam nie grzebałem, bo nie było po co gdyż świeciły perfekcyjnie, daleko i bez oślepiania kogokolwiek tak że nawet długie były zbędne. Potrzebuję informacji co mogło się spaprać i jak to ogarnąć żeby zaczęło to normalnie świecić.
    A diagnosta coś mieszał przy ustawieniu pozycji świateł? Być może to zwykły zbieg okoliczności i zwyczajnie padł czujnik przy wahaczu.

    Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Fortin
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    147 TS 120KM, Giulia Ti 280KM, 166 3.0 V6 CF2
    Postów
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał danus77 Zobacz post
    Silniczki wychodzą swobodnie z lamp czy trzymają się na jabluszkach w lampie. Może się wypieku.

    Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka
    Jeżeli chodzi o trzymanie silniczka przez lampe to w prawiej ma minimalny luz, ale siedzi sztywno, jeżeli chodzi o jabłka w środku lampy ciężko mi stwierdzić, raczej jest jakiś malutki opór, w pewnym momencie aż słychać ze cos przeskakuje w środku jakby dopijało do końca regulacji, ale efektów na soczewce brak.


    Cytat Napisał Mumins Zobacz post
    A diagnosta coś mieszał przy ustawieniu pozycji świateł? Być może to zwykły zbieg okoliczności i zwyczajnie padł czujnik przy wahaczu.

    Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
    No strasznie grzebał i od tego momentu mam mijania w postaci świeczek, wiec raczej kwestia zbiegu okoliczności odpada, czujnik raczej wykluczam, bo raczej go nie posiadam, gdyż raczej ten xenon był dołozony, jest na ori gratach, niby nawet z vinu mi wychodzi ksenon, lecz mam pozostalości halogenów takie jak np pokrętło do regulacji.
    Ostatnio edytowane przez Fortin ; 29-09-2021 o 22:05

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fortin Zobacz post
    Jeżeli chodzi o trzymanie silniczka przez lampe to w prawiej ma minimalny luz, ale siedzi sztywno, jeżeli chodzi o jabłka w środku lampy ciężko mi stwierdzić, raczej jest jakiś malutki opór, w pewnym momencie aż słychać ze cos przeskakuje w środku jakby dopijało do końca regulacji, ale efektów na soczewce brak.
    Nie ma mieć luzu. Zdejmij np pokrywę drogowych i chwyć za tą srebrną wewnętrzną część. Nie może się ruszać.

    Cytat Napisał Fortin Zobacz post
    czujnik raczej wykluczam, bo raczej go nie posiadam, gdyż raczej ten xenon był dołozony, jest na ori gratach, niby nawet z vinu mi wychodzi ksenon, lecz mam pozostalości halogenów takie jak np pokrętło do regulacji.
    Ale zamotałeś. Nie masz żadnych ksenonów tylko wstawione żarniki hid z cokołem żarówki H7.

    Skoro to nie ksenon tylko zwykły halogen, silniki działają a lampa się nie rusza to masz urwane albo nie zaczepione jabłko silniczka za kosz.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Fortin
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    147 TS 120KM, Giulia Ti 280KM, 166 3.0 V6 CF2
    Postów
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Nie ma mieć luzu. Zdejmij np pokrywę drogowych i chwyć za tą srebrną wewnętrzną część. Nie może się ruszać.
    To zweryfikuje jutro, ale same wnętrzności reflektora się nie ruszają, chodziło mi jedynie na spince silniczka w prawym reflektorze jest minimalny luz, jakby obudowa w który wchodzi silniczek była trochę rozciągnięta.

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Ale zamotałeś. Nie masz żadnych ksenonów tylko wstawione żarniki hid z cokołem żarówki H7.

    Skoro to nie ksenon tylko zwykły halogen, silniki działają a lampa się nie rusza to masz urwane albo nie zaczepione jabłko silniczka za kosz.
    To również nie, bo jest normalnie ori reflektor xenonowy z ori przetwornicą itd, tylko jakby wpięty w zwykła wiązkę tak patrząc z obserwacji jak to działało

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    To masz jakieś straszne druciarstwo.
    Silniki do ksenonów są inne niż do halogenów. Więc jak to w ogóle działa? Nie wiem.
    A ręczna regulacja na silniku rusza reflektorem/wiązką światła czy też nie?

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Fortin
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    147 TS 120KM, Giulia Ti 280KM, 166 3.0 V6 CF2
    Postów
    59

    Domyślnie

    Silniczek regulacji jest od ksenonu, tylko najprawdopodobniej jest pozbawiony połączenia z czujnikami, wcześniej normalnie działało, aktualnie, jabłko się rusza, natomiast bez wpływu na ustawienie soczewki

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Nadal mi się tu coś nie zgadza a weź drugą osobę i zobacz czy jak przekręcisz zapłon i/lub włączysz światła to soczewka wykonuje jakiś ruch?
    I sprawdź to co pisałem czyli czy ręczna regulacja na silnikach działa. Czy jak kręcisz śrubką to regulujesz/ruszasz cokolwiek soczewką/koszem.

Podobne wątki

  1. [159] Nawiew działa mimo wyłączenia zapłonu, nie działa regulacja mocy nawiewu.
    Utworzone przez danek90099 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-07-2019, 20:41
  2. Regulacja świateł mijania w alfie
    Utworzone przez wawi w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-08-2014, 14:41
  3. [159] Nie działa MENU, a światła mijania świecą ciągle...
    Utworzone przez konrad26 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-03-2013, 16:57
  4. Lewe światło mijania i przeciwmgielne nie działa.
    Utworzone przez AR_156 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 18:37
  5. [156] Regulacja świteł mijania
    Utworzone przez rav58117 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-07-2008, 19:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory