Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Problem ze spryskiwaczami

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar GGienek
    Dołączył
    05 2020
    Mieszka w
    Trzebnica
    Auto
    159 sw 2.4 jtdm 210km 2009
    Postów
    149

    Domyślnie Problem ze spryskiwaczami

    Ostatnio w trasie były fatalne warunki, szyba co chwilę strasznie brudna, coś tak mi się wydawało, że kończy się płyn do spryskiwaczy.. Ale chyba z dwa razy jeszcze spróbowałem i okazało się pusto ( a jak wiadomo 166 zamiast pojedynczego psikniecia wali strumieniem co jest bezsensu..). Dolałem płynu i lipa, spryskiwacze dalej nie działają, na szczęście byłem już w miarę niedaleko i przemyłem szybę ręcznie na stacji. Słychać jakby spryskiwal ale nic nie leci, jak się do tego zabrać? Co tam się mogło przytkac?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    A końcówki Ci nie zamarzły? Jeżeli słyszysz pompkę,to powinno działać. Ewentualnie zdejmij wężyk z pomki,czy też bliżej podszybia,gdzie idzie na trójnik i wtedy zobacz.Do pompki dostaniesz się od dołu błotnika,lub po zdjęciu nadkola.

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Jedziesz po kolei od zbiornika do dysz i sprawdzasz gdzie jest przytkane.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Dzierżoniów
    Auto
    Alfa Romeo 166 "01 2.5v6 CF3 188PH.......................... Alfa Romeo 147 '08 1.9jtdm 120PH
    Postów
    22

    Domyślnie

    [QUOTE=GGienek;2305456]Ostatnio w trasie były fatalne warunki, szyba co chwilę strasznie brudna, coś tak mi się wydawało, że kończy się płyn do spryskiwaczy.. Ale chyba z dwa razy jeszcze spróbowałem i okazało się pusto ( a jak wiadomo 166 zamiast pojedynczego psikniecia wali strumieniem co jest bezsensu..). Dolałem płynu i lipa, spryskiwacze dalej nie działają, na szczęście byłem już w miarę niedaleko i przemyłem szybę ręcznie na stacji. Słychać jakby spryskiwal ale nic nie leci, jak się do tego zabrać? Co tam się mogło przytkac?[/QUO

    Nie jest bez sensu jak zrozumiesz jak działają.
    Szybkim pociągnięciem manetki spryskiwacza uruchamiasz pełny cykl mycia, czyli duuużo leci płynu na lampy i szybę (za każdym razem tyle samo) i nie jesteś w stanie tego wyłączyć/ zmienić, póki nie skończy psikać.
    Natomiast przytrzymując manetkę chwilkę dłużej, masz możliwość przerwania i za dozowania odpowiedniej dla Ciebie ilości ;-)
    Ot takie włoskie udogodnienie

    Ps. Uzupełnij płyn i przytrzymaj trochę dłużej, daj mu chwilę niech zaciągnie;-)
    No chyba że podczas psikania wypięła się rurka, co jest raczej mało prawdopodobne.
    Ostatnio edytowane przez RafałDDZ ; 05-01-2022 o 10:29

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar GGienek
    Dołączył
    05 2020
    Mieszka w
    Trzebnica
    Auto
    159 sw 2.4 jtdm 210km 2009
    Postów
    149

    Domyślnie

    Chyba muszę spróbować z tym przytrzymaniem, ale wtedy nadal nie da się psiknac delikatnie? spryskiwacze u mnie zaczęły same działać po kilku dniach, raz w drodze do innego miasta spróbowałem z ciekawości i zaczęło psikac normalnie

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar gregor159german
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kempten \ Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 T.Spark
    Postów
    80

    Domyślnie

    U mnie było podobnie po zakupie auta. Zbiorniczek pełny a nic nie leciało. Pompka pompowała bo słyszałem...podniosłem maskę i okazało się że zagnieciony jest wężyk.[emoji846] Poprawiłem i psika jak aż miło. Może robiłeś coś ostatnio przy podszybiu i źle złożyłeś? Lub coś tam zostało i po zamknięciu maski zagniata przewód?

    Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar GGienek
    Dołączył
    05 2020
    Mieszka w
    Trzebnica
    Auto
    159 sw 2.4 jtdm 210km 2009
    Postów
    149

    Domyślnie

    No i temat powrócił. Zapach plynu czuje.. Wychodzę a tu mokro tam gdzie jechałem. Zajrzałem tylko na szybko pod maskę i widziałem mokrą maglownice.. Przewody od zbiorniczka idą gdzieś w miarę z wierzchu czy gdzies zabudowane bardziej? Muszę chyba ściągnąć podszybie i zobaczyć jak to wygląda, czy jest tam jakieś dojscie, czy trzeba auto podnosić.. Co mi się nie uśmiecha, na dworze jeszcze zimno..

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    AR 145 1.7 16v boxer; AR 166 FL 2.4 JTD 20v Sportronic
    Postów
    57

    Domyślnie

    Hej, ja bym zaczął od podszybia, bo pośrodku podszybia jest odpływ z klimatyzacji właśnie w okolice maglownicy, wiec jeżeli strzelił wężyk między spryskiwaczami to nadmiar płynu wyleci pewnie przez ten odpływ lub okolice. Mówię to na zasadzie doświadczeń z polifta nie wiem czy przed było coś inaczej w tym temacie.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar GGienek
    Dołączył
    05 2020
    Mieszka w
    Trzebnica
    Auto
    159 sw 2.4 jtdm 210km 2009
    Postów
    149

    Domyślnie

    Gość przy wymianie szyby pewnie nie zauważył, że spadł wężyk z trójnika i faktycznie pewnie płynęło do odpływu i leciało na maglownice

Podobne wątki

  1. Problem ze spryskiwaczami
    Utworzone przez Kulpa w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-11-2014, 08:49
  2. problem ze spryskiwaczami szyby
    Utworzone przez tom202 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2013, 20:46
  3. problem ze spryskiwaczami
    Utworzone przez grzesiekgrizzly w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-12-2012, 12:02
  4. problem ze spryskiwaczami
    Utworzone przez Matesq w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 12:14
  5. Problem ze spryskiwaczami
    Utworzone przez mcsudi w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-05-2009, 22:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory