Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Temat: Czy 2.0TS to na prawdę taki zły wybór

  1. #11
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    jako użytkownik 2.0 TS będę go bronić zawsze xD to jest dobry silnik tylko trzeba o niego dbać. Jeśli remont jest konieczny to przez niedociągnięcia serwisowe, plus ceny będą 2x niższe niż w przypadku V6.
    Ale właśnie - jeśli kupujesz furę na weekendy to tylko Busso
    tak jest, przez użytkownika , albo ten.. olej
    już tyle razy było co z TSami jest nie tak.

    A remont to każdego jest niefajny nawet nie tyle ze wzgl na koszty ale szukanie u kogo gdzie ustalanie zakresu, czekanie, demontaż, montaż, a to może i sprzęgło , a to może i zamach , a to tamo a to siamto "przy okazji bo i tak wyjęty silnik", ilosć fuckup'ów po drodze i popsucia innych rzeczy i , auta pół roku albo więcej nie ma , przeturliwane na placu, hamulce rdzewieją, nadchodzi zima, przyjemność się ulatnia....

    No ale [MENTION=24933]juhass[/MENTION] - na pewno się z tym urokiem 20 letniego auta na weekendy liczysz ; ) , to nie będzie tak że sobie stoi i czeka na weekendową przejażdżkę zawsze gotowe z wszystkim działającym i jedyne czego wymaga to wosk.

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Cytat Napisał juhass Zobacz post
    W zasadzie nie planowałem.
    Generalnie nie mam sztywnych ram ale dla przyzwoitości (20-kilkuletni samochód!) Nie chciałbym wydać więcej niż 20 tys
    Z drugiej strony pomny doświadczeń ze skądinąd bardziej trwałym zawieszeniem w 159 jestem w stanie dołożyć do pewnego egzemplarza, choć uważam że 20 powinno wystarczyć skoro ts-a można za 8 mieć.
    Marzy mi się 3.0 V6 najlepiej w automacie z ksenonami. Taki czar luksusu późnych lat 90- tych.
    Na OLX w Szczecinie jest do sprzedania 166 3.0 Busso, wyjściowo w okolicach 23k. To mój były wóz. Może warto się pochylić? Naprawdę jest godna uwagi.

    Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar gregor159german
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kempten \ Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 T.Spark
    Postów
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał silentosu Zobacz post
    Hej!

    Też miałem kiedyś podobny dylemat. V6 jak na lekarstwo, a TS miał na forach paskudne opinie. Prawda jest taka, że gdyby nie "zrządzenie losu", to nadal jeździłbym Twinsem i cieszył się każdym dniem jak dziecko.

    Fakt, może i ten silniczek jest nieco za słaby do takiej budy, ale wszystko zależy od tego czego oczekujesz. Świetny jako daily (zwłaszcza z lpg), na weekendowe popołudnia też wystarczy.

    Patrz tylko na rudą, wszystko inne ogarniesz w mgnieniu oka! Podłoga, progi; wszystkie ogniska rdzy nie mogą umknąć Twojej uwadze. Po zakupie od razu nowy rozrząd (prawidłowo ustawiony), nowy wariator (niestety jego koszt zabija), alternator (nowy napinacz, rolka i pasek) i rozrusznik na stół (żebyś nie musiał tam grzebać i denerwować się), stan przewodów masowych, nowy (albo z właściwą gęstością elektrolitu) akumulator, świece, przewody i nowe fajki oraz cewki (jeśli zauważysz jakiekolwiek pęknięcia), hamulce i zawieszenie (wiadomo). Nie bój się zalewać pełnego syntetyku 5W, ja na takim jeździłem i rozruch był dużo lepszy niż na czymś bardziej gęstym (wariator Ci za to podziękuje).

    Potem tylko dopieszczanie, ale to już czysta przyjemność. Zerknij na mój albo inny wątek w dziale "Nasze Belle", są tam TwinSmarki .

    Kupuj, ratuj i doświadczaj magii .
    Moge jedynie potwierdzic to co kolega napisal. Sam mam Twin sparka w 166 i nie narzekam. Zrobilem j.w. i ciesze sie bezawaryjna jazda. Uwazam, ze rownierz 166 z T.Sparkiem moze byc weekendowym autem- jesli patrzymy na auto jako na calosc, tzn. lubimy auto za to jakie jest w calosci, mamy radoche z dbania o nie a nie patrzymy tylko na przyspieszenie. Wez pod uwage, ze T.spark jest lzejszy od V6 i prowadzenie jest troche lepsze- To opinia tych, ktorzy maja porownanie.
    Tylko nie kupoj takiej 166 za 2-3 kPLN, bo to bedzie trup...no chyba , ze jako druga, na czesci

  4. #14
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Daily to daily. A zabawka powinna mieć to coś . TS nie ma żadnego coś. Za to jak nie modyfikowany mądrze to masa fuckupow.
    A po kilku latach czy wręcz pierwszym wladowania masy kasy i czasu i nerwów w budę elektrykę zawias chłodzenie ciśnienie oleju nagrzewnice skrzypiące zagłówki łuszczące się plastiki nieodbijajace kierunkowskazy łuszczące się chromy odstające listwy przetarte wiązki bagażnika zwalczanie parowania belki pod chłodnica mocowania amortyzatorów itd będzie w cenie złomu.

    No tak na zdj będzie wyglądać nie do odróżnienia od Vki ale tkniecie czy odjęcie gazu (zwłaszcza bez pierwszych katalizatorów) całkiem co innego czy zachowanie powyżej 4-5 tys obr o tym czymś co te Vki jednak mają (jak działają ; ) sory muszę ; ) ) nie mówiąc. A czuje to każdy nawet laik wsiadając do Vki.
    A no i skrzynia. Tępa TSa vs całkiem klik klik i wytrzymująca więcej Vki. Choć chyba w 166 akurat z ts jest Vkowa? No to nie dotyczy.

    Jak jest faktycznie za 20+ polecana przez forumowicza warto zobaczyć.

    W V6 też się trafi a to walki wytarte (raczej tak) a to oringi pod tulejami czy inne dziwne tajemnicze uciekanie płynu chłodzącego do oleju . A to cewki zawsze na złosc te gorzej dostępne czy popychacze czy wadliwe z fabryki Valeo sprzęgło itd. Czy zwykłe niby czynności serwisowe jak zlanie oleju operacja specjalna
    No ale jak działa jest coś co wynagradza i faktycznie może być plusem to wszystko niwelującym.
    Jak sedanów nie znoszę 166tkowego rokokoko designu wnętrza nie czuje te upierdliwości wszystkie mnie wkurzają (choć 166 akurat kupra za długiego nie ma i styl ma trzeba powiedzieć). Ale kurde jak Vka chodzi to jak nic innego i trzymam i ładuje kasę żeby się czasem przejechać mimo tych minusów. Z TS będziesz miał te minusy i nic wynagradzającego je.
    Ostatnio dumam jak ten silnik że 166 wyrwać i wsadzić w Westfielda w wersji drogowej. ale musiałbym być o 20 lat młodszy. ..

  5. #15
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Andrzej. Weź się uspokój bo znowu się uaktywniasz. Nie wypisuj wad całej motoryzacji. Nie kopiuj też postów z forum mazdy Większość tego co wypisałeś dotyczy wszystkich aut z tamtych lat.

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    A remont to każdego jest niefajny nawet nie tyle ze wzgl na koszty ale szukanie u kogo gdzie ustalanie zakresu, czekanie, demontaż, montaż, a to może i sprzęgło , a to może i zamach , a to tamo a to siamto "przy okazji bo i tak wyjęty silnik", ilosć fuckup'ów po drodze i popsucia innych rzeczy i , auta pół roku albo więcej nie ma , przeturliwane na placu, hamulce rdzewieją, nadchodzi zima, przyjemność się ulatnia....
    a bo remont V6 trwa 3 dni? xd

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Taa i jeszcze graty od ręki

  8. #18
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Andrzej. Weź się uspokój bo znowu się uaktywniasz. Nie wypisuj wad całej motoryzacji. Nie kopiuj też postów z forum mazdy Większość tego co wypisałeś dotyczy wszystkich aut z tamtych lat.
    Co z tego ? pytający pyta o Alfę a nie o całą motoryzację .

    Remont Vki tak samo trwa, gdzi napisałem co innego. Tyle że w zamian coś wraźeń daje w odróżnieinu od TSa.

    Graty do jednego czy drugiego przy utrzymaniu starej Alfy (czas itd) to pikuś.

  9. #19
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    To z tego że jesteś malkontentem forum nr 1. Na dodatek nie tylko tego forum. Taki smerf maruda, który jak już się włączy to będzie męczył bułę do upadłego. Plotąc co popadnie byle podsycić samego siebie. Robisz to w każdym temacie, na każdym forum. Jak sęp polujesz na wątki w których można po marudzić.
    Padło pytanie, zostały udzielone odpowiedzi ale nie musisz zaraz uaktywniać misji znienawidzonej alfy.

  10. #20
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    To z tego że jesteś malkontentem forum nr 1. Na dodatek nie tylko tego forum. Taki smerf maruda, który jak już się włączy to będzie męczył bułę do upadłego. Plotąc co popadnie byle podsycić samego siebie. Robisz to w każdym temacie, na każdym forum. Jak sęp polujesz na wątki w których można po marudzić.
    Padło pytanie, zostały udzielone odpowiedzi ale nie musisz zaraz uaktywniać misji znienawidzonej alfy.
    Ty czytasz na co odpowiadasz w ogóle ? czy tylko kto pisze ? jakieś marudzenie powyżej? Nadaje się już do usunięcia, jak raportowe posty opisujące padające silniki w Giuli i Stelvio ich właściciela, z pierwszej ręki?
    Pod dywanik, takie motto niektórych tutaj. Najgorzej że łącznie z moderatorem.

Podobne wątki

  1. Czy 147 selespeed na prawdę są tak wadliwe??
    Utworzone przez Bambola e Bella w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-09-2013, 17:40
  2. [159] Ja na prawdę chciałem dobrze...dla naszej natury....
    Utworzone przez Jarek72 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-09-2012, 21:02
  3. Czy taki Pas pasuje do AR 156 1.9 JTD??????
    Utworzone przez SilverV6 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-05-2012, 20:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory