Moje TURBO nabiera kształtów i lista usterek już mocno ograniczona. Ale mam jeszcze kilka problemów do rozwiązania.

Jednym z nich jest błąd kompa ABS o treści - "1F - linia (CAN) miedzy ABS a cent. wtrysku - uszkodzona"

Ale od początku. Moje turbo miało nie działający licznik i ogólnie cały ABS i wszystkie związane z nim funkcje. Próba połączenia z kompem okazała się wielkim fiaskiem. Pompa T.C.

Z racji jedna z moich alf to też CF2 T.C. to podłączyłem ją na szybko tylko sprawdzić elektrykę. Od strzała połączenie z kompem, masa błędów. I tu mój błąd bo nie pamiętam czy ten błąd 1F też był wtedy obecny. Ponad tydzień później, siadłem znowu to pompy. Wymieniłem na tą którą testowałem. Ostały się dwa błędy, właśnie ten 1F i błąd jednego z czujników ABS. Czujnik wjechał nowy, wrócił prędkościomierz.

Na tą chwile, nie działa mi tempomat i świecą się kontrolki ABS i hamulca. Czy działa ABS nie mam pojęcia. Ciągle zapominam sprawdzić
Jest jedna różnica względem ori. Założyłem czarny licznik z CF3 z kontrolką ASR która się świeci cały czas. Ale na starym ten sam błąd.

Czy ktoś z Was miał podobny przypadek albo ma jakieś sugestie gdzie szukać źródła błędu? Wiem, że miedzy kompem ABS znajdującym się na pompie a kompem silnika jest połączenie osobnym kablem. Jeszcze do niego nie dotarłem bo auto ciągle w ruchu trzaska kilometry. Ale czy poza tym oczywistym kablem do sprawdzenia jest jeszcze coś wartego uwagi. Za jakieś dwa tygodnie będę w niej wymieniał wnętrze z deską więc będę miał wszystko na wierzchu i chce się wcześniej dobrze przygotować.