Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: na popych

  1. #1
    michal
    Gość

    Domyślnie na popych

    Witam może ktoś miał podobny przypadek. Gdy jechałem wchoraj na 3 zmiane do pracy wyświetlił mi się jakiś błąd, ale nie pamiętam jego treści. Dziś po pracy kluczk w stacyjke a tu cisza,nie kręci, kontrolki nie przygasają więc chyba moge wtkluczyć aku. i rozrusznik. Jakby komp. nie podwał napięcia na rozrusznik albo stacyjke coś zabokowało. Teraz klima i świayła działa. pozd pomocy

  2. #2
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    musisz kolego jechać na komputer lub komputerowca do domku przywieź, inaczej można gdybać że kluczyk rozkodowany że imobilajzer, że przekażnik rozrusznika pod maska a dokładnie w podszybiu itd itd itd

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wroclaw
    Auto
    alfa 166 2.4 jtd
    Postów
    376

    Domyślnie synchronizacja

    Witam. Mialem podobny problem w moim ROVERZE. Wszystko swieci a rozrusznik nie kreci, to wina immo . Jest sposub aby to obejsc.
    Wluz kluczyk do stacyjki i kilkakrotnie naciskaj guzik otwierajacy drzwi.
    Wten sposub w ciagu 15 min rozkodujesz immo (prubuj ruznych kombinacji guzikow) Napisz czy ta rada byla przydatna

  4. #4
    RONI
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał cin1 Zobacz post
    Witam. Mialem podobny problem w moim ROVERZE. Wszystko swieci a rozrusznik nie kreci, to wina immo . Jest sposub aby to obejsc.
    Wluz kluczyk do stacyjki i kilkakrotnie naciskaj guzik otwierajacy drzwi.
    Wten sposub w ciagu 15 min rozkodujesz immo (prubuj ruznych kombinacji guzikow) Napisz czy ta rada byla przydatna

    Hmm, ciekawa teoria...
    pierwszy raz słyszę, żeby centralny zamek miał cokolwiek wspólnego z podobnymi objawami i był sposobem na "rozkodowanie immobilisera"-to po pierwsze.

    Porównanie Alfy do Rovera też niczego sobie...

    A skoro już o "guzikach"-gdzie w AR 166 jest "guzik otwierający drzwi" ???
    I to jeszcze w liczbie mnogiej, skoro rada dot. "różnych kombinacji guzików" ???

    A może to tylko moja wersja jest wybrakowana
    Ostatnio edytowane przez RONI ; 15-09-2009 o 19:01

  5. #5
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    a czy czasem objawy immo nie są takie że auto kręci ale nie odpala i świeci sie kontrolka (kluczyk) w lewym rogu licznika???

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Jak problem z immo świeci sie code. Sprawdź rozrusznik. Poczytaj http://www.forum.alfaholicy.org/147_..._czy_padl.html

  7. #7
    RONI
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał SYSUNIAdq Zobacz post
    a czy czasem objawy immo nie są takie że auto kręci ale nie odpala i świeci sie kontrolka (kluczyk) w lewym rogu licznika???
    Dokładnie, w przypadku awarii immo rozrusznik kręci normalnie tylko nie uruchamia silnika. Co do kontrolki słyszałem, że w przypadku niedomagania immo CODE niekoniecznie musi się świecić, ale głowy nie dam.
    Tu jednak zacząłbym od sprawdzenia samego rozrusznika
    - może szczotki się zawiesiły, lub problem z samym zasilaniem.
    W prosty sposób proponuję spróbować opukać obudowę rozrusznika metalowym lub drewnianym trzonkiem-może to spowodować odblokowanie szczotek. Z doświadczenia wiem, że taki zabieg pomaga (chwilowo), o ile to szczotki są przyczyną awarii rozrusznika rzecz jasna.
    I o ile to w ogóle rozrusznik...

    Cytat Napisał dance1 Zobacz post
    Jak problem z immo świeci sie code. Sprawdź rozrusznik. Poczytaj http://www.forum.alfaholicy.org/147_156_166_gt/17237-rozrusznik_w_166_2_4jtd_czy_padl.html
    Widzę, że pisaliśmy w tym samym czasie - faktycznie moja rada bardzo ogólna w porównaniu do linka wklejonego przez dance1, nota bene treść Jego własnego autorstwa...
    Ostatnio edytowane przez RONI ; 15-09-2009 o 20:04

  8. #8
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    ja pierwsze co sprawdzilbym przekaznik w podszybiu

  9. #9
    michal
    Gość

    Domyślnie

    dziękuje wszystkim zlokalizokałem stacyjka pękła sprężyna lub zapadka się wyrobila.jak wyciągnąć stacyjke?chyba trzeba rozwiercić nit rozbierał ktoś 166 ts 2.0

  10. #10
    michal
    Gość

    Domyślnie

    chodzi mi o to
    Ostatnio edytowane przez michal ; 17-09-2009 o 08:53

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 03-10-2008, 23:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory