Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55

Temat: Wyciek z okolicy filtra oleju w JTD

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Rolin
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    była AR 166 2.4JTD CF3
    Postów
    371

    Domyślnie Wyciek z okolicy filtra oleju w JTD

    Może ktoś już z tym walczył, mam delikatny wyciek z okolicy filtra oleju (2.4 JTD). Po dość dokładnych oględzinach wiem że na pewno nie cieknie spod filtra. Olej zbiera się gdzieś na mocowaniu sprężarki klimy (ta aluminiowa część przykręcana nad i pod filtrem oleju) i ścieka pod filtrem. Przejrzałem eper i mam podejrzenia na uszczelkę (prawdopodobnie oring 3x72) między wymiennikiem ciepła a podstawą filtra na pompie olejowej. Może ktoś się już z tym spotkał i będzie mi w stanie powiedziec coś więcej na ten temat? Będę wdzięczny za odpowiedz.

    Pozdrawiam
    R

  2. #2
    cromik
    Gość

    Domyślnie

    Albo wspomniany oring pomiedzy filtrem a pompą oleju albo druga opcja na połączeniu pompy z blokiem i miską olejową. Czesto tam zaczyna lecieć. połączone są trzy płaszczyzny, każda minimalnie inaczej pracuję i stąd uszczelka w tym miejscu puszcza.

  3. #3
    shrederson
    Gość

    Domyślnie

    ja mam ten sam problem a mechanik powiedział mi że takiej uszczelki nie dostane bo jej nie produkują tylko że można dobrać jakąś od vw

  4. #4
    RONI
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał shrederson Zobacz post
    ja mam ten sam problem a mechanik powiedział mi że takiej uszczelki nie dostane bo jej nie produkują tylko że można dobrać jakąś od vw
    hmm...ciekawa teoria
    skąd zatem znalazła się w tym miejscu, skoro nie jest elementem fabrycznym stosowanym w fazie produkcji pojazdu?

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ducrider
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Brema
    Auto
    159 1.9 16V ;156 2.4 20V sold,159 Tbi,GT QV 170 HP
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rolin Zobacz post
    Może ktoś już z tym walczył, mam delikatny wyciek z okolicy filtra oleju (2.4 JTD). Po dość dokładnych oględzinach wiem że na pewno nie cieknie spod filtra. Olej zbiera się gdzieś na mocowaniu sprężarki klimy (ta aluminiowa część przykręcana nad i pod filtrem oleju) i ścieka pod filtrem. Przejrzałem eper i mam podejrzenia na uszczelkę (prawdopodobnie oring 3x72) między wymiennikiem ciepła a podstawą filtra na pompie olejowej. Może ktoś się już z tym spotkał i będzie mi w stanie powiedziec coś więcej na ten temat? Będę wdzięczny za odpowiedz.
    Witam,miałem dokładnie co ty ,musisz wymienić O-ringa, jak jest na rys nr 2,i bedzie git.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nareadCAIA2BYT.jpg
Wyświetleń:	1904
Rozmiar:	15.0 KB
ID:	8305  

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Rolin
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    była AR 166 2.4JTD CF3
    Postów
    371

    Cool

    już zakupiłem, wg eper rozmiar 3x72 (mam nadzieje, że to taki), cena 1zł+VAT. No i nie pisze na nim że to do VW

  7. #7
    cromik
    Gość

    Domyślnie

    Od VW Alfa może nie zaakceptować

  8. #8
    lacky
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rolin Zobacz post
    już zakupiłem, wg eper rozmiar 3x72 (mam nadzieje, że to taki), cena 1zł+VAT. No i nie pisze na nim że to do VW
    mam podobny problem jak poskladasz wszystko napisz czy duzo pracy

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Przemyśl- okolice
    Auto
    166 2,4JTD 150KM
    Postów
    435

    Domyślnie

    Miałem u siebie taki sam problem, wymieniłem wspomnianą uszczelkę i teraz wszystko jest OK. Uszczelkę kupowałem w serwisie FIATA(oczywiście na zamówienie kosztowała coś 12zł) mała podpowiedź przy dobieraniu wspomnianej uszczelki, nie jest to zwykły okrągły oring, ta uszczelka jest kwadratowa (mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi), i przy wymianie tej uszczelki dobrze jest się zaopatrzyć też w dwa oringi które są na wężu od chłodnicy oleju, nie pamiętam wymiaru. Sama wymiana banalnie prosta, najlepiej robić to przy wymianie oleju, bo trzeba odkręcić filtr, następnie wykręcamy tą śrubę na którą nakręca się filtr i dwie śrubki od węży chłodnicy oleju i wtedy wyjmujemy całe ustrojstwo. Jak mamy odkręcone węże od chłodnicy oleju to dobrze jest sprężarką wydmuchać z niej olej, ja tak robię przy każdej wymianie, w chłodnicy jest zawsze około 0,5 litra przepracowanego oleju.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Rolin
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    była AR 166 2.4JTD CF3
    Postów
    371

    Domyślnie

    wymieniłem ten "kwadratowy " oring, koszt 13zł,jak sie okazało taki za 1zł +VAT nie pasi. Wymiana 30min, z tym że u siebie mam wymiennik zamiast chłodnicy. Udało się wszystko zrobić bez odkręcania węży i spuszczania płynu z chłodnicy.

Podobne wątki

  1. Syczenie w okolicy filtra paliwa
    Utworzone przez Danek w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-02-2016, 21:49
  2. Kable w okolicy filtra paliwa
    Utworzone przez r0bertos w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-05-2014, 18:24
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-04-2014, 19:08
  4. wyciek w okolicy kolektora
    Utworzone przez LUKI83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 01:27
  5. Wyciek ropy z filtra paliwa w 1.9
    Utworzone przez escobar84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-01-2012, 19:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory