Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: wentylator nawiewu

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar _RAFI_W
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Deszczno k/o Gorzowa Wlkp.
    Auto
    Alfa Romeo 166,3.0
    Postów
    134

    Domyślnie wentylator nawiewu

    Witam wszystkich.Mam problem z wentylatorem nawiewu.W zeszłym roku spalił mi sie więc go wymieniłem i było o.k. do lipca tego roku ponieważ ponownie spalił się i oczywiście zakupiłem kolejny.Wczoraj niestety kolejny raz poszedł swąd i nie chodzi.Nurtuje mnie pytanie jaka może być przyczyna tego stanu rzeczy.Gdzie szukać przyczyny w instalacji bo nie sądze aby wina tkwiła w wentylatorze.Chciałbym zaznaczyć że pierwszy był nowy na gwarancji.Jeszcze jedno po pierwszej wymianie nawiew maksymalnie ustawiałem na trzeci bieg iż wiem że te wentylatory zbyt wielkiego obciążenia mogą nie wytrzymać.Z góry dziękuje za pomoc i Wszystkich pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar lucek
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    166-2.4 JTD-99r
    Postów
    118

    Domyślnie

    Witam przede wszystkim
    Mam taki sam problem, z tym że usterka ta wystąpiła w moim przypadku po raz pierwszy. Z tego co powiedział elektryk - przyczyną może być zapchany,brudny filtr pyłkowy, a ściślej mówiąc przeszkoda,która uniemożliwia bądź utrudnia prawidłowy przepływ powietrza, co z kolei stawia opór temu właśnie wiatrakowi...

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    niestety te wentylatory to zmora, również w lanciach K bo tam jest ten sam..

    tez wymieniałem ale kupiłem uzywke z angola za 150zł na razie chodzi ale nie przekraczam 3 biegu a o trybie AUTO nawet boje się myśleć, tym sposobem jakoś żyje mam nadzieje że będzie to jak najdłużej bo jego wymiana kosztuje sporo wysiłku i samozaparcia..

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar _RAFI_W
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Deszczno k/o Gorzowa Wlkp.
    Auto
    Alfa Romeo 166,3.0
    Postów
    134

    Domyślnie

    nie wiem co o tym myśleć ja to mam takie wrażenie że może gdzieś jakieś przewody może robią zware-sam już nie wiem.....filtr natomiast wymieniam co rok na wiosne.O trybie auto nawet nie myśle jak pierwszy raz poszedł mi wentylator.Pozdrawiam.

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    ale klimy nie rozszczelniali jak Ci wymieniali ten wentylator??

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar _RAFI_W
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Deszczno k/o Gorzowa Wlkp.
    Auto
    Alfa Romeo 166,3.0
    Postów
    134

    Domyślnie

    szwagier wymieniał i robił tak że jej nie rozszczelnił w zeszłym roku owszem bo i tak chciałem cały układ odgrzybić i sprawdzić czy nic tam się nie ulatnia.

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Te silniczki mają drobną wadę konstrukcyjną - wewnątrz styki są zaciśnięte, a powinny być zalutowane. Przy gwałtownym wzroście natężenia prądu pojawia się "reakcja łańcuchowa" i silnik się jara. Nawet nowy. Również tranzystory, których użyło MM nie są do końca szczęśliwe. Nowy silnik warto zanieść do speca od przezwajania silników prądu stałego, żeby go nieco przekonstruował. Można też regenerować stare. Sprawdza się, o ile reszta instalacji jest OK. Koszt regeneracji (przezwojenia) waha się w granicach 200 zeta.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar alfaholik-Bioły
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    147 1.9JTD, Lybra 1.9JTD, Delta 1.6JTDm
    Postów
    423

    Domyślnie

    Kiedyś miałem to samo w alfie, to jest wada fabryczna... ale na kazdy produkt zakupiony w sklepie dostajecie gwarancje wiec ja bym oddał i finał. tym bardziej, ze spalił sie po roku albo i nawet wczesniej, musza go wymienic. Ja kupowałem i robili mi to w aso i gwarancja jest, klime rozsczelniali ale pozniej nabili i odgrzybili. filtr kabinowy nowy. To jest cholerna wada i nastepna glupia rzecz ktora sie z tym wentylatorem wiaze to cena.

  9. #9
    Stanley
    Gość

    Domyślnie

    myślę Panowie , ze macie poprostu zwyczajnego pecha , ja wymieniłem na uzywke i chula na maxa ponad rok. Filtra nie zmieniałem tez ponad rok.

  10. #10
    Artur G.
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfista Zobacz post
    niestety te wentylatory to zmora, również w lanciach K bo tam jest ten sam..
    Dokładnie, w kappach jest tez ten problem ... ja po trzech latach bezawaryjnej obsługi po wyjeździe z garażu na ulice poczułem swąd i poszedł dym z nawiewów , kupiłem używkę za 200 (na Alledrogo) i w warsztacie pół dnia zeszło z wymianą. Dostęp beznadziejny jeśli się nie rozszczelni klimy (ja nie rozszczelniałem). Na razie jest spoko.
    Z tego co mi powiedziano (i tak było w mim uszkodzonym) to wyrabia sie łożyskowanie i wiatrak chodzi "krzywo" względem osi, wtedy ma ciężko i nie wytrzymuje zwiekszonego poboru mocy.
    pozdrawiam, Artur
    Lancia Kappa 2.0 96
    Lancia Dedra 1.8 93

Podobne wątki

  1. Nie działa wentylator nawiewu
    Utworzone przez olo156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-02-2019, 19:40
  2. Wentylator nawiewu nie działa
    Utworzone przez Lukaszj88 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-03-2016, 16:11
  3. Wentylator nawiewu
    Utworzone przez zgrad w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-05-2012, 19:33
  4. Wentylator nawiewu
    Utworzone przez Numberuno w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-02-2012, 13:59
  5. [33] Wentylator nawiewu
    Utworzone przez fafa w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-02-2009, 10:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory