Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Po zalaniu wnętrza

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Ropczyce/Kamionka
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Postów
    140

    Domyślnie Po zalaniu wnętrza

    Witam ,wątków o zalanej podłodze jest kilka , niestety spotkało to i mnie . Nieświadomy niczego ,zacząłem przymiarkę do wymiany głównej wiązki silnika ,mam cf 2 , odkręciłem plastik i niestety pokazała się wilgoć na wykładzinie . Ściągnąłem tylną kanapę i odchylilem dywan i mnie zatkało ... Wykładzina tak nasiąknięta i śmierdząca , zniszczona do tego stopnia że rwie się w rękach .wyciągnąłem fotele , tunel i co trzeba i wyjąłem cały dywan . Na szczęście podłoga zdrowa bez korozji . Jedynie maty przyklejone do podłogi nasiąkły i raczej będą do wymiany . Pod nogami kierowcy oczywiście ślady po zalaniu płynem chłodniczym ,nagrzewnice wymieniałem 3 lata temu bo śmierdziało i parowało , do tego zalane chyba płynem z pompki sprzęgła . I tu największy problem . Wygłuszenie ściany grodziowej niestety tak nasiąknięte i śmierdzące że nie ma opcji aby tak zostało . Czy ktoś to kiedykolwiek wymieniał ? Wiem że wchodzi pod deskę , przykręcone są na to padały i masa innych . Tak czy tak deskę zrzucę aby przeciągnąć wiązkę , zdemontuje przegrodę grodziową po stronie silnika ,zobaczę też jeszcze nagrzewnice . Za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczny .

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    YYYYYY to jest pytanie czy relacja z napraw? bo w zasadzie sam sobie na postawione pytania odpowiedziałeś
    Taktyka jest raczej oczywista. Namierzyć wyciek - wyeliminować. Wszystko co mokre wyciągnąć suszyć i/lub wymienić. Jak jest tak źle jak piszesz to nie wiem jak Ty jeździłeś..... ale czeka Cię prucie całego wnętrza.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Ropczyce/Kamionka
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Postów
    140

    Domyślnie

    To trochę opis połączony z pytaniem .właśnie ostatnio samochód stał powiedzmy rok i tylko czasem jezdzony... Wszystko jest dla mnie jasne oprócz tego gdzie kupić albo czy da się czymś zastąpić wygłuszenie ściany grodziowej . Ono profiluje przestrzeń w nogach i ciężko będzie to np wykleić mata

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Nie musisz użyć tego samego. Kup najlepszy materiał wygłuszający (na pewno w necie takie materiały wyczytasz) i zamontuj. To ile tam jest miejsca to mało istotne. Do tej operacji z tego co wywnioskowałem konieczne jest ogołocenie nadwozia. WIęc nic nie będzie CI przeszkadzać

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Ropczyce/Kamionka
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Postów
    140

    Domyślnie

    Też myślałem że kupię maty wygłuszające i wykleje , niestety to nie takie proste . Mata ta profiluje wnęki na nogi , zachodzi na nadkola , z lewej strony są śruby montażowe na podstopnice plus styropianowe wzmocnienie ,z prawej natomiast zatopione są śruby do przykręcenia plastikowej osłony sterownika silnika bo mam cf2 . Ogólnie mata ma różna grubosc uśredniając ok 3 cm ,ogólnie twierdzę że bez oryginału ciężko będzie uzyskać dobry efekt . Plus taki że znalazłem osobę która zgodziła mi się to wyszarpac z dawcy

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Z profilowaniem to problemu nie będzie. Każda pianka wygłuszająca, a nawet mata butylowa z łatwością się układa. Nie takie rzeczy się wygłusza. Ale oryginał byłby najlepszy bo wyjątkowo gruba ta mata.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Ropczyce/Kamionka
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Postów
    140

    Domyślnie

    A czy ktoś przekładał wiązkę w cf 2 ? Jest to wykonalne po zdemontowaniu grodzi od silnika i deski od środka ?

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    ile taka operacja pochłonie roboczogodzin? przeliczałeś to kosztowo? za same materiały, cześći itd pewnie będzie sporo a i czas poświęcony na szukanie niemały. jak doszło do zalania?

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Ropczyce/Kamionka
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Postów
    140

    Domyślnie

    Wygłuszenie ,wykładzina i uszczelki drzwi między 400-500 ,oczywiście mowa o używanych w dobrym stanie . Wyjęcie wykładziny i foteli zajęło mi mniej niż godzinę ... Więcej zabawy będzie z deską i wygluszeniem ściany ... Nie liczę tego na koszty czy opłacalność bo z takim podejściem dawno bym ją dał na złom ...

Podobne wątki

  1. Zwariowana elektryka w 166 po zalaniu...POMOCY
    Utworzone przez kris990 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-08-2014, 20:35
  2. [156] Remont silnika diesla po zalaniu benzyną
    Utworzone przez adeptmarine w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 09:41
  3. [MiTo] Awaria turbosprężarki? - po zalaniu diesla benzyną
    Utworzone przez Adalbrecht w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 12:23
  4. oświetlenie wnętrza
    Utworzone przez tomekb w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-02-2011, 19:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory