Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Zapach benzyny po jeździe

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Cytat Napisał jerry46 Zobacz post
    dobry trop, pompka jest na środku bagażnika praktycznei pod oparciami siedzenia kanapy? mam tam taką metalowązaślepkę na 3 śruby mocno skorodowane - mogę to odkręcić bez ryzyka że coś uszkodze? gdyby to było to co piszesz to do wymiany cała pompa czy idzie jakoś naprawić?
    Jeśli jest tak, jak w Thesis, to pompa paliwa jest w bagażniku, blisko tylnych foteli, przykryta metalową pokrywką - tę pokrywkę śmiało odkręcaj - ona jest tylko osłoną.
    http://4cardata.info/elearn/136/2/20...002132/3314100

    Pod nią będzie właściwa pompa. W Thesisce benzynę widać było najbardziej w tej zaznaczonej przeze mnie sekcji w komentarzu wyżej. Jeśli u Ciebie będzie śmierdziało paliwem, i góra kosza nie będzie brudna i zakurzona, to pewnie masz wyciek. Roboczo dokładnie osuszyłem to miejsce, i zalałem cały ten okrąg aż po brzegi klejem dwuskładnikowym: https://allegro.pl/moje-allegro/zaku...3-7946d117ae7b

    Pomogło. Choć ostatecznie, znalazłem używaną pompę w dobrym stanie, i wymieniłem cały koszyk. Do TSa 2.0 pewnie będzie łatwiej znaleźć. Jakby co, to pompę wymienisz samodzielnie; szybkozłączkę paliwową odłączysz delikatnie podważając śrubokrętem, a wtyczka prądowa jest dodatkowo zabezpieczona żółtą plastikową zawleczką; najtrudniej pewnie będzie odkręcić plastikowy pierścień mocujący - najlepiej znaleźć kawałek mocnego drewna, spory młotek gumowy, i mocno walić . Odkręca się przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, czyli normalnie.

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    Jeśli jest tak, jak w Thesis, to pompa paliwa jest w bagażniku, blisko tylnych foteli, przykryta metalową pokrywką - tę pokrywkę śmiało odkręcaj - ona jest tylko osłoną.
    http://4cardata.info/elearn/136/2/20...002132/3314100

    Pod nią będzie właściwa pompa. W Thesisce benzynę widać było najbardziej w tej zaznaczonej przeze mnie sekcji w komentarzu wyżej. Jeśli u Ciebie będzie śmierdziało paliwem, i góra kosza nie będzie brudna i zakurzona, to pewnie masz wyciek. Roboczo dokładnie osuszyłem to miejsce, i zalałem cały ten okrąg aż po brzegi klejem dwuskładnikowym: https://allegro.pl/moje-allegro/zaku...3-7946d117ae7b

    Pomogło. Choć ostatecznie, znalazłem używaną pompę w dobrym stanie, i wymieniłem cały koszyk. Do TSa 2.0 pewnie będzie łatwiej znaleźć. Jakby co, to pompę wymienisz samodzielnie; szybkozłączkę paliwową odłączysz delikatnie podważając śrubokrętem, a wtyczka prądowa jest dodatkowo zabezpieczona żółtą plastikową zawleczką; najtrudniej pewnie będzie odkręcić plastikowy pierścień mocujący - najlepiej znaleźć kawałek mocnego drewna, spory młotek gumowy, i mocno walić . Odkręca się przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, czyli normalnie.
    super pomocna odpowiedz - dzieki wielkie, bede dzialal w temacie. czyli jesli chcialbym to zakleic to obejdzie sie bez wyjmowania pompy czy tez ją trzeba wyjąć?

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Ja nie wyjmowałem. Do wyczyszczenia benzyny użyłem patyczków do uszu (dużo) i wacików. W Thesisce było trochę niewygodnie, bo musiałem leżeć w bagażniku i nie wszystko było dobrze widać - może w 166 będzie lepiej .

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedź, oby to było to i dało się naprawić.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    Ja nie wyjmowałem. Do wyczyszczenia benzyny użyłem patyczków do uszu (dużo) i wacików. W Thesisce było trochę niewygodnie, bo musiałem leżeć w bagażniku i nie wszystko było dobrze widać - może w 166 będzie lepiej .

    bardzo mocno Ci dziękuje za pomoc. okazało się dokładnie to co pisałes - wyciek na górnej pokrywce białej plastikowej. zrobiłem tak jak ty - zalałem klejem dwuskładnikowym i pomogło. Bardzo wartościowy post! Dziekuje raz jeszcze- zaoszczedziłeś mi mnóstwo nerwów.

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBi 235KM '11r
    Postów
    451

    Domyślnie

    Pisałem o tym już w poście nr 4

Podobne wątki

  1. [159] Zapach benzyny
    Utworzone przez mabuntog w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-01-2020, 14:26
  2. [MiTo] 1.4T 155KM - zapach benzyny w oleju , zapach benzyny w spalinach = ?
    Utworzone przez dikileiden w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-11-2015, 10:30
  3. Ile wam zjada benzyny przy jeździe na gazie? 3.0 V6
    Utworzone przez Mankovich w dziale 166
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 23-08-2012, 21:43
  4. [MiTo] Zapach benzyny
    Utworzone przez bogas w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-02-2011, 22:53
  5. Zapach benzyny 1.8TS
    Utworzone przez ducho_18 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-05-2009, 18:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory