Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Porting głowicy.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    166
    Postów
    190

    Domyślnie Porting głowicy.

    Czy ma ktoś doswiadczenia z owym zagadnieniem ?

    Czy np. do 175 konnej wersji można użyć zamiennie głowicy z 210 konnej wersji i czy ma.ona wyższy przepływ.

    Narazie rzucam temat teoretycznie tu na forum. Na wiosnę napewno czeka mnie remont głowicy lub zastosowanie innej
    Chce odkorkować pełny potencjał turbo i wtrysków bo po 4400 obrotów moc leci w dół. A to znacząco poprawi mi osiągi.

    Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    GLC
    Auto
    166 2,4 JTD + Q2
    Postów
    130

    Domyślnie

    Porting głowicy w turbodieslu to naprawdę ostateczność. Zazwyczaj się tego nie robi bo nakład pracy nie daje wymiernych efektów. Zrownaj sobie kanały żeby nie było progów i zadziorow jak chcesz. Obrobka kanałów na cnc odpuść...
    Glowice z 210KM dość często pękają, zostaw ta swoją 175KM, na pewno jest mniej zmęczona.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    166
    Postów
    190

    Domyślnie

    Sęk w tym że turbo mi napompuje odpowiednio. Paliwa podam ale.juz nie jestem w stanie napełnić cylindra. Doszedłem do granicy przepustowości kanałów.

    Generalnie mam ogarnięte wszystko tak jak bodek w swojej gt. Jedyna różnica to taka że on ma głowice ogarnięta a ja nie. Pytanie czy starczy ogarnąć gniazda i kanały czy np. zmienić zawory na większe.

    On ma jeszcze turbo gtd vs moje gtb ale wydajnościowo są bardzo podobne. Super by było dociągnąć do tych 330 koni bo jak on to na 4 cylindrach ogarnoł to u mnie na 5 to "no problem"

    Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    GLC
    Auto
    166 2,4 JTD + Q2
    Postów
    130

    Domyślnie

    Hmm... Jesteś pewien że to glowica nie puszcza więcej powietrza do cylindrów? Podniesienie ciśnienia doładowania nie spowoduje przyrostu? Poszerzenie kanałów wylotowych powinno zbić trochę egt.
    Jeśli dobrze pamiętam to Diesel Soft robił projekt z 2.4 i tam włożyli większe zawory ale do 10v. Może się odezwij do chlopakow bo chyba nikt inny na forum czegoś takiego nie robił.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    166
    Postów
    190

    Domyślnie

    Cinek zwiększył dawkę paliwa i ciśnienie doładowania. Sensory pokazały zadane ciśnienia a fura zaczęła dymić. Wniosek taki że turbo zbudowało boost ale głowica już udławiła się z przepływem. Szkoda bo chciałem żeby przy 5k było 300 koni. ( Za to będzie więcej jak to ogarnę )

    Pytanie tylko czy robił to ktoś w jtdm 1.9 bądź 2.4

    Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Raiss27 ; 16-11-2021 o 19:26

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    GLC
    Auto
    166 2,4 JTD + Q2
    Postów
    130

    Domyślnie

    Cinek Ci powiedział że glowica nie puściła więcej tlenu do cylindra? Marcin kiedyś miał dobrze zdlubane 1.9. Na strefie chyba parę razy tym był w niedziele.
    Moim skromnym zdaniem polerka kanałów w turbodieslu to za przeproszeniem przysłowiowy plaster na tyłek.
    Dość restrykcyjnym miejscem powinien być wznios zaworu. W tdi często wkładają walki z sdi.
    Na początek może pomysl nad zmianą walka rozrządu. Nie trzeba ściągać głowicy by sprawdzić efekty. Światek za jeden customowy wałek do v6 chciał coś koło 1 tyś pln.
    Walek do jtdm wyjdzie zapewne taniej niż obróbką i wymiana zaworów na większe.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    166
    Postów
    190

    Domyślnie

    Ogarnialem kanały dolotowe ( czyściłem je ) i ten od klapy wirowej jest naprawdę wąski. Mi chodzi o to aby je faktycznie poszerzyć, może nawet kolektor wyskrobać o 1mm i do tego dopasować kanały. Wałek mało co da jak przez kanał nie przejdzie powietrze. Polerka napewno coś da ale nie więcej niż kilka koni.

    Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    GLC
    Auto
    166 2,4 JTD + Q2
    Postów
    130

    Domyślnie

    Nie no jak wałek nic nie da... Jeśli masz zbudowane ciśnienie w dolocie to dłuższe otwarcie zaworu pozwoli wyrównać ciśnienie czyli napompowac bardziej cylinder. Kanał przy tej samej średnicy przepusci więcej tlenu bo będzie miał więcej czasu na przepływ. Cos tak jak byś w CR wydłużyć czas wtrysku przy tym samym ciśnieniu paliwa. Ewentualnie wznios zaworu, nie wiem ile jest w jtd ale w busso z gta max to chyba 9.2 mm.
    Powstaje Ci szczelina przez którą pompujesz powietrze opisana w uproszczeniu jako powierzchnia boczna walca o wysokości powiedzmy 7mm i podstawie średnicy zaworu. Ciasno.
    Ja bym szedł najpierw w wałek jak by co.
    Polerka kanałów w wolnossaku nie da kilku KM, w turbodieslu też bym się nie spodziewał więcej niż granicą błędu pomiaru.
    Aczkolwiek składam sobie teraz busso i porting z polerka kanałów, komór, zaworów, tłokow musi być
    Ostatnio edytowane przez Kowalm ; 16-11-2021 o 23:17

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    166
    Postów
    190

    Domyślnie

    Pytanie ile da wydłużenie czasu otwarcia zaworu a ile poszerzenie kanałów. Śmiem twierdzić że obróbka kanałów i wymiana zaworów da więcej w ujęciu % Niz czas i wznios zaworu. ( Kombinacja obu była by najlepsza ) ale bodek w swojej gt nic nie pisał o wałku a tylko o portingu. I z 1.9 wygarnął 330 koni.

    Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Porting głowicy do 2.4 zrobi bez problemu firma DZIAK.
    Koszta 5000zł. Program pod maszynę mają. Już robili taką głowice

    Ponadto kto jeździ dieslem powyżej 4.4k rpm ? Za duże oczekiwania masz. Poza tym głowica i tak pękać będzie i wspomnisz moje słowa
    Jakbyś się zainteresował to takie 2.4 składaliśmy ostatnio na 400+


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

Podobne wątki

  1. regeneracja głowicy T.S.
    Utworzone przez cinas w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-04-2017, 14:38
  2. Wymiana głowicy w 1.9 JTD 105 KM
    Utworzone przez Stusi w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-10-2014, 10:40
  3. Delikatny porting a ECU
    Utworzone przez alfabetyczny w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-10-2014, 16:13
  4. [155] Śruby głowicy 1.8 TS
    Utworzone przez Toofik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-11-2011, 21:53
  5. [156] Uszczelka głowicy?
    Utworzone przez Redian w dziale 156
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 08-02-2011, 20:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory