Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: czy napinacz paska mikro powinien drgac czy nie??

  1. #1
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie czy napinacz paska mikro powinien drgac czy nie??

    witam tak sie zastanawiam czy napinacz paska wielorowkowego (chodzi mi o ten zaraz obok alternatora taki ze sprężyna ja to nazywam samonapinacz) powinien drgac, trzaść się czy powinien być napięty i stać nieruchomo?? rozwaliło mi już trzecia rolke na tym napinaczu i nie kumam o co kaman. Zastanawiam się czy to nie przez te drgania? chodzi o 2.4 jtd 136 koni

  2. #2
    cromik
    Gość

    Domyślnie

    Dalikatnie może się ruszać, ale duże drgnia (wahania), hałasowanie (piszczenie) może sugerować jego zużycie, a konkretnie sprężyny. Czy jest prosto założona? Wymieniasz samą roklkę??? U mnie winą zcinania jednego boku paska było np lekkie uszkodzenie koła sprężrki.
    Sprawdź czy samonapinacz mocno drga, czy wydaję jakieś dźwięki, czy wszystkie rolki są prosto przykręcone, czy koła urzadzeń pomocniczych są proste.

  3. #3
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    wymienilem sama rolke. kola pasowe nowe wszystkie wraz z dwumacem a dalej rozwala sie tylko rolka tego napinacza. wczesniej bardzo drgal po ostatniej wymianie delikatnie ale i tak lozyska w rolce sie zatarly piszcza jak cholera. jutro zaloze jeszcze jedna rolke ale boje sie ze bedzie to kolejne 170 zl wywalone w bloto. z paskiem nie dzieje sie nic jest w sumie wymieniony jakiem 5 tys km temu i nie zauwazylem zeby go gdzies cielo czy odksztalcalo

  4. #4
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał SYSUNIAdq Zobacz post
    wymienilem sama rolke. kola pasowe nowe wszystkie wraz z dwumacem a dalej rozwala sie tylko rolka tego napinacza. wczesniej bardzo drgal po ostatniej wymianie delikatnie ale i tak lozyska w rolce sie zatarly piszcza jak cholera. jutro zaloze jeszcze jedna rolke ale boje sie ze bedzie to kolejne 170 zl wywalone w bloto. z paskiem nie dzieje sie nic jest w sumie wymieniony jakiem 5 tys km temu i nie zauwazylem zeby go gdzies cielo czy odksztalcalo
    no i sprawa chyba wyjaśniona. Po dłuższym zastanowieniu i obadaniu napinacza okazało się że jest krzywy. To chyba efekt wcześniejszego zerwania paska, przynajmniej tak mi się wydaje. pozatym napinacz chyba wytarł się w jednym miejscu na śrubie mocującej tej imbusowej i stąd ten jeszcze wiekszy skos czego powodem jest nierownomierny nacisk paska na rolke. Czego konsekwencjami jest zacieranie się łożyska. przynajmniej moim zdaniem . jutro wymienie napinacz i powiem czy miałem racje czy nie

  5. #5
    Roman Stec
    Gość

    Domyślnie

    Ja też przerabiałem ten cholerny napinacz(jak sobie przypomnnę to nawet teraz ciśnienie mi skacze).Wymieniłem wszystkie rolki i pasek z powodu popiskiwania paska a okazało się że kluczowy w całym problemie był cały samonapinacz.Poprostu oprucz rolki zużywa się też , a może przede wszystkim mechanizm napinania w postaci sprężyny-gdzie siła napinania jest istotna i kąt.Dla kogoś z tym problemem-jeśli wymiana samego paska nie skutkuje wymień samonapinacz.Mechanik doradzi oczywiście wymianę całego pakietu(samonapinacz,pasek i rolki)lub co bardziej dowcipny całego samochodu-byle nie alfa romeo-palanty!!!

Podobne wątki

  1. napinacz paska mikro
    Utworzone przez marcotwingo w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-05-2010, 20:19
  2. Napinacz paska
    Utworzone przez SHELLER35 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 07-04-2010, 10:14
  3. Stuka w ololicy paska mikro
    Utworzone przez porterneon w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-11-2009, 15:58
  4. [164] Napinacz paska wielorowkowego
    Utworzone przez NOE w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-01-2008, 23:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory